AUS vs IND: ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ହାରିଯିବା ପରେ ବିରାଟ କୋହଲି କ୍ରୋଧିତ ହୋଇ ଏହି କାରଣରୁ ଦଳ ହରାଇଥିବା କହିଛନ୍ତି ।

Ind vs Aus: Virat Kohli furious after Indian team lost in first ODI told team lost due to this

ଭାରତୀୟ ଦଳ ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଠାରୁ ୬୬ ରନରେ ଯାଇଛି । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଶୁକ୍ରବାର ପ୍ରଥମ ODI ରେ ଖରାପ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଯୋଗୁଁ ଭାରତ ୬୬ ରନରେ ହାରିଛି । ପରାଜୟ ପରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଫିଲ୍ଡର ଏବଂ ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ଅସନ୍ତୋଷ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୫୦ ଓଭରରେ ୬ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୩୭୪ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ODI ରେ ଏହା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋର । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ଏହି ସ୍କୋରକୁ ଆଣିବାରେ ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ଡରମାନେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରମୁଖ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ, ଯିଏ କି କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡି ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଫିଲ୍ଡିଂ ମଧ୍ୟ ଠିକରେ କରିନଥିଲେ । ବୋଲରମାନେ ମଧ୍ୟ ରନ୍ ଦେବା ଜାରି ରଖିଥିଲେ ।

India vs Australia 1st ODI Highlights: Australia beat India by 66 runs in  Sydney, take 1-0 lead - cricket - Hindustan Times
Google

ମ୍ୟାଚ୍ ପରେ କୋହଲି କହିଛନ୍ତି, “ଆମକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେବାକୁ ବହୁତ ସମୟ ଥିଲା । ମୁଁ ଭାବୁନାହିଁ ଯେ ଯେତେବେଳେ ଆପଣ ଏକ ଦଳ ଭାବରେ ଖେଳନ୍ତି ନାହିଁ, ସେଥିପାଇଁ କୌଣସି ବାହାନା ଅଛି । ଆମେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟି -୨୦ ଖେଳୁଥିଲୁ, ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପରେ ଆମେ ODI ଖେଳିଥିଲୁ, କିନ୍ତୁ ଆମେ ଅନେକ ODI କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିଛୁ । ”

ଅଧିନାୟକ କହିଛନ୍ତି, “୨୦-୨୫ ଓଭର ପରେ ଆମ ଶରୀର ଭାଷା ନୈରାଶ୍ୟଜନକ ଥିଲା । ଯଦି ଆପଣ ଫିଲ୍ଡିଂରେ ଭୁଲ୍ କରିଥାଆନ୍ତି, ତେବେ ଏକ ଶୀର୍ଷ ଦଳ କେବଳ ଆପଣଙ୍କୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇବ । ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ମାନଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରିବାର ସବୁଠାରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ଯେ ଆମେ ଲଗାତାର ୱିକେଟ୍ ନେଉଛୁ । କିନ୍ତୁ ଆମେ ଏହା କରିପାରିଲୁ ନାହିଁ । ”

କୋହଲି ଏହା ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦଳକୁ କିଛି ପାର୍ଟ ଟାଇମ୍ ବୋଲର ପାଇବାକୁ ମଧ୍ୟ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ । କୋହଲି କହିଛନ୍ତି, “ଆମକୁ ପାର୍ଟ ଟାଇମ ବୋଲରଙ୍କ ସହ କାମ କରିବାର ଏକ ଉପାୟ ଖୋଜିବାକୁ ପଡିବ । ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟବଶତ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ବୋଲିଂ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି ତେଣୁ ଆମକୁ ଏହାକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଡିବ ଏବଂ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଆମକୁ ଏହି କ୍ଷେତ୍ର ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ, କାରଣ ଏହି ଦଳର ସନ୍ତୁଳନ ମାର୍କସ୍ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍ ଏବଂ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଏହା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଇଁ କରନ୍ତି । ”

IND v AUS 2020: 'Maybe we should look in the Pandya family, there is one  sitting at home' - Hardik Pandya's cheeky solution to India's all-rounder  woes - Yahoo! Cricket.
Google

ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କେବଳ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏବଂ ଶିଖର ଧାୱନ କିଛି କରିପାରିଛନ୍ତି । ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୯୦ ଓ ଧାୱନ ୭୪ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଭାରତ ୫୦ ଓଭରରେ ୮ ଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ କେବଳ ୩୦୮ ରନ୍ କରିପାରିଲା । ଏହି ବିଜୟ ପରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ODI ସିରିଜରେ ୧-୦ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି । ଯଦି ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ସିରିଜରେ ରହିବାକୁ ପଡିବ, ତେବେ କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ସେମାନଙ୍କୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆ ଜିତିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଏକଦା ଲାଗୁଥିଲା ଯେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବ କିନ୍ତୁ ଧୱନ ଏବଂ ପରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଆଉଟ ସହିତ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ଆଶା ହରାଇ ଥିଲେ ।

ଭାରତର ସବୁଠୁ ବଡ ଝଟକା ଦଶମ ଓଭରରେ ଆସିଥିଲା ​​ଯେତେବେଳେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଫିଞ୍ଚଙ୍କୁ ହାଜଲେଉଡଙ୍କ ବଲରେ କ୍ୟାଚ ଦେଇଥିଲେ । ବିରାଟ ଦୁଇଟି ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ସହାୟତାରେ ୨୧ ବଲରେ ୨୧ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଉପ-ଅଧିନାୟକ କେ ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଆଇପିଏଲ୍ ର ଫର୍ମ ବଜାୟ ରଖିପାରିନଥିବା ବେଳେ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର (ଦୁଇ) ହାଜଲେଉଡ୍ ଙ୍କ ତୃତୀୟ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ଜାମ୍ପା ତାଙ୍କୁ କ୍ରିଜରେ ପାଦ ରଖିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ ଏବଂ ସେ ସ୍ମିଥଙ୍କୁ ୧୨ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି କ୍ୟାଚ ଦେଇ ଥିଲେ ।

IND VS AUS: विराट कोहली के लिए सबसे बुरा दिन लेकर आया सिडनी वनडे, जानिए  क्यों?-india vs australia first time team india lost 4 consecutive odi in  virat kohli captaincy
Google

ଭାରତର ଏକାଦଶ: ଶିଖର ଧାୱନ, ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ, ବିରାଟ କୋହଲି (ଅଧିନାୟକ), ଶ୍ରେୟସ ଆୟର, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଯଜୁଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ମହମ୍ମଦ ଶାମି ଏବଂ ନବଦୀପ ସାଇନି

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ଏକାଦଶ: ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ (ଅଧିନାୟକ), ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର, ଷ୍ଟିଭ ସ୍ମିଥ, ମାର୍କସ ଲାବୁଶେନ, ମାର୍କସ ଷ୍ଟୋଇନିସ, ଆଲେକ୍ସ କାରୀ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ, ଆଡାମ ଜମ୍ପା, ମିଚେଲ ଷ୍ଟାର୍କ, ପ୍ୟାଟ କମିନ୍ସ ଏବଂ ଜୋଶ ହାଜଲେଉଡ

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *