IND VS AUS: ନଟରାଜନ୍ ଏବଂ ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ରେକର୍ଡ, ଭାରତୀୟ ବୋଲର ଭାବରେ ୭୨ ବର୍ଷ ପରେ ଏହି ବଡ଼ ସଫଳତା ହାସଲ ।

IND vs AUS Natarajan and Sundar's amazing record Indian bowlers achieved big achievement after 72 years

ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ଟି ନାଟାରାଜନ ମିଳିତ ଭାବେ ୬ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଆୟୋଜକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟ ବିପକ୍ଷରେ ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଟି ନାଟାରାଜନ ଏବଂ ୱାଶିଂଟନ ସୁନ୍ଦର ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଉଭୟ ମୋଟ ୬ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ସୁନ୍ଦର ଏବଂ ନାଟାରାଜନଙ୍କ ତୀକ୍ଷ୍ଣ ବୋଲିଂ ହେତୁ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩୬୯ ରନ୍ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଅଲଆଉଟ କରିଛି ।

IND vs AUS: Natarajan and Sundar's amazing, Indian bowlers achieved big achievement after 72 years
Google

ନଟରାଜନ୍ ୭୮ ରନ୍ ପାଇଁ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର ୮୯ ରନ୍ ପାଇଁ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହା ସହିତ ୭୨ ବର୍ଷ ପରେ ଏହି ଯୋଡି ଏକ ବଡ଼ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ।

ଡେବ୍ୟୁ ଟେଷ୍ଟ ଇନିଂସରେ ତିନିଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ନଟରାଜନ୍ ଏବଂ ସୁନ୍ଦର ତିନି ୱିକେଟ୍ କ୍ଲବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ଏହା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା, ଯେତେବେଳେ ଭାରତର ଦୁଇ ଡେବ୍ୟୁାଣ୍ଟ ଖେଳାଳି ଡେବ୍ୟୁ ଟେଷ୍ଟ ଇନିଂସରେ ତିନି ୱିକେଟ୍ ନେଇ କ୍ଲବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

୧୯୪୮-୧୯୪୯ ମସିହାରେ ନଟରାଜନ୍ ଏବଂ ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ପୂର୍ବରୁ କୋଲକାତାରେ ୱେଷ୍ଟ ଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ମଣ୍ଟୁ ବାନାର୍ଜୀ ଏବଂ ଗୁଲାମ ଅହମ୍ମଦ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ୩ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇ କ୍ଲବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଉଭୟ ୪-୪ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ଟି ନଟରାଜନ୍ ୩୦୦ ତମ ଏବଂ ୱାଶିଂଟନ୍ ୩୦୧ ତମ ଖେଳାଳି । ବୋଲିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାରତ ଅରୁଣ ଟି ନଟରାଜନ୍ଙ୍କୁ ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ୱାଶିଂଟନ୍ଙ୍କୁ ଡେବ୍ୟୁ କ୍ୟାପ୍‌ ପ୍ରଦାନ କରି ଥିଲେ । ସମସ୍ତ ଭ୍ରମଣରେ ତିନିଟି ଫର୍ମାଟ୍ (ଟେଷ୍ଟ, ODI ଏବଂ T20) ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ନଟରାଜନ୍ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ହୋଇଥିଲେ । ପୂର୍ବରୁ କୌଣସି ଖେଳାଳି ଗୋଟିଏ ଭ୍ରମଣରେ ଭାରତ ପାଇଁ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିନାହାଁନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ନଟରାଜନ୍ ତାଙ୍କର ODI ଏବଂ ଟି -20 ଡେବ୍ୟୁ କରି ସାରିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *