AUS vs IND: ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ପାଇଁ ବ୍ରିସବେନ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁନାହିଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ, ଜାଣନ୍ତୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ ମାମଲା କଣ ।

ଭାରତ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଭିତରେ ହେବାକୁ ଥିବା ୪ ମ୍ୟାଚ ସିରିଜର ତୃତୀୟ ଆଉ ଚତୁର୍ଥ ଟେଷ୍ଟ ସିଡ୍ନୀ ଆଉ ବ୍ରିସବେନ ରେ ଖେଳା ଯିବାକୁ ଯାଉଛି। ଆଉ ଭାରତୀୟ ଟିମ ନିଜର ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ବ୍ରିସବେନରେ ଖେଳିବ। ମାତ୍ର ଯାହା ଜଣା ପଡୁଛି କି ଭାରତୀୟ ଟିମ ନିଜର ଶେଷ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବା ପାଇଁ ବ୍ରିସବେନ ଯିବାକୁ ହି ଚାହୁଁନାହିଁ। ଏହାର କାରଣ ହେଇପାରେ କି ସିଡ୍ନୀ ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ ହେଇଥିବା କିଛି ପ୍ରୋଟୋକଲ। ଭାରତୀୟ ଟିମ ପ୍ଲେୟର ମାନେ ଆଉ ଥରେ କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ ରେ ରହିବାକୁ ଚାହୁଁ ନାହାନ୍ତି। ଆଉ ସିଡ୍ନୀରେ ପଛ କିଛି ଦିନରୁ କୋରନାର ମାମଲା ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି।

Australia vs India
Google

ଭାରତୀୟ ଟିମ ଏହି କଥା ଉପରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ ସତର୍କ ଥିଲା କି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପହଂଚିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବି ଅନ୍ୟ ଟିମ ମାନଙ୍କ ଭଳି କ୍ୱାରେଣ୍ଟଇନରେ ରହିବାକୁ ହବ ଆଉ ତା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ବାଧୀନତା ମିଳିବ ମାତ୍ର ଏବେ ଯାହା ଡର ଲାଗୁଛି କି ତାଙ୍କୁ ବ୍ରିସବେନ ପହଂଚିବା ପରେ ଆଉ ଥରେ ବବଲ ରେ ଭରି ଦିଆଯିବ। ଆଉ ତାଙ୍କର ଯାତ୍ରା ହୋଟେଲରୁ ଷ୍ଟାଡିଅମ ଭିତରେ ହିଁ ରହିଯିବ। ତେଣୁ ସେମାନେ ସିଡ୍ନୀରେ ହିଁ ରହିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି।

ପୁଣି ଥରେ କ୍ବାରେଣ୍ଟଇନରେ ରହିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ନାହିଁ:

ଭାରତୀୟ ଟିମ ସହ କଥା ହେବା ପରେ କ୍ରିକବଜର ସୂତ୍ରରୁ ଯାହା ଜଣା ପଡିଛି କି ଭାରତୀୟ ଟିମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯିବା ଆଗରୁ ଦୁବାଇରେ ୧୪ଦିନ କ୍ବାରେଣ୍ଟଇନରେ ଥିଲେ ଆଉ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପହଂଚିବା ପରେ ପୁଣି ୧୪ଦିନ ରହିଲେ। ଅର୍ଥାତ ତାଙ୍କର ଗୋଟେ ମାସ ପୁରା ବବଲରେ ହିଁ ପଳେଇଲା। ଏବେ ସେମାନେ ଦୋହରାର ସମାପ୍ତି ସମୟରେ ବି କ୍ବାରେଣ୍ଟଇନରେ ରହିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ନାହିଁ। ସୂତ୍ରନୁସାରେ ଯାହା ପଡିଛି କି ସେମାନେ ପୁଣି ବ୍ରିସବେନ ଯିବାକୁ ଚାହାନ୍ତି ନାହିଁ ଯଦି ଏହାର ଅର୍ଥ ପୁଣି ଥରେ ହୋଟେଲରେ ହି ଫସିବା ଅଟେ। ହୋଟେଲ ଯିବା ବ୍ୟତୀତ ଭାରତୀୟ ଟିମ ପୁଣି ସୋମବାର କୁ ସିଡ୍ନୀ ଯିବ ଆଉ ସେଠାରେ ରହିବା ପରେ ପୁଣି ୭ଜାନୁଆରୀ କୁ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଆରମ୍ଭ ହେଇଯିବ। ଏହାପରେ ଚାଟାର୍ଡ ଫ୍ଲାଇଟ ସହ କ୍ୱିନସଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଯିବ।

India vs Australia
Google
ନିଉ ସାଉଥ ବେଲସ ସହ ସୀମା ବନ୍ଦ କରୁଛି ସହର:

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସହର ନିଉ ସାଉଥ ବେଲସ ସହ ନିଜର ସୀମା ବନ୍ଦ କରୁଛି ଜିଏ କି ଉତ୍ତରୀ ତଟ ମାନଙ୍କ ଉପରେ ନିଜର କରନା ମାମଲାରୁ ଏଯାଏ ବାହାରି ପାରିନାହିଁ। ଶନିବାର ଦିନ ହିଁ ତାଙ୍କ ସହରରେ ସାତ ନୂଆ ମାମଲା ଆସିଛି। ଗୁରୁବାର ଦିନ ହି ସାଉଥ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଆଉ ଭିକ୍ଟୋରିଆ ନିଜର ସୀମା ବନ୍ଦ କରି ଦେଇଛନ୍ତି। ମାତ୍ର ଏହାର ସମ୍ଭାବନା ନାହିଁ କି ଦୁଇଟି ଟିମ ନିଉ ସାଉଥ ବେଲଶ କୁ ଯିବା ସମୟରେ ସେମାନେ ନିଜ ସୀମା ବନ୍ଦ କଥା ଭାବିବେ।

ସୂତ୍ର କହିଲେ କି ଆମେ ପରିସ୍ଥିତିକୁ ବୁଝୁଛୁ। କ୍ରିକେଟ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଆଉ ଆମେ ବବଲ ଭିତରେ ସମସ୍ତ ପ୍ରକାର ପ୍ରୋଟୋକାଲ ପାଳନ କରିବା ପାଇଁ ପୁର୍ଣ ପ୍ରୟାସ କରିଥିଲୁ। ମାତ୍ର ସିଡ୍ନୀରେ କ୍ବାରେଣ୍ଟିନରେ ରହିବା ପରେ ଆମେ ସାଧାରଣ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଜନତାଙ୍କ ଭଳି ବ୍ୟବହାର ଆଶା କରୁ।

Australia vs India
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *