ଭାରତ ବନାମ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ: ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସିରିଜ୍ ପାଇଁ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ବ୍ୟାଟିଂ ପୋଜିସନ୍ କୁ ନେଇ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ କରିଛନ୍ତି ଖୁଲାସା ।

India vs Australia KL Rahul Opens up About Batting Position in Team India for Upcoming Series

କେ ଏଲ ରାହୁଲ ଭାରତ ପାଇଁ ସୀମିତ ଓଭର ସେଟଅପ୍ ର ଏକ ପ୍ରମୁଖ ଅଂଶ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଦଳର ସମ୍ଭାବନା ସେ କିପରି ପ୍ରଦର୍ଶନ ଦେବେ ତାହା ଉପରେ ଅନେକ ନିର୍ଭର କରିବ । ନଭେମ୍ବର ୨୭ ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଦୁଇ ଦଳ ତିନୋଟି ଟି -୨୦, ତିନୋଟି ODI ଏବଂ ଚାରିଟି ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିବେ । ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ବ୍ୟାଟିଂ ଅର୍ଡର ଭାରତ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ହେବ ।

India vs Australia: KL Rahul Opens up About Batting Position in Team India for Upcoming Series
Google

ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି, “ମୁଁ ଖେଳୁଥିବା ଫର୍ମାଟ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ ଏବଂ ଦଳ ମୋ ଠାରୁ କଣ ଚାହୁଁଛି ଏବଂ କେଉଁ ମିଶ୍ରଣ ଭଲରେ ବସିଛି ତାହା ଉପରେ ମୋର ବ୍ୟାଟିଂ ସ୍ଥିତି ନିର୍ଭର କରିବ । ଆମେ ଖେଳିଥିବା ଶେଷ ODI ସିରିଜ୍, ମୁଁ ପାଞ୍ଚ ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିଥିଲି ଏବଂ ମୁଁ ୱିକେଟ୍ ରଖିଥିଲି, ହଁ ଏହା ଏକ ଭୂମିକା ଯାହା ମୁଁ ଉପଭୋଗ କରିଛି ଏବଂ ଦଳ ମୋତେ ଯାହା ଭୂମିକା ଦିଏ ମୁଁ ଖୁସି ବୋଲି ଗୁରୁବାର ରାହୁଲ ଏକ ଭର୍ଚୁଆଲ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ।

“ଦେଖ, ମୁଁ ଅବିରତ ସମୟ ପାଇଁ ଅନେକ ୫୦ ଓଭର କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳି ନାହିଁ, ଯଦିଓ ମୁଁ କିଛି ବର୍ଷ ହେଲା ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଂଶ ହୋଇସାରିଛି, ତଥାପି ମୁଁ ୫୦ ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ କ୍ରମାଗତ ରନ୍ ପାଇ ନାହିଁ । ଏହି ପରି ଦଳ ପାଇଁ ମୁଁ ଅବଦାନ ଦେଉଛି, ଏହା ଭଲ ଅନୁଭବ କରୁଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ପାଇଁ ରାହୁଲ ଚମତ୍କାର ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ୧୪ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୬୭୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିବାରୁ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ ଓରେଞ୍ଜ କ୍ୟାପ୍ ଜିତିଥିଲେ । “ମୋର ଅର୍ଥ ମୁଁ ଆଇପିଏଲ୍ ସହିତ ଟିକେ ଅନୁଭବ କଲି, ମୋତେ ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ପଡିଲା, ଏହା ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଥିଲା ଏବଂ ଏହା ନୂଆ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ମୁଁ ସେହି ଭୂମିକାରେ ଅଭ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିଲି ଏବଂ ମୁଁ ଏହାକୁ ଉପଭୋଗ କରିବାକୁ ଲାଗିଲି । ଆଶା କରୁଛି, ମୁଁ ଏଠାରେ ସମାନ କରିବି । ବିରାଟ ଖେଳାଳି ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ରହିବେ ଏବଂ ଏହା ମୋର କାମକୁ ଟିକିଏ ସହଜ କରିବ । ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗର୍ବର ମୂହୁର୍ତ୍ତ ଏବଂ ଆଶା କରୁଛି, ମୁଁ ମଧ୍ୟ ସମାନ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିପାରିବି ବୋଲି ରାହୁଲ କହିଛନ୍ତି ।

KL Rahul Opens up about His Batting Position in the Upcoming Series
Google

“ଦେଖ, ମୁଁ ଆଇପିଏଲରେ ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତରେ ରହିବାକୁ ଶିଖିଲି, ମୁଁ ଯେତେବେଳେ ୱିକେଟ୍ କିପିଙ୍ଗ କରୁଥାଏ ଶେଷ ୩-୪ ସେକେଣ୍ଡ ପାଇଁ ଯେତେବେଳେ ବୋଲର ବୋଲିଂ ସମୟରେ ଦୌଡୁ ଥାଏ, ସେତେବେଳେ ମୁଁ ନିଜକୁ ସୁଇଚ୍ କରିବାକୁ ଶିଖିଲି ଏବଂ ନେତୃତ୍ୱ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇନାହିଁ । ଏହା ମୋ ଆଗକୁ ଯିବା ହେବ ମୋ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ, ଧଳା ବଳରେ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିବା ଜରୁରୀ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ହେଉଛି ଏକ ଦେଶ ଯେଉଁଠାରେ ଆମେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାକୁ ଉପଭୋଗ କରିଛୁ ବୋଲି ୨୮ ବର୍ଷୀୟା କହିଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.