IND VS AUS: ଟି ନାଟାରାଜନ ସୃଷ୍ଟି କଲେ ଆଉ ଏକ ଇତିହାସ, ଏହି ରେକର୍ଡ କରିବାରେ ହେଲେ ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ।

India vs Australia T Natarajan created history became India's 300th Test player also create unique records

ଭାରତ ଏବଂ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଚାରି ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜର ଚତୁର୍ଥ ତଥା ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍ ବ୍ରିସବେନର ଗାବା ଠାରେ ଖେଳାଯାଉଛି । ଆଡିଲେଡରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ସିରିଜର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ହୋଇଥିଲା । ଏହା ପରେ ମେଲବର୍ଣ୍ଣ ପରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ସିଡନୀରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଡ୍ର ଥିଲା । ଭାରତୀୟ ଦଳ ଚାରିଟି ପରିବର୍ତ୍ତନ ସହିତ ବ୍ରିସବେନରେ ଅବତରଣ କରିଥିଲେ । ଟି ନାଟାରାଜନ ଏବଂ ୱାଶିଂଟନ୍ ସୁନ୍ଦର ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ନଟରାଜ ତାଙ୍କ ଡେବ୍ୟୁ ମ୍ୟାଚରେ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି ।

Natarajan becomes first Indian to make international debut in 3 formats on  same tour » TechnoCodex
Google

ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆରେ ଡେବ୍ୟୁ କରି ନଟରାଜନ୍ ୩୦୦ ତମ ଏବଂ ୱାଶିଂଟନ୍ ୩୦୧ ତମ ଖେଳାଳି ହୋଇଛନ୍ତି । ବୋଲିଂ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଭାରତ ଅରୁଣ ନଟରାଜନ୍କୁ ଏବଂ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନ ୱାଶିଂଟନ୍‌କୁ ଡେବ୍ୟୁ କ୍ୟାପ୍‌ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ସମସ୍ତ ତିନିଟି ଫର୍ମାଟ୍ (ଟେଷ୍ଟ, ODI ଏବଂ T20) ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିବା ନଟରାଜନ୍ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି । ପୂର୍ବରୁ କୌଣସି ଖେଳାଳି ଏହି ପରି ଗୋଟିଏ ଭ୍ରମଣରେ ଭାରତ ପାଇଁ ତିନୋଟି ଫର୍ମାଟରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିନାହାଁନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ନଟରାଜନ୍ ତାଙ୍କର ODI ଏବଂ T-20 ଡେବ୍ୟୁ କରି ସାରିଥିଲେ ।

ସେ ଭାରତ ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିବାରେ ୩୦୦ ତମ ଖେଳାଳି ହୋଇଥିଲେ । ଭାରତର ୧୦୦ ତମ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳାଳି ଥିଲେ ବାଲୁ ଗୁପ୍ତା । ସେ ୧୩ ଜାନୁଆରୀ ୧୯୬୧ ରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ବାଲୁ ଗୁପ୍ତ ତାଙ୍କ କ୍ୟାରିୟରରେ ୩ ଟି ଟେଷ୍ଟରେ ୩ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ନୟନ ମୋଙ୍ଗିଆ ୨୦୦ ତମ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳାଳି ଥିଲେ । ସେ ୧୮ ଜାନୁଆରୀ ୧୯୯୪ ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ବିପକ୍ଷରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଥିଲେ । ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ନୟନ ୪୪ ଟି ଟେଷ୍ଟରେ ୧,୪୪୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ସେ ୯୯ କ୍ୟାଚ୍ ନେଇ ୮ ଟି ଷ୍ଟମ୍ପ୍ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ।

ବାମହାତୀ ପେସର ୧୦ ବର୍ଷ ଏବଂ ଏକ ମାସ ପରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲା । ଗତଥର ଜୟଦେବ ଉନାଡ଼କଟ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସେଞ୍ଚୁରିଅନରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଖେଳିବାର ସୁଯୋଗ ମିଳିଲା ନାହିଁ । ଜୟଦେବ ଉନାଡ଼କଟ କୌଣସି ସଫଳତା ପାଇଲେ ନାହିଁ । ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ଭାରତ ପାଇଁ ବାମହାତୀ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଥିଲେ ଜହିର ଖାନ । ସେ ତାଙ୍କର ଶେଷ ଟେଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ୍ ୧୪ ଫେବୃଆରୀ ୨୦୧୪ ରେ ୱେଲିଙ୍ଗଟନ୍ରେ ଖେଳିଥିଲେ ।

India vs Australia: T Natarajan's story is stuff dreams are made of,  delighted for him, says Virender Sehwag - Sports News
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.