IND vs AUS: ସିଡନୀରେ ଭାରତ କଲା ଏହି ଚମତ୍କାର, ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ହେଲା ଡ୍ର । ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ଚମତ୍କାର ପାଇଁ କିଏ ଥିଲେ ହିରୋ ।

Ind vs Aus Indian Miracle done in Sydney draws third test know the match hero

ପ୍ରଥମ ଦଳରେ ପରାଜୟକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଏବଂ ରୀଷଭ ପନ୍ତ ୧୪୮ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ, ତା’ପରେ ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍ ଏବଂ ହନୁମା ବିହାରୀ ପାଚେରୀ ପରି ଛିଡା ହୋଇ ଚମତ୍କାର କରିଥିଲେ ।

AUS vs IND, 3rd Test: Day 5: Team India Shows Superb Character To Draw The Test On Last Day
Google

ରୀଷଭ ପନ୍ତ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ବ୍ୟତୀତ ହନୁମା ବିହାରୀ ଏବଂ ଆର ଅଶ୍ୱିନଙ୍କ ବ୍ୟାଟିଂ ଯୋଗୁଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ସହିତ ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ୧-୧ ରେ ରହିଛି । ଏବେ ଏହି ସିରିଜକୁ ନିଜ ଅଧୀନକୁ ନେବାକୁ ଉଭୟ ଦଳ ବ୍ରିସବେନରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଉପରେ ନଜର ରଖିବେ । ଆୟୋଜକ ଭାରତ ସମ୍ମୁଖରେ ବିଜୟ ପାଇଁ ୪୦୭ ରନ୍ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିଲେ । ଏହାର ଜବାବରେ ଭାରତ ଦିନସାରା ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୩୩୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା ।

ଏକ ସମୟରେ ଭାରତ ହାତରୁ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଖସି ଗଲା ପରି ମନେ ହେଉଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପୂଜାରା ଏବଂ ପନ୍ତଙ୍କ ୧୪୮ ରନର ଆଶାବାଦୀ ଭାଗିଦାରୀ ଏବଂ ପରେ ଆର ଅଶ୍ୱିନ ଓ ହନୁମା ବିହାରୀ ପାଚେରୀ ପରି ଛିଡା ହୋଇଥିଲେ । ଉଭୟ ଧୀର କିନ୍ତୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ହନୁମା ୨୩ ରନରେ ଏବଂ ଅଶ୍ୱିନ ୩୯ ରନରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ । ଏହାପୂର୍ବରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୩୮ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୨୪୪ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା । ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଲାଭ ଆୟୋଜକମାନେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସକୁ ୩୧୨/୬ ଘୋଷଣା କରି ଅଧିକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ହୋଇଥିଲେ ।

India vs Australia, 4th Test: Pujara, Pant put hosts to the sword in Sydney on Day 2
Google
ଏହି ଯୋଡି ଭାଙ୍ଗିଯିବା ପରେ ଆଶା ଭାଙ୍ଗିଗଲା:

ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଶୁଭମାନ ଗିଲଙ୍କ ରୂପରେ ୯୮ ରନ୍ ପାଇଁ ଭାରତ ଦୁଇଟି ବଡ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଅବଶ୍ୟ, ଏହା ପରେ ପନ୍ତ ଏବଂ ପୂଜାରଙ୍କ ଏକ ଶତକୀୟ ଭାଗିଦାରୀ କରି ଦଳର ଆଶା ବଢ଼ାଇଥିଲେ । ଆକ୍ରମଣ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ରୀଷଭ ପନ୍ତ ଏବଂ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଖେଳିବା ସହ ଟି ବ୍ରେକ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୨୮୦ ରନ୍ ପାଇଁ ଭାରତକୁ ୫ ଟି ଶକ୍ତ ଝଟକା ଦେଇଥିଲା । ଏହି ଯୋଡି ଭାଙ୍ଗିବା କାରଣରୁ ଦଳ ଏବଂ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଆଶା ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବାର ଦେଖାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ପରେ ହନୁମା ବିହାରୀ ଏବଂ ଆର ଅଶ୍ୱିନ୍ କ୍ରିଜରେ ପାଦ ମଜଭୁତ କରିଥିଲେ ।

ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ କରି ପନ୍ତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି ୧୧୮ ବଲ ଇନିଂସରେ ୧୨ ଚୌକା ଓ ୩ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ନାଥନ୍ ଲିଓନ୍ କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ନୂତନ ବଲ୍ ସହିତ ପନ୍ତଙ୍କୁ ପାଭିଲିୟନକୁ ପଠାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଶତକ ପୂରଣ କରିବାକୁ ପନ୍ତ ଏକ ବଡ଼ ସଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସ୍ପିନ୍ ବଲ୍ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ ର ବାହ୍ୟ ଧାରରେ ବାଜି ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ହାତକୁ ଯାଇଥିଲା । ପନ୍ତଙ୍କ ଆଉଟ ପରେ ପୂଜାରା କିଛି ଭଲ ସଟ୍ ଖେଳିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଜୋସ୍ ହାଜଲେଉଡ୍ ତାଙ୍କୁ ୨୦୫ ବଲ୍ ଇନିଂସ ଶେଷକୁ କରିଥିଲେ । ପୂଜାରା ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ ୧୨ ଚୌକା ମାରିଥିଲେ ।

Rohit Sharma-Shubman Gill 2nd Indian opening pair with fifty-plus stands in both of innings of Test in Australia - Sports News
Google
୯୮ ରନ୍ ଆଗରେ ଦିନର ଆରମ୍ଭ:

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୯୮ ରନ୍ ସହିତ ସକାଳେ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଇଁ ଦିନର ଆରମ୍ଭ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଭଲ ଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ଲିଅନ୍ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭରରେ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଫରୱାର୍ଡ ସର୍ଟ ଲେଗରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ (୦୪) ଙ୍କୁ ଧରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଭାରତ ବ୍ୟାଟିଂ କ୍ରମରେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ବିହାରଙ୍କ ଉପରେ ପଠାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା, କାରଣ ଦଳ ଜାଣିଥିଲା ​​ଯେ ଏହି ୱିକେଟରେ ଲାଗି ରହିବା ସହଜ ହେବ ନାହିଁ ଏବଂ ସେହି ସମୟରେ କ୍ରିଜରେ ଡାହାଣ ଏବଂ ବାମହାତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ମିଶ୍ରଣ ସାହାଯ୍ୟ କରିବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.