IND vs AUS: ଭାରତର ୪ର୍ଥ ଟେଷ୍ଟରେ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ କରିଛି ପରାସ୍ତ ।

IND vs AUS India's historic victory beat Australia in the Test series for the second time in a row

ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟର ଶେଷ ଦିନରେ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ ଖେଳି ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ଏବଂ ରୀଷଭ ପନ୍ତ ଭାରତକୁ ଏକ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ରାହାନେଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଚତୁର୍ଥ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟେଷ୍ଟରେ ଆୟୋଜକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରି ଭାରତ କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ବୋଡର-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ।

India vs Australia Live, 4th Test, Day 5: 'Fortress Brisbane' breached, Pant guides Team India to colossal series | Hindustan Times
Google

ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ଶୁଭମାନ ଗିଲ ପରେ ରୀଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଆକର୍ଷଣୀୟ ବ୍ୟାଟିଂ ହେତୁ ଭାରତ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିଲା । ଗିଲ ୯୧, ପୂଜାରା ୫୬ ଏବଂ ପନ୍ତ ଅପରାଜିତ ୮୯ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଆୟୋଜକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୬୯ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା, ଏହାର ଉତ୍ତରରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୩୬ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରମାନେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ଆୟୋଜକଙ୍କୁ କଡ଼ା ଜବାବ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ୨୯୪ ରନ୍ ପାଇଁ ଅଲ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଜିତିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ୩୨୮ ରନର ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲା, ଯାହା ଲାଗୁଥିଲା ମ୍ୟାଚ ଡ୍ର ହୋଇପାରେ ହେଲେ ଭାରତ ସହଜରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା ।

ଗିଲ୍ ପ୍ରଥମ ଶତକକୁ ହରାଇଲେ:

ଓପନର୍ ଶୁବମାନ ଗିଲ୍ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଶତକରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ ପାଇଁ ଚା ’ବିରତି ସମୟରେ ଭାରତ ୧୮୩/୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଆୟୋଜକଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ଅଧିବେଶନରେ ଭାରତ ଅଧିନାୟକ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ (୨୪) ଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ହରାଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ପନ୍ତଙ୍କ ସହ ମିଶି ଇନିଂସ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ । ରୋହିତ ଶର୍ମା ସକାଳେ ଆଉଟ ହେବା ପରେ ଗିଲ ଏବଂ ପୂଜାରା ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୧୪ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ବାଣ୍ଟିଥିଲେ ।

Gill is the future: Cricket fraternity hails Shubman Gill for his fabulous 91 on Day 5 | Sports News,The Indian Express
Google

ଏହି ୨୧ ବର୍ଷୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଆରାମରେ କଟ୍ ଏବଂ ଡ୍ରାଇଭ୍ କରିଥିଲେ ଏବଂ କିଛି ସର୍ଟ ପିଚ୍ ବଲ୍, ସୁନ୍ଦର ସଟ୍ ମଧ୍ୟ ଖେଳିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରଣ କରିବା ପରେ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କ ବାଉନ୍ସର୍ ରେ ପଏଣ୍ଟକୁ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ନାଥନ୍ ଲିଅନ୍ଙ୍କ ଅଫ୍ ଷ୍ଟମ୍ପରୁ ବାହାରେ ବଲ୍ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଗିଲ୍ ସ୍ମିଥ୍ ହାତରେ ସ୍ଲିପ୍‌ରେ ଧରାପଡ଼ିଥିଲେ । ଗିଲ ୧୪୬ ବଲ ଖେଳି ଆଠ ଚାରି ଓ ଦୁଇଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ରାହାଣେ କମିନ୍ସଙ୍କ ବଲରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ ।

ପୂଜାରା ଏବଂ ପନ୍ତ ଲଢେଇ ଜାରି ରଖିଥିଲେ:

ରାହାନେ ଆଉଟ ହେବା ପରେ ପୂଜାରା ଏବଂ ପନ୍ତ ଦଳର ଲଢେଇ ଜାରି ରଖିଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୬୧ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ହୋଇଥିଲା । ୨୨୮ ରନ୍ ସ୍କୋରରେ ବେଳେ ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା ରୂପରେ ଭାରତ ଚତୁର୍ଥ ଝଟକା ପାଇଥିଲା । ପୂଜାରା କମିନ୍ସଙ୍କ ଦ୍ଵାରା lbw ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ପନ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କଲେ ଏବଂ ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ସହ ୩୭ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କଲେ । ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ ପୁଣି ଥରେ ଫ୍ଲପ୍ ହୋଇ ୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି କମିନ୍ସଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ ।

India (IND) vs Australia (AUS) 4th Test Day 5 highlights: India retain Border-Gavaskar Trophy after Gabba win - India Today
Google

ଏହା ପରେ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର ଅନ୍ୟ ପଟେ ପନ୍ତଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରି ଭାରତର ବିଜୟକୁ ନିଶ୍ଚିତ କରିଥିଲେ । ସୁନ୍ଦର ଲାଥାନଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ୨୨ ରନରେ ବୋଲଡ଼ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ମଧ୍ୟ ୨ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ । ୩୨୫ ରନ୍ ପାଇଁ ସପ୍ତମ ଝାଟକା ପରେ ନବଦୀପ ସାଇନି କ୍ରିଜକୁ ଆସିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ସେହି ସମୟରେ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପନ୍ତ ନିକଟରେ ଥିଲା ଏବଂ ପନ୍ତ ବିଜୟ ଚୌକା ମାରି ଭାରତକୁ ଏକ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ଦେଇଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.