IND vs AUS: ନଟରାଜନ୍ ଙ୍କୁ କିଣିବା କଥାକୁ ନେଇ ସେହୱାଗ ଦେଇଛନ୍ତି ବଡ ବୟାନ, ସମସ୍ତେ ଉଠାଇଛନ୍ତି ପ୍ରଶ୍ନ ।

IND vs AUS: Sehwag said When I bought Natarajan for KXIP then everyone raised questions

ବିରେନ୍ଦର ସେହୱାଗ ନିଜେ ୨୦୧୭ ରେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରତିଭାକୁ ସ୍ୱୀକୃତି ଦେଇଥିଲେ । ତେବେ ସେହି ସମୟରେ ସମସ୍ତେ ସେହୱାଗଙ୍କ ଆବିଷ୍କାର ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରତିଭା ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଏକ ଉତ୍ତମ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ । ୟୁଏଇରେ ଚାଲିଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ ତାମିଲନାଡୁର ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଟି ନାଟ୍ରାଜନ ୧୬ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୧୬ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ସେ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ଦଶମ ତମ ଖେଳାଳି । ତାଙ୍କର ଇକୋନୋମି (ରନ ହାର) ୮.୦୨ ଥିଲା ।

Everyone was asking questions when I picked T Natarajan in KXIP squad: Virender Sehwag
Google

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ (SRH) ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଟି ଓ ନଟରାଜ ଡେଥ ଓଭରରେ ନିଜର ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଥିଲେ । ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ନଟରାଜନ୍ ସର୍ବାଧିକ – ୧୬୦ ଟି ୟର୍କର୍ ବଲ କରିଥିଲେ । ସେ କିଛି କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ । ତେଣୁ ତାଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଟି -୨୦ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି ।

ଟି -୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ଟି ନାଟାରାଜନ ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ODI ରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରି ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ଚୟନ କରି କୌଣସି ଭୁଲ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇ ନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବିରେନ୍ଦର ସେହୱାଗ ୨୦୧୭ ରେ ନିଜେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ପ୍ରତିଭାକୁ ସ୍ୱୀକୃତି ଦେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ସେହି ସମୟରେ ସମସ୍ତେ ସେହୱାଗଙ୍କ ଆବିଷ୍କାର ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଥିଲେ ।

IND v AUS 2020: 'Everyone was asking questions when I picked T Natarajan for the Kings XI Punjab' - Virender Sehwag
Google

ବର୍ତ୍ତମାନ ଟି ନାଟାରାଜନଙ୍କ ଡେବ୍ୟୁ ପରେ ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଓପନର୍ ବିରେନ୍ଦର ସେହୱାଗ ୨୦୧୭ ନିଲାମକୁ ମନେ ପକାଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ସେ ନଟରାଜଙ୍କୁ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ କିଣିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ । ସେହୱାଗ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ବହୁତ ଖୁସି, କାରଣ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ମୁଁ ନଟରାଜନଙ୍କୁ ବାଛିଥିଲି । ସମସ୍ତେ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରୁଥିଲେ ଯେ ଘରୋଇ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିନଥିବା, କେବଳ ଟିଏନ୍ପିଏଲ୍ ଲିଗ୍ ଖେଳିଥିବା ଖେଳାଳିଙ୍କୁ କାହିଁକି ମନୋନୀତ କରାଗଲା?

ସେହୱାଗ କହିଥିଲେ ଯେ ତାଙ୍କୁ ବହୁ ପରିମାଣରେ କିଣାଯାଇଛି । ତାମିଲନାଡୁର ୨୯ ବର୍ଷୀୟ ଖେଳାଳି ଥାଙ୍ଗାରାସୁ ନାଟାରାଜନଙ୍କୁ ୨୦୧୭ ରେ ତାଙ୍କ ମୂଳ ମୂଲ୍ୟର ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ୩୦ ଗୁଣ ମୂଲ୍ୟରେ କିଣାଯାଇଥିଲା । କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ଏହି ବାମହାତୀ ବୋଲରଙ୍କୁ ୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ମୂଲ୍ୟରେ କିଣିଥିଲା । ୨୦୧୭ ରେ ପଞ୍ଜାବ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ସେ ୯.୦୭ ରନ ହାର ସହିତ ୬ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୨ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । Thangarasu Natarajan ୨୦୧୮ ରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ସହିତ ଜଡିତ ଥିଲା । ହାଇଦ୍ରାବାଦ ତାଙ୍କୁ ୪୦ ଲକ୍ଷରେ କିଣିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ୨୦୧୮ ଏବଂ ୨୦୧୯ ରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିଲା ନାହିଁ ।

Was very happy when KXIP bought Natarajan; he had the talent to succeed, recalls Virender Sehwag
Google

ସୋନି ସ୍ପୋର୍ଟସରେ ବିରେନ୍ଦର ସେହୱାଗ କହିଛନ୍ତି, ମୁଁ ଟଙ୍କା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତିତ ନଥିଲି । ମୁଁ ଜାଣିଥିଲି ସେ ଦକ୍ଷ ଥିଲେ । ତାମିଲନାଡୁର ଆମର କିଛି ଖେଳାଳି ଥିଲେ ଯେଉଁମାନେ ସ୍ଲୋଗ୍ ଓଭରରେ ଭଲ ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ, ଭଲ ୟର୍କର୍ସ ରଖିଥିଲେ । ମୁଁ ନଟରାଜନଙ୍କ ଭିଡିଓ ଦେଖିଲି ଏବଂ ଭାବିଲି ଆମକୁ ଏହାକୁ ନେବାକୁ ପଡିବ । ”

ସେହୱାଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ସୁଯୋଗ ପାଇଛନ୍ତି କି ନାହିଁ ତାହା ଦେଖିବା ପାଇଁ ମୁଁ ବହୁତ ଉତ୍ସାହିତ ଥିଲି, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ଟି -୨୦ ଦଳ ଭାରତରେ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥିଲା । ମୁଁ ନଟରାଜନ୍ଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଉଛି ନଟରାଜନ୍ TNPL ଏବଂ IPL ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ଥିଲେ । ସେ ତାମିଲନାଡୁ ଦଳ ପାଇଁ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଡିସେମ୍ବର ୨ ରେ ତାଙ୍କୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା । ମୁଁ ଆଶା କରୁଛି ସେ ଟି -୨୦ ରେ ନିଜର ଗୀତ ବଜାୟ ରଖିବେ ।

From Tennis Ball cricket to yorker machine for Sunrisers Hyderabad – The inspiring story of T Natarajan
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *