IND vs AUS: ଆଜି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଏହି ତିନି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ, ଜନ୍ମଦିନରେ ମିଳିଲାନି ୨ୟ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ! ଜାଣନ୍ତୁ ପ୍ଲେଇଙ୍ଗ ଏକାଦଶ ।

IND vs AUS: Team India's three birthday boys will sit out of the ground know the playing XI

ଆଜି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ତିନି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ – ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା । ଆଉ ଏହି ତିନି ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟ ରୁ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଆଜି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳାଯିବ ନାହିଁ ।

India vs Australia
Google

ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ରବିବାର (୬ ଡିସେମ୍ବର) ସିଡନୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ (ଏସସିଜି) ଖେଳାଯିବ । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ତିନି ଜନ୍ମଦିନର ଖେଳାଳିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଆଜି ୨ ଜଣ ବାହାରେ ବସିଥିବାର ନଜର ଆସିବେ । ଆଜି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ତିନି ଖେଳାଳିଙ୍କ ଜନ୍ମଦିନ- ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା । ଆଉ ୨ ଜଣ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଆଜି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଖେଳାଯିବ ନାହିଁ । ଏହାର ସବୁଠାରୁ ବଡ କାରଣ ହେଉଛି ଗତ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଜିତିଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଖେଳୁଥିବା ଏକାଦଶରେ ବଡ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିନାଁହାନ୍ତି ।

ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ ଜାଗାରେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କୁ, ଜାଡେଜାଙ୍କ ଜାଗାରେ ଚହଲଙ୍କୁ ଏବଂ ସାମିଙ୍କ ଜାଗାରେ ସରଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କୁ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି । ପ୍ରଥମ ଟି-୨୦ ରେ ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ କିଛି ଖାସ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କର କହୁଣୀରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଛି ।

IND v AUS 2020: Ravindra Jadeja ruled out of T20I series, Shardul Thakur  named as replacement
Google
ଗତ ମ୍ୟାଚରେ ଆହତ ହେବା ପରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଟି-୨୦ ସିରିଜରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି:

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ କାନବେରାର ମନୁକା ଓଭାଲରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୧୧ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଯଦିଓ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏହି ଏକାଦଶ ଖେଳର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ମ୍ୟାଚରେ ଆଘାତ ହେତୁ ତାଙ୍କୁ ଟି-୨୦ ସିରିଜରୁ ବାଦ ଦିଆଯାଇଛି । ପ୍ରଥମ ଟି -୨୦ ରେ ସେ ଅପରାଜିତ ୪୪ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଭାରତକୁ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ଭାରତୀୟ ଇନିଂସର ଶେଷ ଓଭରରେ ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କ ବଲ ତାଙ୍କ ହେଲମେଟରେ ବାଜିଥିଲା । ଏହାପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ମାଂସପେଶୀ ରେ ଆହତ ଲାଗିଥିଲା, ହର୍ମଷ୍ଟିଙ୍ଗ ଯୋଙ୍ଗୁ ସେ ମ୍ୟାଚରେ ଠିକରେ ଦୌଡ଼ି ପାରୁନଥିଲା । ଏହା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ବୋଲିଂ ବେଳେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଦଳର ଅଂଶ ହୋଇନଥିଲେ । ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ତାଙ୍କ ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ ଓହ୍ଲାଇଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଚହଲ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରି ଟି ନାଟାରାଜନଙ୍କ ସହ ମିଶି ଭାରତକୁ ଜିତିଇଥିଲେ । ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ, ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -୨୦ ରେ ଜାଡେଜାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ କେବଳ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇପାରିବ ।

India vs Australia 2020, Live Cricket Score, Ind vs Aus 2nd T20I Today's Match  Latest Update:
Google
ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ:

ସମସ୍ତ ତିନୋଟି ଦିନିକିଆ ଖେଳିବା ପରେ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରାଙ୍କ ସହ ଚାରି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ବୋଡର-ଗାଭାସ୍କର ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଟ୍ରଫିରେ ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଦ୍ୱିତୀୟ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲର ଅଟନ୍ତି । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ର ୧୩ ତମ ସିଜନରେ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କର ଏକ ଷ୍ଟ୍ରେଚ୍ ସମସ୍ୟା ଥିଲା, ଯେଉଁଥିପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ମଝିରେ ଦଳ ଛାଡି ଭାରତକୁ ଫେରିବାକୁ ପଡିଲା । ସେ ପୁନରୁଦ୍ଧାର ପାଇଁ ନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଏକାଡେମୀରେ ଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ବିସିସିଆଇ ଘୋଷଣା କରିବା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଚାରି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବାହାରିଛନ୍ତି । ଉଭୟ ଶାମି ଏବଂ ବୁମରା ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ମୁଖ୍ୟ ବୋଲର ଅଟନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ ରେ ଉଭୟଙ୍କୁ ଟି -୨୦ ସିରିଜରୁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯାଇଛି ।

ସିରିଜକୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ନିଜ ଦଳରେ ଏକ ବଡ ଅସନ୍ତୋଷ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ଆରୋନ ଫିଂଚ ଆହତ ଯୋଙ୍ଗୁ ଦଳରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଇଁ ବଡ ପରିବର୍ତନ ୨ୟ ଟି -୨୦ ପାଇଁ ହୋଇଛି । ସେ ବାକି ଦୁଇଟି ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ପାଇଁ କ୍ୟାମେରନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବାଦ ଦେଇଛନ୍ତି ଏବଂ ଷ୍ଟାର୍ ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ନାଥାନ୍ ଲିଅନ୍ଙ୍କୁ ସ୍ଥାନିତ କରିଛନ୍ତି । ଆଜି ସିଡନୀରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ (IND vs AUS) ପୂର୍ବରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ଏକ ବଡ଼ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛି । ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ ଦଳରୁ ଓହରି ଯାଇଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅନୁଯାୟୀ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କ ପରିବାରର ଜଣେ ସଦସ୍ୟ ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି ।

Live Streaming Cricket India vs Australia 2nd T20I: When And Where to Watch IND  vs AUS Live Cricket Match Online And on TV Sony Six and Sonyliv app.
Google

ଭାରତର ଏକାଦଶ ଖେଳ: କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ଶିଖର ଧାୱନ, ବିରାଟ କୋହଲି (ଅଧିନାୟକ), ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ଦୀପକ ଚହର, ଟି ନଟରାଜନ୍, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଏକାଦଶ ଖେଳିବା: ଡାର୍ସି ସର୍ଟ, ମାର୍କସ୍ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍, ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍, ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ, ମୋଇସ୍ ହେନ୍ରିକ୍ସ, ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ୍ (ଅଧିନାୟକ / ୱିକେଟ୍ କିପର), ଡାନିଏଲ୍ ସାମସ୍, ସଚନ୍ ଆବଟ, ମିଚେଲ ସ୍ ap ପସନ୍, ଆଡାମ ଜାମ୍ପା, ଆଣ୍ଡ୍ରିୟୁ ଟାଇ

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *