IND vs AUS ତୃତୀୟ ଟି -୨୦: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୧୨ ରନରେ ଭାରତକୁ କଲା ପରାସ୍ତ, ୨-୧ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ।

India vs Australia 3rd T20 Australia defeated India in last T20 match Team India won 2-1 series

ୱେଡ-ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତୃତୀୟ ଟି -୨୦ ରେ ଭାରତକୁ ୧୨ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ ଏବଂ ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସହ ଭାରତ ବିପକ୍ଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୫ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୮୬ ସ୍କୋର କରିଥିଲା ।

Image
Twitter

ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ ଏବଂ ଗ୍ଲେନ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧ ଶତକ ପରେ, ଲେଗ ସ୍ପିନର ମିଚେଲ ସ୍ୱିପ୍ସନ୍ ଙ୍କ ସ୍ପିନ୍ ଆକ୍ରମଣରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ତୃତୀୟ ତଥା ଅନ୍ତିମ ଟି -୨୦ ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଭାରତକୁ ୧୨ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରି ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କ୍ରମାଗତ ୧୦ ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ । ସିରିଜ ୨-୧ ରେ ଜିତିବାରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା ।

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ୮୫ ରନ୍ ଇନିଂସ ପାଣିରେ ପଡିଲା:

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ୧୮୭ ରନର ଟାର୍ଗେଟକୁ ଚେଜ କରୁଥିବା ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ୮୫ ରନ ଇନିଂସ ସତ୍ତ୍ୱେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ୨୦ ଓଭରରେ ୭ ଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୧୭୪ ସ୍କୋର କରିପାରିଥିଲେ । କୋହଲି ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ ୬୧ ବଲରେ ୪ ଚୌକା ଓ ୩ ଛକା ମାରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଦଳକୁ ବିଜୟ ଦେବା ପାଇଁ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ନୁହେଁ ।

India vs Australia 3rd T20: Australia defeated India in last T20 match, Team India won 2-1 series
Google

 

ପାୱାର ପ୍ଲେରେ ଭାରତ ଖରାପ ଆରମ୍ଭ:

ଟାର୍ଗେଟକୁ ଗୋଡ଼ାଇବା ପାଇଁ ଭାରତ ଏକ ଖରାପ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଉଛି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲକୁ ପ୍ରଥମ ଓଭର ଦେଇଥିଲା ଏବଂ ଲୋକେଶ ରାହୁଲ (୦) ମିଡୱିକେଟ୍ ସୀମାରେ ସ୍ମିଥଙ୍କ ହାତରେ କ୍ୟାଚ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । କ୍ୟାପଟେନ କୋହଲି ଭାଗ୍ୟବାନ ଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ବଲ୍ ଉପରକୁ ମାରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ଏଥର ସ୍ମିଥ୍ ସୀମାରେ କ୍ୟାଚ୍ ଧରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଆଣ୍ଡ୍ରିୟୁ ଟାଇ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ବଲରୁ ଆଉ ଏକ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡିଥିଲେ । ଷଷ୍ଠ ଓଭରରେ କୋହଲି ଏବଂ ଶିଖର ଧାୱନ ସେନ ଅବବଟଙ୍କ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ । ପାୱାର ପ୍ଲେରେ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ଭାରତ ୫୫ ସ୍କୋର କରିଥିଲା ।

ଶେଷ ପାଞ୍ଚ ଓଭରରେ ଜିତିବା ପାଇଁ ଭାରତ ୭୬ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା:

ଶେଷ ପାଞ୍ଚ ଓଭରରେ ଜିତିବା ପାଇଁ ଭାରତ ୭୬ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରିଥିଲା । କୋହଲି ସାମଙ୍କ ଉପରେ ଲଗାତାର ୨ଟି ଛକା ସହ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଏହି ଓଭରରେ ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ୧୭ ତମ ଓଭରରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା କ୍ରମାଗତ ବଲରେ ଚୌକା ଓ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ସେ କିନ୍ତୁ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ଜାମ୍ପାଙ୍କ ବଲରେ ଫିଞ୍ଚଙ୍କୁ କ୍ୟାଚ ଦେଇ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ୧୩ ବଲରେ ୨୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଶେଷ ଦୁଇ ଓଭରରେ ଜିତିବା ପାଇଁ ଭାରତକୁ ୩୬ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା । ଟାଇଙ୍କର ୧୯ତମ ଓଭରର ପ୍ରଥମ ବଲରେ କୋହଲି ସାମଙ୍କୁ ଏକ କ୍ୟାଚ୍ ଦେଇଥିଲେ, ଯାହା ଜିତିବାର ଭାରତର ପ୍ରକୃତ ଆଶାକୁ ମଧ୍ୟ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲା ।

Image
Twitter
ୱେଡ ଏବଂ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଏକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ:

ତୃତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ (୫୪) ଙ୍କ ସହ ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ ୯୦ ରନ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ, ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମାଥ୍ୟୁ ୫୩ ଟି ବଲରୁ ୮୦ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରି ୭ ଚୌକା ଓ ୨ ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ ୩୬ ବଲରେ ୩ ଟି ଚୌକା ଓ ୩ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ୱେଡ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ (୨୪) ଙ୍କ ସହ ୬୫ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ । ୱେଡ ଏବଂ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଦଳ ପାଇଁ ଶେଷ ନଅ ଓଭରରେ ୯୯ ରନ୍ ଯୋଗ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା । ଭାରତ ପାଇଁ ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର ସର୍ବାଧିକ ସଫଳ ବୋଲର ହୋଇ ୩୪ ରନ୍ ଦେଇ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ଖରାପ ଫିଲ୍ଡିଂ ପାଇଁ ଭାରତ ଅଧିକ ରନ ଦେଇଛି:

ଭାରତ ମଧ୍ୟ ଖରାପ ଫିଲ୍ଡିଂର ଶିକାର ହୋଇଛି । ଅତିକମରେ ଦୁଇଟି କ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ରପ୍ କରିବା ବ୍ୟତୀତ, ସେ ଅନେକ ଥର ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଥିବାବେଳେ ଏକ ଷ୍ଟମ୍ପ୍ ମଧ୍ୟ ହରାଇଲେ । ଭାରତ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା । ୱେଡ୍ ପୁଣି ଥରେ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳିଲେ ଏବଂ ଦୀପକ ଚହରଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ ଦୁଇଟି ଚୌକାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଆହତ କାରଣରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ଟି -୨୦ ରୁ ବାଦ୍ ପଡ଼ିବା ପରେ ରିଟର୍ନ ଅଧିନାୟକ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଖାତା ଖୋଲିବା ପୂର୍ବରୁ ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ବଲରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟାକୁ କ୍ୟାଚ ଦେଇ ସହଜରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ।

Image
Twitter
ପାୱାର ପ୍ଲେରେ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୫୧ ରନ୍:

ସ୍ମିଥ୍ ଆରମ୍ଭରୁ ବଡ ସଟ୍ ଖେଳିବାରେ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ୱେଡ୍ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟିଂ ଜାରି ରଖିଥିଲେ । ପାୱାର ପ୍ଲେରେ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ୫୧ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲା । ସ୍ମିଥ୍ ୧୮ ସ୍କୋରରେ ଜୀବନଦାନ ପାଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ୱିକେଟ୍ କିପର ଲୋକେଶ ରାହୁଲ ତାଙ୍କୁ ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ବଲରେ ଷ୍ଟମ୍ପ କରିବାର ସୁଯୋଗ ହାତଛଡ଼ା କରିଥିଲେ । ସ୍ମିଥ୍ କିନ୍ତୁ ଏହାର ଫାଇଦା ଉଠାଇ ପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ଦୁଇଟି ବଲ ପରେ ସେ ସମାନ ସ୍ପିନରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ବୋଲଡ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କର ୨୩ ବଲ ଇନିଂସରେ ୨୪ ରନ କରିଥିଲେ ।

ୱେଡ ଏବଂ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଅନେକ ଜୀବନଦାନ ପାଇଲେ:

ମାଥ୍ୟୁ ୱେଡ ୩୪ ବଲରୁ କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରଣ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ୱେଡ ଏବଂ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଆକ୍ରମଣ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ । ୱେଡ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କୁ ଛକା ସହିତ ସ୍ୱାଗତ କରିଥିଲେ, ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଦ୍ଵାଦଶ ଓଭରରେ ଚୌକା ସହ ଦଳର ଦ୍ରୁତ ୧୦୦ ରନ ପୂରଣ କରିଥିଲେ । ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ୧୮ ସ୍କୋରରେ ଜୀବନଦାନ ପାଇଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ରାହୁଲ ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲଙ୍କ ବଲରୁ କ୍ୟାଚ୍ ଧରିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଏହା ନୋ ବଲ ଥିଲା ।

Image
Twitter

ଯେତେବେଳେ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ୩୮ ରନ୍ ପାଇଁ ଖେଳୁଥିଲେ, ସେତେବେଳେ ଠାକୁରଙ୍କ ବଲରେ ଚହଲ ତାଙ୍କ ସହଜ କ୍ୟାଚ୍ ଛାଡିବା ପରେ ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଜୀବନ ପାଇଥିଲେ । ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବଲରୁ ଛକା ମାରି ୩୧ ଟି ବଲରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ଇନିଂସର ୧୯ ତମ ଓଭରରେ ୱେଡ ଠାକୁରଙ୍କ ଫୁଲଟୋସ ଦ୍ୱାରା LBW କୁ ହରାଇଥିଲେ । ସେହିଭଳି ଓଭରରେ ମଧ୍ୟ ଚହର ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ରପ୍ କରିଥିଲେ । ଶେଷ ଓଭରର ପ୍ରଥମ ବଲରେ ନଟରାଜନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କୁ ବୋଲଡ କରିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.