ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ: ଟେଷ୍ଟ, ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଟି୨୦ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା, ଭାରତ ପାଇଁ ବଡ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆହତ ।

India tour of Australia: India Teams announced Rohit Sharma injured not named in the squad, Rohit Sharma, Virat Kohli , Indian Cricket, Cricket, Nitidina

ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ: ଆଗାମୀ ଟୁର୍ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ଚୟନ କରିବାକୁ ଅଲ-ଇଣ୍ଡିଆ ସିନିୟର ଚୟନ କମିଟି ସୋମବାର ଭିଡିଓ କନଫରେନ୍ସ ମାଧ୍ୟମରେ ବୈଠକ କରିଛି । ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ତିନୋଟି ଟି -୨୦, ତିନିଟି ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଚାରିଟି ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ । ଭାରତକୁ ନେଇ ଏକ ବଡ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ରୋହିତ ଶର୍ମା କୌଣସି ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ପାଇ ନାହାଁନ୍ତି ।

India tour of Australia to begin with ODI series, CA shares the itinerary with BCCI
Google

ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଆଗାମୀ ଚାରି ଟେଷ୍ଟ ବର୍ଡର-ଗାଭାସ୍କର ସିରିଜ୍ ପାଇଁ କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଭାରତର ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇଛି ।

ରାହୁଲ ସାଥୀ ଟେଷ୍ଟ ରିଟର୍ଣ୍ଣି କୁଲଦୀପ ଯାଦବଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦେଇଥିବାବେଳେ ସିମର ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ୧୮ ଜଣିଆ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ କଲ୍ ଅପ୍ ପାଇଛନ୍ତି ଯେଉଁଥିରେ ବର୍ତ୍ତମାନର ଆହତ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ନାହାଁନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କର ଆହତ, ବିସିସିଆଇର ଏକ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରକାଶନରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ ଏକ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ଦ୍ୱାରା ତଦାରଖ ଜାରି ରହିବ । ବିସିସିଆଇ ମେଡିକାଲ ଟିମ୍ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏବଂ ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ଉପରେ ନଜର ରଖିବେ ।

India tour of Australia: KL Rahul returned to team
Google
ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଦଳ ଚୟନ କରୁଥିବା ବେଳେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଆଘାତ ବଡ଼ ଚିନ୍ତା:

ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ସମ୍ମୁଖରେ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ହେବ । ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାର, ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରୁ ମଧ୍ୟ ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି । ଏବେ ଆଉ ଏକ ବଡ଼ ଚିନ୍ତା ହେଉଛି ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଆଘାତ । ବାରମ୍ବାର ହାମଷ୍ଟ୍ରିଂ ଆଘାତ ହେତୁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ଅଧିନାୟକ ଦୁଇଟି ଆଇପିଏଲ୍ ଖେଳରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ମୁଖ୍ୟ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ।

India tour of Australia : Big setback for India, Rohit Sharma injured not named in the squad
Google
ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କୁ ଟି୨୦ ପାଇଁ ସାମିଲ; ଧାୱନ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ଫେରିଲେ:

ତାମିଲନାଡୁ ଏବଂ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ରହସ୍ୟ ସ୍ପିନର ବରୁଣ ଚକ୍ରଭାରଥୀ ଭାରତର ଟି -୨୦ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ । ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ ଏବଂ ଶିଖର ଧାୱନ ଆଇପିଏଲରେ ନିଜର ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଟି -୨୦ ରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହେବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ।

ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା:

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟି-୨୦ ଦଳ: ବିରାଟ କୋହଲି (କ୍ୟାପଟେନ), ଶିଖର ଧାୱନ, ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଉପ-ଅଧିନାୟକ ତଥା ୱିକେଟ୍ କିପର), ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ (ୱିକେଟ୍ କିପର), ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର, ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ମୋହଦ୍ ଶାମି, ନବଦୀପ ସାଇନି, ଦୀପକ ଚହର, ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଏକଦିବସୀୟ ଦଳ: ବିରାଟ କୋହଲି (କ୍ୟାପଟେନ୍), ଶିଖର ଧାୱନ, ଶୁଭମାନ ଗିଲ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ (ଉପ-ଅଧିନାୟକ ତଥା ୱିକେଟ୍ କିପର), ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ, ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ମୋହଦ୍ ଶାମି, ନବଦୀପ ସାଇନି, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର ।

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଟେଷ୍ଟ ଦଳ: ବିରାଟ କୋହଲି (କ୍ୟାପଟେନ), ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ, ପୃଥିବ ଶ୍ୱ, କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାନେ (ଉପ-ଅଧିନାୟକ), ହନୁମା ବିହାରୀ, ଶୁବମାନ ଗିଲ, ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା (ୱିକେଟ୍ କିପର), ଋଷଭ ପନ୍ତ (ୱିକେଟ୍- ରକ୍ଷକ), ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା, ମୋହଦ୍ ଶାମି, ଉମେଶ ଯାଦବ, ନବଦୀପ ସାଇନି, କୁଲଦୀପ ଯାଦବ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା, ଆର ଅଶ୍ୱିନ, ମୋହଦ୍ ସିରାଜ ।

ଚାରିଜଣ ଅତିରିକ୍ତ ବୋଲର – କମଲେଶ ନାଗାର୍କୋଟି, କାର୍ତ୍ତିକ ତ୍ୟାଗୀ, ଇଶାନ ପୋରେଲ ଏବଂ ଟି ନାଟାରାଜନ – ଭାରତୀୟ କଣ୍ଟିଜେଣ୍ଟ ସହିତ ଯାତ୍ରା କରିବେ ।

BCCI to Announce 32-Man Indian Team For Australia Tour: Likely Squad For Tests, ODIs, T20Is
Google

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆଜି ଚୟନ କରିବାକୁ ଚୟନ କମିଟି ବୈଠକ ଶେଷ ହୋଇଛି । ୩ ଟି୨୦, ୩ ଏକଦିବସୀୟ ଏବଂ ୪ ମ୍ୟାଚ୍ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ବାଛିବା ପାଇଁ ସୁନୀଲ ଯୋଶୀ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଚୟନ କମିଟି ବୈଠକ କରିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆଜି ଚୟନ କରି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

One Comment on “ଭାରତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ: ଟେଷ୍ଟ, ଦିନିକିଆ ଏବଂ ଟି୨୦ ପାଇଁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷଣା, ଭାରତ ପାଇଁ ବଡ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ, ରୋହିତ ଶର୍ମା ଆହତ ।”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *