IND vs AUS: ଧୋନିଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷର ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗିଲେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା । ODI କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ଶତକରୁ ହେଲେ ବଞ୍ଚିତ ।

Ind vs Aus Hardik Pandya played the biggest innings of ODI career broke MS Dhoni's 12 year old record

IND vs AUS: ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଜିତିବା ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩୭୫ ରନ୍‌ର ଏକ ବଡ଼ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଇଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ ଏବଂ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୫୩ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମାୟାନକ ୨୨ ରନ୍ ପାଇଁ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ ୨୧ ରନ୍ ସହ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ ଏବଂ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ମଧ୍ୟ ୨ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।ରାହୁଲ ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ କିଛି କରିପାରିଲା ନାହିଁ ଏବଂ କେବଳ ୧୨ ରନ୍ ଯୋଗଦାନ କରିଥିଲେ ।

Ind vs Aus: Hardik Pandya played the biggest innings of ODI career, broke MS Dhoni's 12 year old record
Google
ହାର୍ଦ୍ଦିକ ODI କ୍ୟାରିୟରର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ:

ଏହା ପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଧାୱନଙ୍କ ସହ ଭାରତୀୟ ଇନିଂସ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ପଞ୍ଚମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୨୮ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ । ତା’ପରେ ଶିଖର ଧାୱନ ୭୯ ରନ୍ କରି ଶତକ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଦାଇତ୍ୱ ସହ ନିଜର ଇନିଂସ ଜାରି ରଖିଥିଲେ । ହେଲେ ସେ ତାଙ୍କ ODI କ୍ୟାରିୟରର ପ୍ରଥମ ଶତକରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ୭ ଚୌକା ଏବଂ ୪ ଛକା ସହାୟତାରେ ୭୬ ବଲରେ ୯୦ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଏହା ମଧ୍ୟ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ODI କ୍ୟାରିୟରର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଇନିଂସ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ୧୨ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି:

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ODI ଶତକରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କ ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ । ବାସ୍ତବରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ODI କ୍ରିକେଟରେ ଏମଏସ ଧୋନି ୬ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ତାଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି । ୨୦୦୮ ରେ କଙ୍ଗାରୁ ଦଳ ବିପକ୍ଷରେ ଧୋନି ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଅପରାଜିତ ୮୮ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୨ ବର୍ଷ ପରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ସେହି ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଭାରତ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସ୍କୋରର ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଷଷ୍ଠ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ବେଳେ ସର୍ବାଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍:

୯୦ ରନ୍ – ହାର୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା (୨୦୨୦)

୮୮ * – ଧୋନି (୨୦୦୮)

୭୫ – କପିଲ ଦେବ (୧୯୮୦)

Chennai ODI Stats: Dhoni's Big Year, Pandya's Highest ODI Score
Google
୯୦ ରନ ପରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିବା ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତାଲିକାରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ସପ୍ତମ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍:

୯୩ – ଅଜହରୁଦ୍ଦିନ

୯୩ – ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକର

୯୦ – ସେହୱାଗ

୯୧ – ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକର

୯୨ – ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର

୯୧ – ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର

୯୧ – ବିରାଟ କୋହଲି

୯୯ – ରୋହିତ ଶର୍ମା

୯୦ – ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *