IND vs AUS: ୧୧ ଜଣିଆ ଲିଷ୍ଟରେ ନଥିଲା ସ୍ଥାନ, କନ୍କ୍ୟୁସନ୍ ସବଷ୍ଟିଟିଉଟ୍ ରେ ଆସି ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ହେଇଗଲେ “ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍” ।

Ind vs Aus concussion substitute yuzvendra chahal wins first t20i for team india and man of the match

ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ୪୪ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଜାଡେଜାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଆଘାତ ଲାଗିବା ପରେ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଆସି ବୋଲିଂ କରି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଭାବେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିଲା ।

1st T20I India vs Australia 2020: Yuzvendra Chahal Becomes First Concussion Substitute to Win Player of The Match Award
Google

ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆରମ୍ଭରୁ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ଜିତିବା ସହ ଓଡିଆ ସିରିଜର ପରାଜୟର ନିରାଶାକୁ ଦୂର କରିଛି । ଶୁକ୍ରବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଭାରତର ଏହି ବିଜୟ ଅଧିକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ହୋଇଗଲା କାରଣ ଏହାକୁ ଜିତିବାର ଶ୍ରେୟ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯାଇଥାଏ, ଯିଏ ଖେଳ ଏକାଦଶରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇନଥିଲେ । ଚହଲ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଆସି ତିନିଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଭାବେ ମନୋନୀତ କରାଯାଇଥିଲା । ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଇତିହାସରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର, ଯେତେବେଳେ କନ୍କ୍ୟୁସନ୍ ବିକଳ୍ପ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ପୁରସ୍କାର ପାଇଛି ।

କାନବେରାରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟସ୍ ଜିତି ଭାରତକୁ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ କହିଥିଲା । ଭାରତର ଆରମ୍ଭ ଭଲ ନଥିଲା ଓପନର୍ ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଆଶା ପୂରଣ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ପରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (୫୧), ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା (୪୪) ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ (୨୩) ଙ୍କ ଇନିଂସ ଭାରତକୁ ୭ ୱିକେଟରେ ୧୬୧ ରେ ପହଞ୍ଚାଇଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ୭ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ କେବଳ ୧୫୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।

Image
Twitter
ନଟରାଜନ୍ ଏବଂ ଚହଲ ୩ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ:

ଭାରତ ପାଇଁ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବୋଲିଂ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ଥିଲେ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ । ସେ ୪ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୨୫ ରନ୍ ଦେଇ ଆରୋନ୍ ଫିଞ୍ଚ, ଷ୍ଟିଭେନ୍ ସ୍ମିଥ୍ ଏବଂ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ଡେବ୍ୟୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳୁଥିବା ଟି ନାଟରାଜନ୍ ମଧ୍ୟ ତିନିଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଇଁ ଅଧିନାୟକ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ୩୫, ଡିଆରସି ସର୍ଟ ୩୪ ଏବଂ ମୋଇସ ହେନ୍ରିକ୍ସ ୩୦ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଏହା ସତ୍ୱେ ତାଙ୍କ ଦଳ ଟାର୍ଗେଟରୁ ଦୂରରେ ରହିଥିଲେ ।

ଚାହଲ ଜାଡେଜାଙ୍କ ବଦଳରେ ପଡ଼ିଆରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲେ:

ବ୍ୟାଟିଂ ସମୟରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ମଧ୍ୟ ମୁଣ୍ଡରେ ଆଘାତ ପାଇଥିଲେ । ଇନିଂସର ୨୦ ଓଭରର ଦ୍ୱିତୀୟ ବଲ ଜାଡେଜାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ଧାରରେ ବଲ ବାଜି ହେଲମେଟକୁ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଜାଡେଜା ବ୍ୟାଟିଂ ଜାରି ରଖିଥିଲେ । ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କ ଏହି ଓଭରର ଚତୁର୍ଥ ତଥା ପଞ୍ଚମ ବଲରୁ ସେ ଚୌକା ମାରିଥିଲେ । ଭାରତର ଇନିଂସ ଶେଷ ହେବା ପରେ ମେଡିକାଲ ଦଳ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଆଘାତ ପରୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ । ଆଗକୁ ନ ଖେଳିବାକୁ ତାଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଭାରତ ଜାଡେଜାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଚାହଲଙ୍କୁ କନ୍କ୍ୟୁସନ୍ ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ ପରିଚିତ କରାଇଲା ।

Image
Twitter

 

ଅଗରକର, ସେହୱାଗଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେଲା:

ବିରାଟ କୋହଲି, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ଶିଖର ଧାୱନ, ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଦୀପକ ଚହର, ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ଟି ନାଟାରାଜନ ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶ ମଧ୍ୟରେ ଥିଲେ ଯେଉଁଥିରେ ଭାରତୀୟ ଆରମ୍ଭରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲେ । ଅଜିତ ଅଗରକର, ବିରେନ୍ଦର ସେହୱାଗ ଏବଂ ବହୁ ସମୀକ୍ଷକ ଖେଳ ଏକାଦଶରେ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ସେମାନେ ଚାହୁଁଥିଲେ ଯେ ଚାହଲ ୧୧ ରେ ସ୍ଥାନ ପାଇବେ । ତାଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରଣ ହେଲା ଯେତେବେଳେ ଜାଡେଜାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା ​​ଏବଂ ଚାହଲ କନ୍କ୍ୟୁସନ୍ ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.