IND vs AUS: ୨୧ ବର୍ଷର ଏହି ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା-ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ।

IND vs AUS Hardik Pandya-Ravindra Jadeja broke 21-year-old record by sharing 150 runs

ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୨୧ ବର୍ଷର ଏହି ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାରତ (ଭାରତ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ) ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଶେଷ ଓଭରରେ କିଛି ଚମତ୍କାର ଷ୍ଟ୍ରୋକପ୍ଲେ ଖେଳି ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ମନୋରଞ୍ଜନ କରିଥିଲେ । ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୫୦ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ୨୧ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗିଛି ।

India vs Australia: Pandya, Jadeja put on 150 runs for 6th wicket to break  21-year-old orecord - cricket - Hindustan Times
Google

‘ସଙ୍କଟମୋଚାକ୍’ର ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରି ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ମିଳିତ ଭାବେ ଭାରତକୁ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୩୦୨ ରନ୍ ରେ ପହଞ୍ଚାଇଥିଲେ । ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୭୬ ବଲରୁ ଅପରାଜିତ ୯୨ କରିଥିବା ବେଳେ ଜାଡେଜା ୫୦ ବଲରୁ ୬୬ ରନରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ । ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଚାପରୁ ଉଭୟ ଭାରତୀୟ ଇନିଂସକୁ ଆଗକୁ ନେଇଥିଲେ ।

୩୨ ତମ ଓଭରରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏକାଠି ହୋଇ ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୫୦ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ବାଣ୍ଟି ଖେଳର ଚିତ୍ର ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ । ଏକ ସମୟରେ ଲାଗୁଥିଲା ଯେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୨୫୦ ରନ୍ ମଧ୍ୟ ସ୍କୋର କରିପାରିବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଜାଡେଜା ଏବଂ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାରତକୁ ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ ନେଇଥିଲେ । ଉଭୟ କ୍ରିଜରେ ସ୍ଥିର ହେବାକୁ ସମୟ ନେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ସେ ୪୬ ତମରୁ ୪୮ ତମ ଓଭରରେ ୫୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଶେଷ ପାଞ୍ଚ ଓଭରରେ ୭୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରାଯାଇଥିଲା । ପାଣ୍ଡ୍ୟା ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ ୭ ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିଥିବା ବେଳେ ଜାଡେଜା ୫ ଚୌକା ଓ ୩ ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

India vs Australia 3rd ODI: 'Don't think I will bowl today,' says Hardik  Pandya after wreaking havoc in Canberra - Latest News & Entertainment
Google

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୫୦ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏକ ନୂତନ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ରେକର୍ଡ ସାଦାଗୋପାନ ରମେଶ ଏବଂ ରବିନ୍ ସିଂଙ୍କ ନାମରେ ରେକର୍ଡ ଥିଲା । ୧୯୯୯ ରେ ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଉଭୟେ କଲମ୍ବୋରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ୧୨୩ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ଖେଳିଥିଲେ । ୧୫୦ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ହେଉଛି ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ତୃତୀୟ ସର୍ବାଧିକ ODI ଭାଗିଦାରୀ ।

ODI କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଷଷ୍ଠ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ବଡ ଭାଗିଦାରୀ:

୧୬୦ ରନ୍ – ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ ଏବଂ ଷ୍ଟୁଆର୍ଟ ବିନି ବନାମ ଜିମ୍ବାୱେ (ହରାରେ ୨୦୧୫)
୧୫୮ ରନ୍ – ଯୁବରାଜ ସିଂ ଏବଂ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ବନାମ ଜିମ୍ବାୱେ (ହରାରେ ୨୦୦୫)
୧୫୦* ରନ୍- ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ (କାନବେରା ୨୦୨୦)

କାନବେରାର ମନୁକା ଓଭାଲରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ସିରିଜର ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ODI ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ମନୋନୀତ କରିଥିଲେ । ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ୭୬ ବଲ ୯୨ ଏବଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ ୫୦ ବଲ ୬୬ ରନ୍ ଭାରତକୁ ୩୦୨ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା । କ୍ୟାପଟେନ ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ୬୩ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ । ଏହାର ଜବାବରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଦଳ ଏକ ସମୟରେ ବିଜୟ ଆଡକୁ ଗତି କରୁଥିବା ପରି ମନେ ହେଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ୪୫ ତମ ଓଭରରେ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କୁ ଆଉଟ କରାଯିବା ପରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଖରାପ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ଆୟୋଜକ ଦଳ ୪୯.୩ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୨୮୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।

Mahi bhai had a set pattern': Ravindra Jadeja reveals MS Dhoni's role  behind Canberra fifty – IPL News
Google

ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ତଥା ଶେଷ ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ୧୩ ରନ୍ ରେ ଜିତିଛି । ତେବେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିଡନୀରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ସିରିଜ୍ ୨-୧ ରେ ଜିତିଥିଲା । ଭାରତ ପାଇଁ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ଟି ନାଟରାଜନ୍ ଦୁଇଟି ଏବଂ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ତିନିଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବୁମ୍ରା ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଭାରତକୁ ମ୍ୟାଚକୁ ଫେରାଇ ନେଇଥିଲେ । ସେ ୯.୩ ଓଭରରେ ୪୩ ରନ୍ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.