IND vs WI: ଅକ୍ସର ପଟେଲଙ୍କ ଜଲୱା! ୨-୦ ରେ ସିରିଜ ଜିତିଲା ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆ, ଦେଖନ୍ତୁ ଭିଡିଓ

ବ୍ୟୁରୋ ରିପୋର୍ଟ: ଅକ୍ସର ପଟେଲଙ୍କ ସୁନ୍ଦର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଦ୍ଵାରା ଭାରତ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଏକଦିବସିୟରେ ସୁନ୍ଦର ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ କରି ଭାରତ ସାମ୍ନାରେ ୩୧୨ ରନର ଲକ୍ଷ ରଖିଥିଲା। ଶ୍ରେୟସ ଅୟର ଓ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପରେ ଅକ୍ଷର ପଟେଲଙ୍କ ସୁନ୍ଦର ୬୪ ରନର ପାରି ଦ୍ଵାରା ଭାରତ ୮ ୱିକେଟ ହରାଇ ୪୯.୪ ଓଭରରେ ଏହି ଲକ୍ଷ ହାସଲ କରିଥିଲା। ଏହା ସହିତ ଏହି ଏକଦିବସିୟ ସିରିଜ ଭାରତ ୨-୦ରେ କବ୍ଜା କରିଛି। ଭାରତ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜକୁ ଲଗାତର ୧୨ ତମ ସିରିଜରେ ହରାଇଛି। ୩୫ ବଲରେ ୬୪ ରନର ନଟଆଉଟ ପାରି ଖେଳିଥିବା ଅକ୍ଷର ପଟେଲ ମ୍ୟାଚ ଅଫ ଦି ମ୍ୟାଚ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ସହ ଶ୍ରେୟସ ଅୟର ୬୩ ଓ ସଞ୍ଜୁ ସୈମସନ ୫୪ ରନ କରିଥିଲେ।

Google

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ କରି ସୁନ୍ଦର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା। ଓପନର ସାଇ ହୋପ ଓ କାଇଲ ମାୟର୍ସ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ପ୍ରଥମ ତିନୋଟି ଓଭରରେ ୩୬ ରନ କରିଥିଲେ। ଦୀପକ ହୁଡା କାଇଲ ମାୟର୍ସଙ୍କୁ ଆଉଟ କରି ଟିମକୁ ପ୍ରଥମ ସଫଳତା ଦେଇଥିଲେ। ସେ ୩୯ ରନ କରିଥିଲେ,ଓ ହୋପଙ୍କ ସହ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ ପାଇଁ ୬୫ ରନ କରିଥିଲେ।

ଏହା ପରେ ହୋପ ତୃତୀୟ ନମ୍ବରରେ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ସାମରାହ ବ୍ରୁକ୍ସଙ୍କ ମିଶି ସୁନ୍ଦର ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ଧାୱନ ପୁଣି ଅକ୍ଷର ପଟେଲଙ୍କୁ ବୋଲି ଗ ଦେଇଥିଲେ ଓ ସେ ବ୍ରୁକ୍ସ(୩୫)ଙ୍କ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ। ଦୁହେଁ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ ପାଇଁ ୬୨ ରନର ପାର୍ଟନରସିପ କରିଥିଲେ। ଆଗାମି ଓଭରରେ ଚହଲ ବ୍ରେଣ୍ଡନ କିଙ୍ଗଙ୍କୁ ଶୂନ୍ୟରେ ଆଉଟ କରିଦେଇଥିଲେ।ଏହା ପରେ ଅଧିନାୟକ ପୁରନଙ୍କ ରୂପରେ ହୋପଙ୍କୁ ଭଲ ଯୋଡିଦାର ମିଳିଥିଲେ।

ପୁରନ ଖେଳିଲେ ସୁନ୍ଦର ୭୪ ରନର ପାରି:

ହୋପ ଓ ପୁରନ ମିଶି ୨୮ ଓଭର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟିମର ସ୍କୋର ୧୫୦ ପାର କରିଦେଇଥିଲେ। ପୁରନ ୩୯ ଓଭରରେ ଚହଲଙ୍କୁ ଦୁଇଟି ବଡ଼ ଛକା ମାରିଥିଲେ।୪୨ ଓଭର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ହୋପଙ୍କ ସହ ୧୦୦ରନର ପାର୍ଟନରସିପ କରିଥିଲେ। ସାରଦୁଲ ଠାକୁର ସୁନ୍ଦର ବୋଲିଙ୍ଗ କରି ତାଙ୍କୁ ବୋଲ୍ଡ କରିଥିଲେ। ଚତ୍ରୁର୍ଥ ୱିକେଟ ପାଇଁ ଦୁହେଁ ୧୧୭ ରନର ପାର୍ଟନରସିପ କରିଥିଲେ। ପୁରନ ୭୭ ବଲରେ ୭୪ ରନ କରିଥିଲେ।

ସାଇ ହୋପ ୧୦୦ ତମ ମ୍ୟାଚରେ ୧୩ ତମ ଏକଦିବସିୟ ଶତକ ମାରିଲେ:

ସାଇ ହୋମ ନିଜର ୧୦୦ ତମ ମ୍ୟାଚରେ ସୁନ୍ଦର ଭାବେ ଖେଳି ୪୫ ତମ ଓଭରରେ ଛକା ମାରି ନିଜର ଶତକ ପୁରା କରିଥିଲେ। ସେ ୪୯ ତମ ଓଭରରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ। ଏହା ପରେ ପାୱେଲ ଓ ସେପଡ଼ ଟିମର ସ୍କୋର ୩୦୦ ରନ ପାର କରିଥିଲେ। ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଶେଷ ୧୦ ଓଭରରେ ୯୩ ରନ କରିଥିଲା।

ସାରଦୁଲ ଠାକୁର ନେଇଥିଲେ ତିନି ୱିକେଟ,ଆଭେଶଙ୍କୁ ମିଳିନାହିଁ ୱିକେଟ:

ସାରଦୁଲ ଠାକୁର ନିଜର ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ୧୩ ରନ ଦେଇ ମଧ୍ୟ୧୦ ଓଭରରେ ୫୪ ରନ ଦେଇ ତିନୋଟି ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ। ଆଭେଶ ଖାନ ୬ ଓଭରରେ ୫୪ ରନ ଦେଇ କୌଣସି ୱିକେଟନେଇପାରିନଥିଲେ। ସିରାଜ ୧୦ ଓଭରରେ ୪୬ ରନ ଦେଇ କୌଣସି ୱିକେଟ ନେଇନଥିଲେ। ଅକ୍ସର ପଟେଲ, ଦୀପକ ହୁଡ୍ଡା ଓ ଚାହଲ ୧-୧ ୱିକେଟ ନେଇଥିଲେ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *