IND vs AUS: ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁ ଠିକ୍ ନାହିଁ କି? କ’ଣ ରହିଛି ରହସ୍ୟ?

india vs australia all is not well between virat kohli rohit sharma

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଭାରତ – ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁ ଠିକ ଅଛି କି? ପ୍ରକୃତ ପରିସ୍ଥିତିକୁ କେହି ଜାଣନ୍ତି ନାହିଁ କିନ୍ତୁ ରିପୋର୍ଟ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବରେ ସୂଚିତ କରେ ଯେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ଦୁଇଟି ବଡ଼ ଆଇକନ୍ ମଧ୍ୟରେ ସବୁ କିଛି ଠିକ ନୁହେଁ । ବୋଧହୁଏ ଯୋଗାଯୋଗର ଅଭାବ କିମ୍ବା କୌଣସି ଯୋଗାଯୋଗ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଏବଂ ବିଶେଷ କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଦଳର ଆଶାକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଉ ନାହିଁ ।

IND vs AUS: All is not well between Virat Kohli & Rohit Sharma ?
Google

ରୋହିତଙ୍କ ଆଘାତ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ‘ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଏବଂ ଯୋଗାଯୋଗର ଅଭାବ’ ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇଛି ବୋଲି ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କୋହଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । କୋହଲି ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତ, ସାହାଙ୍କ ପରି ଏନସିଏ ଯିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ଦଳ ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯାତ୍ରା କରିବା ଉଚିତ୍ । ଏହି ବୟାନକୁ ପୋଷ୍ଟ କରି ବିସିସିଆଇ ଏକ ବିବୃତ୍ତି ଜାରି କରି ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ, ଯେହେତୁ ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଙ୍କ ପିତା ଅସୁସ୍ଥ ଥିଲେ, ସେ ଦଳ ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯାଇନଥିଲେ ।

ଭାରତ ଅଧିନାୟକଙ୍କ ବୟାନ ଏବଂ ବିସିସିଆଇର ପରବର୍ତ୍ତୀ ଘୋଷଣା ଇନସାଇଡ୍ ସ୍ପୋର୍ଟକୁ ସମସ୍ତ ସଂପୃକ୍ତ ପକ୍ଷଙ୍କଠାରୁ କିଛି ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଛି?

– କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ବର୍ତ୍ତମାନ ୧୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ସମୟ ଏକାଠି ଖେଳୁଛନ୍ତି । ସେ ଦୁହେଁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ର ସ୍ତମ୍ଭ ଏବଂ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କ୍ୟାପଟେନ୍ ଏବଂ ଭାଇସ୍ କ୍ୟାପଟେନ୍ । ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜିନିଷଗୁଡିକ ଏପରି ଏକ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚିଛି କି ସେମାନେ ନିଜ ଆଘାତର ସ୍ଥିତି, ଯାତ୍ରା ଯୋଜନା, ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ପାଇଁ ଉପଲବ୍ଧତା ଭଳି ମୌଳିକ ଜିନିଷ ଉପରେ ପରସ୍ପର ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରନ୍ତି ନାହିଁ କି?

– ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ପାଇଁ ୟୁଏଇରେ ରହିବା ସମୟରେ ବିରାଟ କିମ୍ବା ରୋହିତ ପରସ୍ପର ସହ କଥା ହୋଇପାରିବେ ନାହିଁ କାହିଁକି? ପରସ୍ପରର ସୁସ୍ଥତା ଯାଞ୍ଚ କରିବା ପାଇଁ ବିରାଟ କିମ୍ବା ରୋହିତ କାହିଁକି “ଅଫିସିଆଲ୍” ଚ୍ୟାନେଲ ଦେଇ ଯିବା ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି?

Virat Kohli, Rohit Sharma might remain stranded as Indian cricketers return  to training | Sports News,The Indian Express
Google

– କୋହଲି ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ । ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ, ତାଙ୍କ ସାଥୀଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ତାଙ୍କର ଦାୟିତ୍ ନୁହେଁ କି? ଦୁନିଆର ସମସ୍ତେ ଜାଣିଥିଲେ ଯେ ରୋହିତ ଏକ ହାମଷ୍ଟ୍ରିଂ ଆଘାତ ସହ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛନ୍ତି – ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ, ତାଙ୍କର ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରିବା ତାଙ୍କର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ ନୁହେଁ କି?

– ନିକଟରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ସ୍ପିନର ଆଡାମ ଜାମ୍ପା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଯେ ଆରସିବି ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ବିରାଟ ଦୁବାଇରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ କେବଳ ହୁଆଟ୍ସ ଆପ୍ ବାର୍ତ୍ତା ପଠାଇଛନ୍ତି । କୌଣସି ଜଟିଳତାକୁ ଏଡାଇବା ପାଇଁ କୋହଲି କାହିଁକି ରୋହିତଙ୍କ ପ୍ରତି ସମାନ ଅଙ୍ଗଭଙ୍ଗୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ? ତାଙ୍କର ଉପ-ଅଧିନାୟକଙ୍କ ସହ କୌଣସି ଯୋଗାଯୋଗ ପାଇଁ ସେ କାହିଁକି ବିସିସିଆଇ ଆବଶ୍ୟକ କରନ୍ତି?

– ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଠାରୁ ମଧ୍ୟ ସମାନ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯିବା ଉଚିତ୍ । ସେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ଖେଳିବା ଜାରି ରଖିବାକୁ ସ୍ଥିର କଲେ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ସେ ନିଜକୁ ଅନୁପଲବ୍ଧ କଲେ – କାହିଁକି?

– କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଯଦି ସେ ତାଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥ ପିତାଙ୍କ ନିକଟରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି, ତେବେ ସେ କାହିଁକି ଏହି ରିପୋର୍ଟ ବିଷୟରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର କ୍ୟାପଟେନଙ୍କୁ ନଜଣାଇବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ? ରୋହିତ ଶର୍ମା କାହିଁକି ଚୁପ୍ ରହିଲେ?

BCCI trying to 'fix' the rift issue between Virat Kohli and Rohit Sharma:  report
Google

ଅତୀତରେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ସହିତ ଆଦର୍ଶ ଯେପରି ଉପରୋକ୍ତ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତର ଦେବେ ନାହିଁ । କ୍ରିକେଟ୍ ମିଡିଆ, ପ୍ରଶଂସକମାନେ କେବଳ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଅନୁମାନ କରିପାରିବେ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଅନୁମାନ ଏବଂ ରିପୋର୍ଟ ସୂଚାଇ ଦେଉଛି ଯେ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସବୁ ଠିକ୍ ନୁହେଁ ।

ବିରାଟ କୋହଲି ବନାମ ରୋହିତ ଶର୍ମା – ବିସିସିଆଇ (ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କ୍ରିକେଟ୍ କନଫ୍ୟୁଜନ୍ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ) ରୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯିବା ଉଚିତ କି?

ବିସିସିଆଇରୁ ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚରାଯିବା ଉଚିତ୍ । ବିସିସିଆଇ କାହିଁକି ତଥ୍ୟ ପ୍ରକାଶ କଲା ନାହିଁ? ଆଘାତ ଖେଳର ଅଂଶ ଏବଂ ପାର୍ସଲ, ସେମାନେ କାହିଁକି ଆଘାତ ଲୁଚାଇବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି? ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ରକ୍ଷକ ହେବା ପରିବର୍ତ୍ତେ କାହିଁକି – ସେମାନେ ଏକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସଂସ୍ଥା ଭଳି ଆଚରଣ କରନ୍ତି, ଯିଏ କେବଳ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା କରନ୍ତି କିନ୍ତୁ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି ନାହିଁ?

– ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଆଘାତ ଏପିସୋଡକୁ ପରିଚାଳନା କରିବାରେ ଭାରତର ଅଧିନାୟକ ‘ସ୍ୱଚ୍ଛତାର ଅଭାବ’ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । ଏବଂ ଇଣ୍ଡିଆ ବୋର୍ଡ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରି ଏହାକୁ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପକାଇଲା । ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏକ ପ୍ରେସ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ମାଧ୍ୟମରେ ତାଙ୍କ ଅସୁସ୍ଥ ପିତାଙ୍କ ନିକଟକୁ ଯିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ – ସେମାନେ କାହିଁକି ଏହି ବିକାଶ ବିଷୟରେ କୋଚ ରବି ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଜଣାଇ ପାରିବେ ନାହିଁ?

Hiding emotions 'most crucial part' as captain, says Rohit Sharma | Cricket  News – India TV
Google

– ସଠିକ୍ ଯୋଗାଯୋଗ ବିସିସିଆଇର ଦୁର୍ଗ ନୁହେଁ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ରୋହିତଙ୍କୁ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇ ନାହିଁ ରିପୋର୍ଟ ଆସିଲା – ୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଟୁଇଟ୍ କରି ରୋହିତ ଶର୍ମା ଅଭ୍ୟାସରେ ଛକା ମାରୁଥିବା ଭିଡ଼ିଓ ଶେୟର କରିଥିଲେ । ଏହା ଦେଖି ସୁନୀଲ ଗାଭାସ୍କର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଘାତ ଉପରେ ‘ଭାରତୀୟ ପ୍ରଶଂସକମାନେ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ଏବଂ ସ୍ୱଚ୍ଛତା ପାଇବାକୁ ଯୋଗ୍ୟ’ ଏବଂ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ବାହାରକୁ ଆସିବା ଉଚିତ୍ । ବିସିସିଆଇ କ’ଣ କଲା? ପ୍ରଥମେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନକରି ଏବଂ ପରେ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ ଏକ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଭାବରେ ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରି ସେମାନେ ଏହାକୁ ଅଧିକ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ପକାଇଲେ । ଗତ ୩୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ବିସିସିଆଇ ଦ୍ଵାରା ବିଭିନ୍ନ ୟୁ-ଟର୍ନ ନିଆଯାଇଛି ଏବଂ ଅନ୍ୟ କେତେକ କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ।

– ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅଗ୍ରଗତି ବିଷୟରେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ, ପ୍ରଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ କାହିଁକି ଅବଗତ କରାଗଲା ନାହିଁ? ରୋହିତ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଚକ୍ରରେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, ରୋହିତଙ୍କ ସ୍ଥିତି ଜାଣିବା ପାଇଁ କୋଚ୍ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ କାହିଁକି ନିଜେ ଛାଡିଥିଲେ? ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟର ରକ୍ଷକ ବିରାଟଙ୍କ ସହ କାହିଁକି ଯୋଗାଯୋଗ କରିପାରିବେ ନାହିଁ?

Rohit Sharma MI BCCI
Google

– ଆଉ ଏକ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନ ହେଉଛି, ଚୟନ କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁନୀଲ ଯୋଶୀ କାହିଁକି ରୋହିତଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ସ୍ଥିତି ବିଷୟରେ ନିୟମିତ ଭାବରେ ଟିମ୍ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟକୁ ଅବଗତ କରାଇଲେ ନାହିଁ? ଟେଷ୍ଟରେ ରୋହିତଙ୍କ ନାମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବାବେଳେ – ସେ ତାଙ୍କ ଫିଟନେସ ଯାଞ୍ଚ କରିନାହାଁନ୍ତି କି?

ଭାରତୀୟ ବୋର୍ଡର ଶେଷ ପ୍ରକାଶନ ଅନୁଯାୟୀ, ରୋହିତଙ୍କ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପରୀକ୍ଷା ଡିସେମ୍ବର ୧୧ ରେ ହେବ ଯାହା ପରେ ତାଙ୍କ ଅଂଶଗ୍ରହଣ ଉପରେ ସ୍ପଷ୍ଟତା ରହିବ – କିନ୍ତୁ ମନେରଖନ୍ତୁ ଯେ ଏହି ଡ୍ରାମା ସେଠାରେ ଶେଷ ହେଉନାହିଁ, ଏହା କାର୍ପେଟ୍ ତଳେ କିଛି ପୋତି ଦିଆଯିବ ସବୁଥର ପରି ।

Watch: 'Not ideal at all' – Virat Kohli rues lack of clarity regarding Rohit  Sharma's injury
Google

ଆପଣଙ୍କର କଣ ରହିଛି ମତାମତ? କଣ କୋହଲି ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କର ବଢୁଛି ବିବାଦ? କଣ କୋହଲି କ୍ୟାପଟେନ୍ସି ଛାଡିବା ଦରକାର କି? ଯଦି ହଁ, କିଏ ହେବ ନୂଆ କ୍ୟାପଟେନ୍? ଆପଣଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ ଦୟାକରି ଆପଣଙ୍କ ମତାମତ କୋମେନ୍ଟ ରେ ଦିଅନ୍ତୁ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.