IND vs AUS: ୧୨ ବର୍ଷ ପରେ କୋହଲିଙ୍କ ନାମ ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ ରେକର୍ଡ । ଜାଣନ୍ତୁ କଣ ସେହି ରେକର୍ଡ ।

India vs Australia virat kohli ends 2020 without a single hundred in odi format embarrassing record

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ତୃତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ୭୮ ବଲରେ ୬୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ସେ ଏହି ଇନିଂସରେ ୫ ଚୌକା ମାରିଥିଲେ । ବିରାଟ କୋହଲି ଡେବ୍ୟୁ ପରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଏବର୍ଷ ODI ରେ ଶତକରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ ।

IND vs AUS: After 12 years, Kohli's name is an embarrassing record, Hazelwood hunted three times in the series
Google

ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି କାନବେରାର ମନୁକା ଓଭାଲରେ ତୃତୀୟ ODI ରେ ୬୩ ରନ ସ୍କୋର କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଜୋଶ ହାଜଲେଉଡଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଏକଦିବସୀୟ ସିରିଜରେ କୋହଲି ତିନିଥର ହାଜେଲଉଡର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଡେବ୍ୟୁ ହେବା ପରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଥର, ଯେତେବେଳେ ଅଧିନାୟକ କୋହଲିଙ୍କୁ ODI କ୍ରିକେଟରେ ଗୋଟିଏ ବି ଶତକ ସ୍କୋର ନକରି ବର୍ଷ ଶେଷ କରିବାକୁ ପଡିଛି । ଚଳିତ ବର୍ଷ କୋହଲି ODI କ୍ରିକେଟରେ ଗୋଟିଏ ବି ଶତକ ହାସଲ କରିପାରି ନାହାଁନ୍ତି । ବାସ୍ତବରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ଶେଷ ODI ମ୍ୟାଚ୍ ଥିଲା ।

ତେବେ ୨ୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେ ଶତକର ନିକଟତର ହୋଇଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କୁ ୮୯ ରନ୍ ପାଇଁ ହାଜଲେଉଡ୍ ପ୍ୟାଭିଲିୟନକୁ ପଠାଯାଇଥିଲା । କୋହଲି ୨୦୦୮ ରେ ନିଜର ODI ଡେବ୍ୟୁ କରିଥିଲେ । ତା’ପରେ ସେ ପାଞ୍ଚ ଇନିଂସ ଖେଳି ଶତକ ହାସଲ କରିପାରି ନଥିଲେ । ସେବେଠାରୁ ସେ ପ୍ରତିବର୍ଷ ODI କ୍ରିକେଟରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ସେ ୨୦୧୭ ଏବଂ ୨୦୧୮ ରେ ସର୍ବାଧିକ ଶତକ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ୨୦୧୭ ରେ କୋହଲି ୨୬ ଇନିଂସ ଏବଂ ୨୦୧୮ ରେ ସେ ୧୪ ଇନିଂସରେ ୬ ଟି ଲେଖାଏଁ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

Kohli's century in ODI cricket every year
Google
ପ୍ରତିବର୍ଷ ODI କ୍ରିକେଟ୍ ରେ କୋହଲିଙ୍କ ଶତକ ଲିଷ୍ଟ:

2008 – 0
2009 – 1
2010 – 3
2011 – 4
2012 – 5
2013 – 4
2014 – 4
2015 – 2
2016 – 3
2017 – 6
2018 – 6
2019 – 5
2020 – 0

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଘରୋଇ ODI ସିରିଜରୁ କୋହଲି ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଦଳ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଥିଲା ଏବଂ ପରେ କରୋନା ପରେ କ୍ରିକେଟ୍ କିଛି ସମୟ ପାଇଁ ଅଟକି ଯାଇଥିଲା । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ODI ସିରିଜ୍ ହେଉଛି କରୋନା ପରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର ପ୍ରଥମ ସିରିଜ୍ ।

India gave Australia a goal of 303 runs, Kohli, Hardik and Jadeja hit  half-centuries - News8Plus-Realtime Updates On Breaking News & Headlines
Google

ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିରାଟ କୋହଲି ବିଶ୍ୱର ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି ଯାହାକି ODI କ୍ରିକେଟ୍ ରେ ଦ୍ରୁତତମ ୧୨ ହଜାର ରନ୍ ପୂରଣ କରିଛି । ସେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକରଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି । ସେ ୧୩ ତମ ଓଭରରେ ସେନ ଆବଟ୍ଟଙ୍କ ପ୍ରଥମ ବଲରୁ ଗୋଟିଏ ସିଙ୍ଗଲ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ଏହା ସହ ସେ ୧୨ ହଜାର ODI ରନ୍ ମଧ୍ୟ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ । ସେ ୨୪୨ ଇନିଂସରେ ଏହି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ କି ତେନ୍ଦୁଲକର ୩୦୦ ଇନିଂସରେ ଏହା କରିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.