IND vs AUS: ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥଙ୍କ ‘ଟ୍ୟାମ୍ପରିଙ୍ଗ’ ପୁଣି କ୍ୟାମେରାରେ ଧରାପଡିଲା, ସ୍ମିଥ୍ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ପାଇଁ ଯୁକ୍ତି କଲେ ଅଧିନାୟକ ଟିମ୍ ପେନ୍ । ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ମାମଲା

IND vs AUS captain tim paine defended steve smith after caught on camera scuffing rishabh pants guard mark in sydney test

ଭାରତ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅଧିନାୟକ ଟିମ୍ ପେନ୍ ମଙ୍ଗଳବାର ଷ୍ଟାର୍ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି, ଯିଏ ଏଠାରେ ଡ୍ର ହୋଇଥିବା ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ସମୟରେ ରୀଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଗାର୍ଡ ମାର୍କ ଲିଭାଇ ଦେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ ଯେ ଯଦି କିଛି ଭୁଲ୍ ହୁଏ ତେବେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇବ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ସ୍ମିଥ ପ୍ରଥମ ସିଜିନର ଚା ପାନ ବିରତି ସମୟରେ ପାଦରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ଗାର୍ଡ ମାର୍କ ଲିଭାଇବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ ।

पिच के साथ छेड़छाड़ करते स्मिथ
Google

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥ ପୁଣି ଥରେ ବିବାଦରେ ଛନ୍ଦି ହୋଇଛନ୍ତି । ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟ ସମୟରେ ସ୍ମିଥ କ୍ରିଜରେ ରୀଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଗାର୍ଡ ମାର୍କ ଲିଭେଇବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ । ଏହି ମାମଲାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅଧିନାୟକ ଟିମ୍ ପେନ୍ ସ୍ମିଥଙ୍କୁ ରକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି । ପେନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ପଡ଼ିଆରେ ବ୍ୟାଟିଂ ଛାୟା ସ୍ମିଥ୍ ଙ୍କ ଅଭ୍ୟାସ ଏବଂ ସେ ପନ୍ତଙ୍କ ଗାର୍ଡ ବଦଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁନଥିଲେ ।

ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ସ୍ମିଥ୍ ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟରେ ୧୩୧ ଏବଂ ୮୧ ରନ୍ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ତେବେ ସେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କାରଣ ପାଇଁ ଆଲୋଚନାକୁ ଆସିଥିଲେ । ଏକ ସମୟରେ ରୀଷଭ ପନ୍ତ (୯୭) ଏବଂ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରାଙ୍କ ଯୋଡି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ପାଇଁ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ । ଚତୁର୍ଥ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୪୮ ରନ୍ ପାଟନରସିପ କରି ଉଭୟ ଖେଳାଳି ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଫେରାଇ ନେଇଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ, ପଞ୍ଚମ ଦିନର ପ୍ରଥମ ଅଧିବେଶନରେ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ପନ୍ତଙ୍କ ମାର୍କକୁ କ୍ରିଜରେ ପାଦରେ ପୋଛିଥିବାର ନଜର ଆସିଥିଲେ । ପନ୍ତ ୯୭ ରନ୍‌ର ଏକ ଫ୍ଲିଷ୍ଟ ଇନିଂସ ଖେଳି ଏକ ସମୟରେ ଜିତିବାର ଭାରତର ଆଶା ବାନ୍ଧି ୪୦୭ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡ଼ାଉଥିଲା । ଶେଷରେ ଏକ ପରୀକ୍ଷା ଡ୍ର ହୋଇଥିଲା ।

ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ପେନ୍ କହିଛନ୍ତି, ‘ମୁଁ ଷ୍ଟିଭ୍ ଙ୍କ ସହ ଏ ବିଷୟରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କଲି ଏବଂ ମୁଁ ଜାଣେ ଯେ ଏହା ଦେଖାଯିବା ଦ୍ୱାରା ସେ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିରାଶ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଯଦି ଆପଣ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳୁଥିବାର ଦେଖନ୍ତି, ତେବେ ସେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ପାଞ୍ଚ କିମ୍ବା ଛଅ ଥର କରନ୍ତି । ‘ ସେ ପ୍ରାୟତଃ କ୍ରିଜରେ ଛାୟା ବ୍ୟାଟିଂ ଅଭ୍ୟାସ କରନ୍ତି । ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସେ ପନ୍ତଙ୍କ ଗାର୍ଡକୁ ବଦଳାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁନଥିଲେ ।

ପେନ୍ କହିଛନ୍ତି ଯଦି ସ୍ମିଥ୍ ଗାର୍ଡ ମାର୍କ ବଦଳାଇଥାନ୍ତେ ତେବେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉଠାଇଥାନ୍ତେ । ସ୍ମିଥ୍ ଙ୍କ ପ୍ରତିରକ୍ଷାରେ ପେନ୍ ଏଠାରେ ଅଟକି ନଥିଲେ, ସେ କହିଥିଲେ, ‘ସେ ସର୍ବଦା ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରିଜରେ ଛିଡା ହୁଅନ୍ତି, ସ୍ପୁଫିଙ୍ଗ୍ କରନ୍ତି, ଆମେ ଜାଣୁ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ସେପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୋଟିଏ ହେଉଛି ଯେ କ୍ରିଜ୍ ଚିହ୍ନିବା । ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ସ୍ମିଥ୍ ଗାର୍ଡର ଚିହ୍ନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରୁନାହାଁନ୍ତି ଏବଂ କଳ୍ପନା କରନ୍ତୁ ଯେ ଯଦି ସେ ଏହା କରିଥାନ୍ତେ ତେବେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିମାନେ ସେତେବେଳେ ଏହାକୁ ଉଡ଼ାଇ ଦେଇଥାନ୍ତେ ।

ସ୍ମିଥଙ୍କ ଭିଡିଓ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବା ପରେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପ୍ରଶଂସକ ତଥା ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଓପନର୍ ବିରେନ୍ଦର ସେହୱାଗ ମଧ୍ୟ ସମାଲୋଚନା କରିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି, “କିନ୍ତୁ ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଷ୍ଟିଭଙ୍କ ସହ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ, ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଏବଂ ଅଲଗା ମ୍ୟାଚ ସମୟରେ ଅନେକ ଥର ଏମିତି କରିବାର ଦେଖିଛି, ଯେତେବେଳେ ସେ ପଡ଼ିଆରେ ଥାନ୍ତି, ସେତେବେଳେ ସେ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କ ସ୍ଥାନକୁ ଯାଇ କଳ୍ପନା କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ସେ କିପରି ଖେଳିବେ ।

स्मिथ और वार्नर
Google

୨୦୧୮ ରେ କେପଟାଉନରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ସମୟରେ ସ୍ମିଥ ପୂର୍ବରୁ ଏକ ବଲ ଟାମ୍ପରିଂ ମାମଲାରେ ଜଡିତ ଥିଲେ । ସ୍ମିଥ ଏବଂ ତତ୍କାଳୀନ ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନରଙ୍କୁ ୧୨ ମାସ ପାଇଁ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ତଥା ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟରୁ ବାରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ସ୍ମିଥଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ପେନ୍‌କୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଦାୟିତ୍ୱ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *