IND vs AUS: ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ୧-୦ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି ।

IND vs AUS India beat Australia by 11 runs in the first T20 taking a 1-0 lead in the series

କାନବେରାର ମନୁକା ଓଭାଲରେ ଖେଳା ଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ (ଭାରତ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ) କୁ ୧୧ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଭାରତର ଏହି ବିଜୟର ହିରୋ ଥିଲେ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଏବଂ ଟି ନାଟରାଜନ୍ ଙ୍କ ସହ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଯିଏକି ୨୩ ଟି ବଲରେ ଅପରାଜିତ ୪୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ।

Ind vs Aus, 1st T20I: Jadeja And Bowlers Shine As India Beat Australia By 11 Runs(Match Report) At Cricketnmore
Google

କାନବେରାର ମନୁକା ଓଭାଲରେ ଖେଳାଯିବାକୁ ଥିବା ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ (ଭାରତ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ) କୁ ୧୧ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଭାରତର ଏହି ବିଜୟର ହିରୋ ଥିଲେ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଏବଂ ଟି ନାଟରାଜନ୍ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା । କେ ଏଲ ରାହୁଲ ୪୦ ବଲରେ ୫୧ ରନ୍ ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ୨୩ ଟି ବଲରେ ଅପରାଜିତ ୪୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହି ଦୁଇଟି ଇନିଂସ ଆଧାରରେ ଭାରତ ୭ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୬୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ କେବଳ ୭ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୫୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିପାରିଲା । ରାହୁଲ ଏବଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମାନେ ଟି ନଟରାଜନ୍ ଏବଂ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ବୋଲିଂରେ ଧୂଳିସାତ ହୋଇଥିଲେ । ଚହଲ ଏବଂ ନଟରାଜନ୍ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ନାଟାରାଜନ ଏବଂ ଚହଲ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ବ୍ୟାଟିଂ ଧୂଳିସାତ କରିଥିଲେ:

ଟି ନାଟାରାଜନ ଟି -୨୦ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ପାଇଁ ଫିଲଡ଼ ଆସିଥିବା ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବ୍ୟାଟିଂକୁ କାର୍ଡ ପ୍ୟାକ୍ ପରି ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି । ଓପନର୍ ଡାର୍ସି ସର୍ଟ ୩୪ ଏବଂ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ୩୫ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ମୋଇସ୍ ହେନ୍ରିକ୍ସ ୩୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ କୌଣସି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ୧୨ ରୁ ଅଧିକ ସ୍କୋର କରିନାହାଁନ୍ତି ।

IND vs AUS | Concussion Replacements are a Strange Thing: Skipper Virat Kohli After Chahal's Match-Winning Spell
Google
କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ବିସ୍ଫୋରକ ଖେଳିଥିଲେ:

ଟି -୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ନିଜର ଫର୍ମ ବଜାୟ ରଖିଥିବା କେ ଏଲ ରାହୁଲ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ରାହୁଲ ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ ୫ ଚୌକା ସହ ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଇନିଂସ ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ‘ଟ୍ରବଲସୁଟର୍’ ବୋଲି ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା । ରାହୁଲ ୪୦ ବଲରୁ ୫୧ ଗୋଲ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମଧ୍ୟମ ଓଭରରେ ଲେଗ ସ୍ପିନର ଆଡାମ ଜାମ୍ପା ଏବଂ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମୋଇସ ହେନ୍ରିକ୍ସ ଭାରତୀୟଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ରଖିଥିଲେ ।

ଜାମ୍ପା ଚାରି ଓଭରରେ ୨୦ ରନ୍ ଦେଇ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବାବେଳେ ହେନ୍ରିକ୍ସ ୨୨ ରନ୍ ଦେଇ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଉଭୟ ୧୧ ରୁ ୧୫ ଓଭର ମଧ୍ୟରେ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ଜାଡେଜା ଶେଷ ଓଭରରେ ଦୃଢ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୨୩ ବଲରୁ ଅପରାଜିତ ୪୪ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ।

India vs Australia: India draw first blood in T20 series with 11-run win
Google
୧୧ ରୁ ୧୫ ତମ ଓଭର ମଧ୍ୟରେ ଭାରତ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା:

ଭାରତ ୧୧ ରୁ ୧୫ ତମ ଓଭର ମଧ୍ୟରେ ୨୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ୩ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଛି । ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ୧୫ ବଲରୁ ୨୩ ରନ୍ ପାଇଁ ଆଉଟ ହୋଇ ଥିଲେ । ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ (ଆଠଟି ବଲରୁ ଦୁଇଟି ରନ୍) ଏବଂ ରାହୁଲ ମଧ୍ୟ ଏହି ସମୟରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ ।

ହାମଷ୍ଟ୍ରିଂ ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ସତ୍ୱେ କ୍ରମାଗତ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିବା ଜାଡେଜା ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ ୫ ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ସେ ଶେଷ ଦୁଇ ଓଭରରେ ଜୋଶ ହାଜଲେଉଡ୍ ଏବଂ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କ ବୋଲିଂରୁ ୩୪ ରନ୍ ନେଇଥିଲେ ।

Australia Cricket 2020 vs India, Indigenous Jersey, Walkabout Wickets
Google
ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ମହଙ୍ଗା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲେ:

ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ୩୪ ରନ୍ ଦେଇ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଡେଥ ଓଭରରେ ମହଙ୍ଗା ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲେ । ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ସେ ୧୪୫ ବେଗରେ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କୁ ବୋଲଡ କରିଥିଲେ । ଅନଭିଜ୍ଞ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ମିଚେଲ୍ ସ୍ୱପ୍ସନ୍ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ସର୍ଟ ବଲ୍ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ରିଟର୍ନ କ୍ୟାଚ୍ ନେଇ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି (୯) ଙ୍କ ମୂଲ୍ୟବାନ ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.