IND vs AUS: ତୃତୀୟ ODI ରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୩ ରନରେ କଲା ପରାସ୍ତ, ଏହି ଖେଳାଳିମାନେ ଥିଲେ ବିଜୟର ହିରୋ ।

ind vs aus india won by 13 runs against australia 3rd odi virat hardik jadeja bumrah shardul thakur

ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ୧୫୦ ରନ୍‌ର ଅପରାଜିତା ଭାଗିଦାରୀ ଥିଲା ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସମ୍ମୁଖରେ ୩୦୩ ରନ୍‌ର ଲକ୍ଷ୍ୟ ସ୍ଥିର କରିଥିଲା । ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୩ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ଏହି ବିଜୟ ସହିତ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଏକ କ୍ଲିନ ସ୍ୱିପ୍‌ରୁ ବଞ୍ଚିଛି ।

India vs Australia 3rd ODI Highlights: India beats Australia by 13 runs to win final ODI - Sportstar - Sportstar
Google

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜରେ କ୍ଲିନ ସ୍ୱିପ୍‌ ରକ୍ଷା କରିପାରିଛି । ବୁଧବାର ଭାରତ ୧୩ ରନରେ ତୃତୀୟ ODI ଜିତିଛି । ଟସ୍ ଜିତିବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆଙ୍କୁ ୩୦୩ ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଇଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ କେବଳ ୨୮୯ ରନ୍ କରିଥିଲା । ଡେଥ ଓଭରରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ସମଗ୍ର ମ୍ୟାଚକୁ ଓଲଟାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଯଦିଓ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ଝଡ଼ତୋଫାନ ବ୍ୟାଟିଂ ସମୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ବିଜୟ ଦୃଶ୍ୟମାନ ହେଉଥିଲା, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କୁ ବୋଲ୍ଡ କରି ମ୍ୟାଚକୁ ଓଲଟାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ସେନ ଆବଟ ଏବଂ ପରେ କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଷ୍ଟନ୍ ଅଗରକୁ ଆଉଟ କରି ଭାରତର ବିଜୟ ସୁନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ ।

ଭିର୍ନ୍ନ ଲାଇନ ଦେଖାଯାଉଥିବା ବୋଲର:

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଅଧିନାୟକ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ୭୫ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ ପୂର୍ବ ମ୍ୟାଚ୍ ତୁଳନାରେ ତୃତୀୟ ODI ରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ଭଲ ଫର୍ମରେ ଦେଖାଯାଉଥିଲେ । ଏହି ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିବା ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ୫୧ ରନ୍ ଦେଇ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ, ବୁମରା ୪୩ ରନ୍ ଦେଇ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ, ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳୁଥିବା ଟି ନାଟରାଜନ୍ ୭୦ ରନ୍ ଦେଇ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏଥିସହିତ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ସଫଳତା ପାଇଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ହୋଷ୍ଟର ଶୀର୍ଷ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନଙ୍କୁ ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଅଧିକ ସମୟ ପଡ଼ିଆରେ ରହିବାକୁ ଦେଇ ନଥିଲେ ଏବଂ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ଶତକ ସ୍କୋର କରିପାରିନଥିଲେ । ଲାବୁଶେନ୍ ଏବଂ ସ୍ମିଥ୍ ୭-୭ ରନ୍, ହେନ୍ରିକ୍ସ ୨୨, ଗ୍ରୀନ୍ ୨୧, ଆଲେକ୍ସ କ୍ୟାରି ୩୮, ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ୫୯, ଆଷ୍ଟନ୍ ଏଗର୍ ୨୮ ସେନ୍ ଆବଟ୍ଟ ୪ ଏବଂ ଆଡାମ ଜାମ୍ପା ୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ।

India vs Australia: Pandya, Jadeja put on 150 runs for 6th wicket to break 21-year-old orecord - cricket - Hindustan Times
Google
ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧୫୦ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ:

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଇଣ୍ଡିଆ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧୫୦ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ହେତୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ୩୦୩ ରନ୍ ଟାର୍ଗେଟ୍ ଦେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା । ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୭୬ ବଲରୁ ଅପରାଜିତ ୯୨ ରନ କରିଥିବା ବେଳେ ଜାଡେଜା ୫୦ ବଲରୁ ୬୬ ରନରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ । ପ୍ରାରମ୍ଭିକ ଚାପରୁ ଉଭୟ ଭାରତୀୟ ଇନିଂସକୁ ନେଇଥିଲେ । ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ମଧ୍ୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

୨୫୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ ଥିଲା:

ଏକ ସମୟରେ ଲାଗୁଥିଲା ଯେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୨୫୦ ରନ୍ ମଧ୍ୟ ସ୍କୋର କରିପାରିବ ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଜାଡେଜା ଏବଂ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଭାରତକୁ ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ ନେଇଥିଲେ । ଉଭୟ କ୍ରିଜରେ ସ୍ଥିର ହେବାକୁ ସମୟ ନେଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପରେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ସେ ୪୬ ତମରୁ ୪୮ ତମ ଓଭରରେ ୫୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଗତ ପାଞ୍ଚ ଓଭରରେ ୭୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରାଯାଇଥିଲା । କୋହଲି, ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଜାଡେଜାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ କୌଣସି ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଫ୍ଲାଟ ପିଚ୍‌ରେ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ଖେଳିପାରିଲେ ନାହିଁ । ଶିଖର ଧାୱନ (୧୬) ଏବଂ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (୫) ଙ୍କ ପରି ବରିଷ୍ଠ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନେ ଖରାପ ସଟ୍ ଖେଳିବା ପରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍ ମଧ୍ୟ ୧୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ ।

India vs Australia third ODI: Hardik Pandya, Ravindra Jadeja power India to 13-run win, avoid whitew- The New Indian Express
Google

ଏହି ସମୟରେ କୋହଲି ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ୧୨ ହଜାର ODI ରନ୍ ପୂରଣ କରିବାରେ ଦ୍ରୁତତମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ପାଞ୍ଚ ଚୌକା ସହାୟତାରେ ୭୮ ବଲରେ ୬୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଇଁ ୪୪ ରନ୍ ଦେଇ ଆଷ୍ଟନ୍ ଏଗର୍ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଧିମା ଆରମ୍ଭ:

ଗତ ଦୁଇଟି ମ୍ୟାଚ୍ ତୁଳନାରେ ଭାରତର ଆରମ୍ଭ ମନ୍ଥର ଥିଲା ଏବଂ ପ୍ରଥମ ତିନି ଓଭରରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ଚୌକା ମାରିଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଓପନର ମାନେ ୧୨ ଡଟ୍ ବଲ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ପଞ୍ଚମ ଓଭରରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଝଟକା ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ଧୱନ ଆବଟ୍ଟ ବଲରେ ଅଗରଙ୍କୁ କ୍ୟାଚ ଦେଇ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । କୋହଲି ଏବଂ ଗିଲ ୫୬ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଅଗରଙ୍କୁ ମାରିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରି ୧୬ ତମ ଓଭରରେ ଗିଲ lbw ହୋଇଥିଲେ । ସେ ୩୯ ଟି ବଲରେ ତିନୋଟି ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ସହ ୩୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ।ମାୟରସ୍ ଲାବୁଶେନ୍ଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଆୟର୍ ଆଉଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ରାହୁଲ ଅଗରର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ୩୨ ତମ ଓଭରରେ ୱିକେଟ୍ ପଛରେ କୋହଲି ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ ।

Pandya, Jadeja take India to 302/5 after Kohli's fighting half-century | Deccan Herald
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.