IND VS AUS: ଟିମ୍ ପେନ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆକୁ କଲେ ସମର୍ଥନ, ନିଜ ଦଳ ହରିବାକୁ ନେଇ ଦେଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ବୟାନ !

IND VS AUS Tim Paine supported Team India

ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟରେ ଖରାପ ବ୍ୟାଟିଂ ସହିତ ଟିମ୍ ପେନ୍ ନିରାଶାଜନକ ୱିକେଟ୍ କିପିଂ କରିଥିଲେ, ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମ୍ୟାଚ ଜିତି ପାରିନଥିଲା । ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଶକ୍ତି ସାମ୍ନାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ କହିବା ବନ୍ଦ କରିଦେଲା । ଖେଳର ପଞ୍ଚମ ଦିନରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଡ୍ର କରିଥିଲେ ।

Australia captain Tim Paine apologises for insulting Ashwin
Google

ମ୍ୟାଚରେ ଏକ ସମୟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏହି ଟେଷ୍ଟକୁ ସହଜରେ ଜିତିବା ପରି ମନେ ହେଉଥିଲା କିନ୍ତୁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ରଣନୀତି ଏବଂ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ବୋଲରମାନଙ୍କୁ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏକ ଲାଳସା ଦେଇଥିଲା । ରୀଷଭ ପନ୍ତ ୯୭, ପୂଜାରା ୭୭ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ହନୁମା ବିହାରୀ ଏବଂ ଆର ଅଶ୍ୱିନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ସିଡନୀରେ ୨୫୦ ରୁ ଅଧିକ ବଲର ସାମ୍ନା କରି ବିନା ୱିକେଟରେ ରହି ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ଯଦିଓ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ କେବଳ ନିଜ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଶକ୍ତି ଉପରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଅଙ୍କନ କରି ପାରି ନାହିଁ, କିନ୍ତୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅଧିନାୟକ ଟିମ୍ ପେନ୍ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ଦଳକୁ ଜିତିବାକୁ ଅଟକାଇବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟ ଭୂମିକା ନିଭାଇଥିଲେ । ଯଦି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିଡନୀରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ପାରିଲା ନାହିଁ, ତେବେ ଏହାର କାରଣ ଟିମ୍ ପେନ୍ ।

ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟର ପଞ୍ଚମ ଦିନରେ ଟିମ ପେନ୍ ଗୋଟିଏ କିମ୍ବା ଦୁଇଟି ନୁହେଁ ୩ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡିଥିଲେ । ପେନ୍‌ଙ୍କ ଖରାପ ୱିକେଟ୍ କିପିଂ ତାଙ୍କ ବୋଲରଙ୍କ ଆତ୍ମାକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲା । ପ୍ରଥମେ ପେନ୍ ରୀଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଦୁଇଟି କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡିଥିଲେ । ନାଥନ୍ ବଳରେ ପନ୍ତ ଦୁଇଥର କ୍ୟାଚ ଦେଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ କ୍ୟାପଟେନ୍ ପେନ୍ ନିରାଶ କରିଥିଲେ । ଟିମ୍ ପେନ୍ ତୃତୀୟ ତଥା ସବୁଠାରୁ ବଡ ଭୁଲ୍ ଯେତେବେଳେ ସେ ମିଚେଲ୍ ଷ୍ଟାର୍କଙ୍କ ବଳରେ ହନୁମା ବିହାରୀଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡିଥିଲେ । ଏହି କ୍ୟାଚ୍ ଅତ୍ୟନ୍ତ ସହଜ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ପେନ୍ ବହୁତ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।

India vs Australia
Google
ତ୍ରୁଟିର କାରଣ:

ଟିମ୍ ପେନ୍ ଙ୍କ ଭୁଲଗୁଡିକର କାରଣ ହେଉଛି ସିଡନୀ ପିଚ୍ ର ଅସମାନ ବାଉନ୍ସ ଏବଂ ସ୍ଲେଡିଙ୍ଗ୍ । ରୀଷଭ ପନ୍ତଙ୍କ ଉଭୟ କ୍ୟାଚ୍ ବେଳେ ସେ ବଲର ଗତି ଜାଣିପାରି ନଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ ସେ ହନୁମା ବିହାରୀଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡିଥିଲେ କାରଣ ଅଶ୍ୱିନ୍ଙ୍କୁ ସ୍ଲେଡ୍ କରିବା ଉପରେ ତାଙ୍କର ଧ୍ୟାନ ଥିଲା । ପେନ୍ କ୍ରମାଗତ ଭାବରେ ଅଶ୍ୱିନ୍ଙ୍କୁ ସ୍ଲେଡ୍ କରୁଥିଲେ ଏବଂ ୱିକେଟ୍ କିପିଂ ଉପରେ ତାଙ୍କର ଧ୍ୟାନ କମ୍ ଥିଲା । ପେନ୍ ତିନିଟି କ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ରପ୍ ଯୋଗୁଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା । କାରଣ ପନ୍ତଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ହରାଇବା ପରେ ସେ ୯୭ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଏଥିସହିତ ଅଶ୍ୱିନ ଏବଂ ବିହାରୀ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଛିଡା ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ହାତରୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲା । ଏହି ତ୍ରୁଟି ହେତୁ ଟିମ୍ ପେନ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଅନେକ ସମାଲୋଚନାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *