IND vs AUS: ODI ର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେଲା ଟି -୨୦ ରେ, ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ 6 ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ୨-୦ ରେ ସିରିଜ ବିଜୟ ।

IND vs AUS: India beat Australia by 6 wickets in second T20 win series

ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -୨୦ ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ (ଏସସିଜି) ଖେଳାଯାଇଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୬ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ସିରିଜରେ ୨-୦ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି ।

India vs Australia 2nd T20: India win by 6 wickets
Google

ଭାରତ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ୨ୟ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳାଯାଇଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ଦଳ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ପାଞ୍ଚଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୯୪ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । କେୟାରଟେକର ଅଧିନାୟକ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସରେ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ । ଏହାର ଜବାବରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୧୯.୪ ଓଭରରେ ୪ ଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୯୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ୬ ୱିକେଟ୍ ରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା । ଏହା ସହ ଭାରତ ଟି -୨୦ ସିରିଜରେ ୨-୦ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି । ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ୧୧ ରନରେ ଜିତିଥିଲା । ବର୍ତ୍ତମାନ ଦୁଇ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଡିସେମ୍ବର ୮ ରେ ସିଡନୀରେ ଖେଳାଯିବ ।

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଶ୍ରେୟାସଙ୍କ ହାର୍ଡ ବ୍ୟାଟିଂ:

ବିରାଟ କୋହଲି ଆଉଟ ହେବା ପରେ ଭାରତର ବିଜୟ ଆଶା ଦୁର୍ବଳ ମନେ ହେଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଶ୍ରେୟାସ ଆୟରଙ୍କ ଶକ୍ତିରେ ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଥିଲା ।
ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ୫ ବଲରେ ୧ ଚୌକା ଓ ୧ ଛକା ସହ ୧୨ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୨୨ ଟି ବଲରେ ୩ ଚୌକା ଓ ୨ ଛକା ସହ ୪୨ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ୧୯୦.୯୦ ଥିଲା । ହାର୍ଦ୍ଧିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଧୂଆଁଧାର ଇନିଂସ ଯୋଗୁଁ ଭାରତ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ୨୪ ବଲରେ ୨ ଚୌକା ଓ ୨ ଛକା ସହ ୪୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ପାଇଁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ‘ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍’ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ଶିଖର ଧାୱନ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ:

ଭାରତୀୟ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ଶିଖର ଧାୱନ ୩୬ ଟି ବଲରେ ୪ ଚୌକା ଓ ୨ ଛକା ସହ ୫୨ ରନର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଧୱନ, ଆଡାମ ଜାମ୍ପାଙ୍କ ବଲରେ ମିଚେଲ ସ୍ୱିପ୍ସନ୍ ଙ୍କୁ କ୍ୟାଚ ଦେଇ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ । ସ୍ୱିପ୍ସନ୍ ମଧ୍ୟ ଆଣ୍ଡ୍ର୍ୟୁ ଟାଇଙ୍କ ବଲରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ କ୍ୟାଚ ଧରିଥିଲେ । ରାହୁଲ ୨ ଟି ଚୌକା ଓ ୧ ଛକା ସହିତ ୨୨ ବଲରେ ୩୦ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିବା ପରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ ।

Live, India vs Australia, 2nd T20 Match Score Updates: T Natarajan Strikes In His 1st Over As Australia Lose Short | Cricket News
Google
ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ ଏକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ:

ଆହତ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଥିବା ୱେଡ ୩୨ ବଲରୁ ୫୮ ସ୍କୋର କରିଥିବାବେଳେ ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥ ୩୮ ବଲରୁ ୪୬ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଟି ନାଟାରାଜନ ତାଙ୍କ ଚାରି ଓଭରରେ ୨୦ ରନ୍ ଦେଇ ୨ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ମଧ୍ୟମ ଓଭରରେ ଭାରତ ଜୋରଦାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଏହା ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଶେଷ ପାଞ୍ଚ ଓଭରରେ ୬୨ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲା । ୱେଡ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିୟ ଇନିଂସ ଶୀଘ୍ର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କୁ ଛାଡି ସେ ଭାରତର କମ୍ ଅଭିଜ୍ଞ ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣ ବିରୁଦ୍ଧରେ ୧୦ ଚୌକା ଓ ୧ ଛକ ମାରିଥିଲେ ମାରିଥିଲେ । ୱେଡ ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ଦୀପକ ଚହରଙ୍କ ଉପରେ ୩ ଚୌକା ସହ ୧୩ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ବୋଲିଂ ଆକ୍ରମଣରେ ନଟରାଜନଙ୍କୁ ଡାକ ଯାଇଥିଲା ଯାହା ଦ୍ଵାରା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଡାର୍ସି ସର୍ଟ ଆକାରରେ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା ।

ୱେଡଙ୍କ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବ୍ୟାଟିଂ ଜାରି ରହିଥିଲା ​​ଏବଂ ସେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରି ମାତ୍ର ୨୫ ବଲରେ ଚହଲଙ୍କ ବଲରୁ ୪ ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିନାୟକ ଏକ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଢଙ୍ଗରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି କଭରରେ ସହଜ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡି ୱେଡ୍ ଅନ୍ୟ ପଟେ ଦୌଡ଼ିବାକୁ ଲାଗିଲେ କିନ୍ତୁ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ତାହା କଲେ ନାହିଁ । ଏହି କାରଣରୁ କୋହଲି ୱିକେଟ୍ କିପର ଲୋକେଶ ରାହୁଲଙ୍କୁ ବଲ ମାରି ୱେଡ ଆଉଟ୍ କରି ଥିଲେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମଧ୍ୟ ୱେଡଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡିଥିଲେ ।

Live Score, India vs Australia (IND vs AUS) 2nd T20I: Matthew Wade run out for 58 as India look to claw back - India Today
Google
ସ୍ମିଥ୍, ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଏବଂ ହେନ୍ରିଚ୍ଙ୍କ ସହ ସହଭାଗୀ ହୋଇଥିଲେ:

ସ୍ମିଥ୍ ଏବଂ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଇନିଂସରେ ଚୌକା ଓ ଛକାର ବର୍ଷା କରିଥିଲେ । ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଚାହଲ ଉପରେ ଦୁଇଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ, ମୋଇସ୍ ହେନ୍ରିକ୍ସ କ୍ରିଜରେ ଥିଲେ, ଆଉଟ ହେବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଏବଂ ସ୍ମିଥ୍ ସମାନ ଖେଳ ବଜାୟ ରଖିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *