IND vs AUS: ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଦୀର୍ଘ ଦିନର ସମସ୍ୟା ଦୂର ହେଲା, ଭାରତର ସମସ୍ୟାକୁ ଦୂର କଲେ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳି । ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ…

ind vs aus hardik pandya new finisher and t natarajan best bowler of indian cricket

ଭାରତ ଏବଂ ଆୟୋଜକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୬ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ଉଭୟ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଟି ନଟରାଜନ୍ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ପାଣ୍ଡ୍ୟା ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ସିରିଜ୍ ଏବଂ ନଟରାଜନ୍ ଟି -୨୦ ସିରିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲର ଥିଲେ । କୌତୁହଳର ବିଷୟ, ଉଭୟ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଏବଂ ନଟରାଜ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ ।

AUS vs IND: Hardik Pandya dedicates his Man of the Series award to T  Natarajan
Google

ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ (ଭାରତ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ) ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଅତିକ୍ରମ କରିଛି । ପ୍ରତ୍ୟେକ ଦଳ ଗୋଟିଏ ଗୋଟିଏ ସିରିଜ୍ ଜିତି ଉଭୟ ଦଳ ସମାନ ଅଛନ୍ତି । ଆୟୋଜକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଏବଂ ଭାରତୀୟ ଦଳ ନିଜକୁ ଟି -୨୦ ସିରିଜ୍ ନିଜ ନାମରେ ନାମିତ କଲା । ସମାନତାର ଏହି ଧକ୍କା ସମୟରେ ଦୁଇ ଖେଳାଳି ଭାରତର ଦୁଇଟି ବଡ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଦୂର କରିଛନ୍ତି । ଟି ନାଟାରାଜନ ଏହି ସିରିଜରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଲମ୍ବା ଦୌଡ଼ର ଖେଳାଳି ବୋଲି ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ । ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନିର୍ଭରଶୀଳତା ଉପରେ ଶତପ୍ରତିଶତ ରହି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଫିନିସରଙ୍କ ଚିନ୍ତାକୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଦୂର କରିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ଦଳରେ ଫିନିସର ଚିନ୍ତା ଦୂର ହେବ ସହିତ ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଦୂର ହୋଇଛି । ଆଉ ଏକ ଖୁସି କଥା ହେଇଛି ଯେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଜଣେ ୟର୍କରମ୍ୟାନ୍ ବୋଲର କୁ ପାଇଛି ।

ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ୧୨ ଦିନରେ ୬ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ଉଭୟ ଦଳ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗୋଟିଏ ସିରିଜ୍ କରିଥିଲେ । ଭାରତର ODI ଏବଂ T20 ସିରିଜରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଟି ନଟରାଜନ୍ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ପାଣ୍ଡ୍ୟା ପ୍ଲେୟାର ଅଫ୍ ଦି ସିରିଜ୍ ଏବଂ ନଟରାଜନ୍ ଟି -୨୦ ସିରିଜର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲର ଥିଲେ । ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଆଉ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଭୂମିକାରେ ନାହାଁନ୍ତି ।

IND vs AUS: Pandya-Natarajan overcome that worry, which has troubled Team India for a long time
Google

ODI ସିରିଜରେ ଭାରତ ପାଇଁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ODI ସିରିଜରେ ଭାରତ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା ​​ଏବଂ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ରହିଥିଲେ । ଆଘାତ ହେତୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ବୋଲିଂ କରିବାରେ ଅସମର୍ଥ । ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ କ୍ୟାପଟେନ କୋହଲି (ବିରାଟ କୋହଲି) ତାଙ୍କ ଉପରେ ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ବିଶେଷଜ୍ଞ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଖାଇବାକୁ ଦେଇଥିଲେ । ଦୁଇଥର ୯୦ ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ର ଇନିଂସ ଖେଳିବା ପରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଦଳରେ ଖେଳିବାର ଅଧିକାର ଥିବା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ଯଦି ଆମେ କେବଳ ରନ୍ ଆଧାରରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଖେଳ ଦେଖୁ, ତେବେ ଆମେ ଭୁଲ୍ କରିବୁ । ତାଙ୍କ ଖେଳକୁ ଏହାଠାରୁ ଅଧିକ ଗଭୀର ଭାବରେ ଦେଖିବା ଆବଶ୍ୟକ । ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରଥମେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମକୁ ଦେଖନ୍ତୁ । ସେ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ଧରି ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇ ୬ ନମ୍ବରରେ ଖେଳିଥିଲେ । ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ସହିତ ବିଦାୟ ନେଇଥିବା ଧୋନି ଦୁନିଆର ଅଳ୍ପ କିଛି ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଯିଏ ଆବଶ୍ୟକ ଅନୁଯାୟୀ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଗିୟରରେ ଖେଳିବାର କ୍ଷମତା ରଖିଥିଲେ । ଏହା ପୂର୍ବରୁ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଭାବମୂର୍ତ୍ତିକୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ODI ସିରିଜରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଥରେ କିମ୍ବା ଦୁଇଥର ଦର୍ଶାଇ ନାହାଁନ୍ତି ଯେ ସେ ଇନିଂସରେ ଅଟକି ରହି ଶାନ୍ତ ଇନିଂସ ଖେଳିପାରିବେ ଏବଂ ଶେଷରେ ବଲକୁ ସୀମା ବାହାରକୁ ମରା ଯାଇପାରିବ ।

IND vs AUS: India Won t-20
Google

ବର୍ତ୍ତମାନର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଦୁଇଥର ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଭାବରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି । ସେ ଟି -୨୦ ସିରିଜରେ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ସିରିଜ୍ ଟାଇଟଲ୍ ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଭଳି ଆଚରଣ କରୁଛନ୍ତି । ଟି ନାଟାରାଜନଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ‘ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍’ ଏବଂ ତାପରେ ‘ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ସିରିଜ୍’ ପୁରସ୍କାର ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ପରିପକ୍ୱତା ଏବଂ ଗମ୍ଭୀରତାର ପ୍ରମାଣ ଅଟେ ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ଟି ନଟରାଜନଙ୍କ ଆଲୋଚନା ବାହାରକୁ ଆସିଛି, ତେଣୁ ଏହି ଖେଳାଳି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ମହାନ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ହଟାଇ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି କହିବା ଠାରୁ ଦୂରେଇ ରହିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ସେ ନିଜେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ ୟର୍କରମ୍ୟାନ୍ ଆଖ୍ୟା ପାଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଆଇପିଏଲ୍ ଏବଂ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ମଧ୍ୟରେ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ-ଆକାଶର ପାର୍ଥକ୍ୟ ଅଛି । ତାହା ମଧ୍ୟ, ଯଦି ଏହି ସିରିଜ୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ନିଜ ମାଟିରେ ଖେଳାଯାଉଛି, ତେବେ ଏହା କୌଣସି ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଲିଟମସ୍ ଟେଷ୍ଟଠାରୁ କମ୍ ନୁହେଁ । ଏହି ସିରିଜ୍ ଜରିଆରେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ପ୍ରଥମ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି ନଟରାଜନ୍ ।

IND v AUS 2020: You always want to face up to the challenge of playing  against Australia - Hardik Pandya
Google

ଯେତେବେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ODI ହାରିଲା, କ୍ରୋଧିତ କୋହଲି ଦଳର ପାଞ୍ଚ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ବାହାର କରିଦେଲେ । ଏହିପରି, ନଟରାଜନ୍ ତୃତୀୟ ODI ରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇଲେ । ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚରେ ବାମହାତୀ ବୋଲର ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଭାବେ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଭାରତକୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଟି -୨୦ ସିରିଜରେ ସେ ଉଭୟ ଦଳ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ସେ କେବଳ ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଓଭରରେ ଭାରତକୁ ସଫଳ କରିନାହାଁନ୍ତି, ଶେଷ ଓଭରରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବୋଲିଂ ମଧ୍ୟ ବିରୋଧୀଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା ।

ଟି ନାଟାରାଜନଙ୍କ ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇପାରିବ ଯେ ସେ ଲମ୍ବା ଦୌଡ଼ର ଖେଳାଳି ପାଇଛନ୍ତି । ଟି ନାଟାରାଜନଙ୍କ ଆବିର୍ଭାବ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏକ ଖୁସି ଖବର, ଯାହାଙ୍କ ଉପରେ ଭାରତର ବୋଲିଂ ଅଧିକ ନିର୍ଭରଶୀଳ ହେଉଛି । ବୁମ୍ରାଙ୍କ ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟ ଭାର ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି ଏବଂ ସେ ମଧ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣର ନେତୃତ୍ୱ ନେବାକୁ ସେ ସକ୍ଷମ ବୋଲି ନଟରାଜ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । ଏହା ସହିତ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକ ବିଶ୍ରାମ ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବ, ଯାହାଫଳରେ ସେମାନେ ମଧ୍ୟ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପାଇଁ ଦେଶ ପାଇଁ ଖେଳିପାରିବେ । ଡିସେମ୍ବର ୧୭ ରୁ ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳାଯିବ । କୌତୁହକର ବିଷୟ, ଉଭୟ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଟି ନଟରାଜନ୍ ଏହି ସିରିଜରେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ ।

Hardik Pandya Hands His Man Of The Series Trophy To T Natarajan
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.