ଭାରତ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ: ଭାରତକୁ ଲାଗିଲା ବଡ ଶକ୍ତ ଝଟକା, ଏହି ଦୁଇ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ହେଲେ ବାହାର, ୪ର୍ଥ ଟେଷ୍ଟରେ ଖେଳିବେ ଏହି ଏକାଦଶ ।

India vs Australia Hanuma Vihari and Ravindra Jadeja out for Brisbane test know India's playing XI in final test

ଭାରତ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ: ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟରେ ଆହତ ଏହି ଦୁଇ ଷ୍ଟାର ଖେଳାଳି ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି । ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ବୋଡ଼ର-ଗାଭାସ୍କର ଟ୍ରଫିରେ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ଆହତ ହେବା ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ମେଲବୋର୍ଣ୍ଣରେ ଏକ ଐତିହାସିକ ବିଜୟ ହାସଲ କରି ସିଡନୀରେ ଏକ ଚମତ୍କାର ଡ୍ର ’କରିଥିଲା । ଭାରତ ପାଇଁ ଏକ ଖରାପ ଖବର ହେଉଛି ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟରେ ବ୍ୟାଟିଂ ସମୟରେ ଆହତ ହୋଇଥିବା ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏବଂ ହନୁମା ବିହାରୀ ବ୍ରିସବେନରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ସିରିଜର ଚତୁର୍ଥ ତଥା ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି । ଜାଡେଜାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି ।

Brisbane Test: Jadeja, Vihari ruled out, Team India in fix on 'fit' playing XI for the series decider
Google
ଭାରତର ସୀମିତ ବିକଳ୍ପ ଅଛି:

ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମହମ୍ମଦ ଶାମି, ଉମେଶ ଯାଦବ, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏବଂ ହନୁମା ବିହାରୀ ଆହତ କାରଣରୁ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜରୁ ବାହାରିଛନ୍ତି । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟ ପୂର୍ବରୁ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କ ହାତଗୋଡ଼ରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା, ଅଭ୍ୟାସ ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ବଲରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା । ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟରେ ରୀଷଭ ପନ୍ତ ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ଆହତ ଏବଂ ଯନ୍ତ୍ରଣା ସତ୍ତ୍ୱେ ଖେଳିଥିଲେ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଭାରତରେ ସୀମିତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିକଳ୍ପ ଅଛି, ଯେଉଁମାନେ ୧୧ ଜଣ ବାହାରେ ଥିଲେ ।

ଅଗ୍ରୱାଲ-ସାହା ପାଇବେ ସୁଯୋଗ:

ହନୁମା ବିହାରୀଙ୍କ ବିକଳ୍ପ ଭାବରେ ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହାଙ୍କୁ ୱିକେଟ୍ ରକ୍ଷକ ଏବଂ ରୀଷଭ ପନ୍ତଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ କିମ୍ବା ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ସ୍ଥାନ ଦିଆଯାଇପାରିବ । ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟର ଚତୁର୍ଥ ଇନିଂସରେ ପନ୍ତ ୯୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ସେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ଔଷଧ ନେଇ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲେ । ସିଡନୀ ଟେଷ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସରେ ପନ୍ତ ୱିକେଟ୍ କିପିଂ ପାଇଁ ଯାଇ ନଥିଲେ ଏବଂ ସାହା ଏହା ବଦଳରେ ୱିକେଟ୍ କିପିଂ କରିଥିଲେ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ସାହା ୱିକେଟ୍ ରକ୍ଷାର ଦାୟିତ୍ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ଏବଂ ପନ୍ତ କେବଳ ବ୍ୟାଟିଂ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବେ ।

Injured Hanuma Vihari out of last Test, unlikely for Eng series: Report | Hindustan Times
Google
ଜାଡେଜାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର:

ଆହତ ଜାଡେଜାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କୁ ଦଳରେ ସାମିଲ କରାଯାଇଛି ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ସୂଚନା ଦେଇଛି । ଏହି କ୍ରମରେ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ପାଞ୍ଚ ଜଣ ବୋଲରଙ୍କ ସହ ଅବତରଣ ରଣନୀତି ଆପଣେଇଛନ୍ତି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଠାକୁରଙ୍କୁ ଖେଳ ୧୧ ରେ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇପାରେ । ଏହି ମୁମ୍ବାଇ କ୍ରିକେଟର ମଧ୍ୟ ଦ୍ରୁତ ବୋଲିଂ ସହିତ ନିମ୍ନ କ୍ରମରେ ଭଲ ବ୍ୟାଟିଂ କରନ୍ତି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଟି. ନାଟାରାଜନଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁରଙ୍କୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରାଯାଇପାରେ ।

ଭାରତର ସମ୍ଭାବ୍ୟ ୧୧ ଜଣ:

ଶୁଭମାନ ଗିଲ, ରୋହିତ ଶର୍ମା, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ, ରୀଷଭ ପନ୍ତ, ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା / ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ, ଶାର୍ଦ୍ଦୁଲ ଠାକୁର, ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରା, ନବଦୀପ ସାଇନି ଏବଂ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ

India Vs Australia: Hanuma Vihari And Ravindra Jadeja Out, Now In Brisbane It Could Be India's Playing XI
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *