IND vs AUS: ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ବିରାଟ କୋହଲି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସାମ୍ନାରେ ଏମିତି ଏକ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ, ସବୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଗଲେ ।

Ind vs Aus: In the second ODI, Virat had to take a big decision in front of Australia all this surprised

ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ (ଏସସିଜି) ରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ୫୦ ଓଭରରେ ଚାରିଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୩୮୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା ।

Ind vs Aus: In the second ODI, Virat had to take a big decision to bowl Hardhik Pandya
Google

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସହିତ ଚାଲିଥିବା ODI ସିରିଜରେ ଭାରତ ଏକ ଅତିରିକ୍ତ ବୋଲରଙ୍କୁ ହରାଉଛି କାରଣ ସେମାନଙ୍କର ନିୟମିତ ବୋଲରମାନେ ଲଗାତାର ଅଧିକ ରନ୍ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏହି କାରଣରୁ ରବିବାର ଦିନ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍‌ ନଥିବା, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ପଡିଥିଲା ​​ଏବଂ ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲେ । ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଥମ ODI ପରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଫିଟ୍ ନୁହଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ୩୬ ତମ ଓଭରରେ ତାଙ୍କୁ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୩୫ ଓଭର ବେଳକୁ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୨୩୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଦୃଢ ଦେଖାଯାଉଥିଲା ।

ଅଲରାଉଣ୍ଡର ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବଲରେ ମଧ୍ୟ ନିଜର ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲେ । ସେ ଶତକ ମାରିଥିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ସ୍ମିଥ୍ ୬୪ ବଲରୁ ୧୦୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ୨୭ ବର୍ଷୀୟ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ନବଦୀପ ସାଇନିଙ୍କ ଅଭାବକୁ ପୂରଣ କରୁଥିଲେ, ଯିଏକି ତାଙ୍କର ୬ ଟି ଓଭରରେ ୫୫ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ । ସାଇନି ସାତ ଓଭରରେ ୭୦ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ପାଇନଥିଲେ ।

ପାଣ୍ଡ୍ୟା ତାଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ପାଞ୍ଚ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ଚାରି ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ । ପୁଣି ମଝିରେ ତିନି ଓଭର ଭିତରେ ଭାରତ ୩୮ ରନ୍ ଦେଇ ସାରିଥିଲା ସେଥି ପାଇଁ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ପୁଣି ଥରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣରେ ରଖିଥିଲେ, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ସ୍ମିଥଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣ କରିଥିଲେ । ଅଲରାଉଣ୍ଡର ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଚାରି ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୨୪ ରନ୍ ଦେଇଥିଲେ ।

India v Australia Australia Live Score Second ODI: Smith's fiery innings  bring back pressure on India-cricket
Google

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ଆଇସିସି ଟି -୨୦ ବିଶ୍ୱକପ ଆଉ ୧୦ ମାସ ବାକି ଅଛି । ଗତ ବର୍ଷ ଅକ୍ଟୋବରରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବ୍ରିଟେନରେ ବ୍ୟାକ ସର୍ଜରୀ କରିଥିଲେ । ୨୦୧୮ ରେ ଇଂଲଣ୍ଡରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପରଠାରୁ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାକ ତାଙ୍କୁ ଅସୁବିଧାରେ ପକାଉଛି । ଏହି ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ହେତୁ ସେ ପ୍ରାୟ ଏକ ବର୍ଷ କ୍ରିକେଟ୍ ବାହାରେ ରହିଥିଲେ । ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୦୧୯ ରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଶେଷ ଟି -୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଖେଳିଥିଲେ । ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଠାରୁ ୫୧ ରନରେ ହାରିଯାଇଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୩ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଦିନିକିଆ ସିରିଜରେ ୨-୦ ଆଗୁଆ ହୋଇ ସିରିଜ ଜିତି ନେଇଛି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.