ସୁବର୍ନ ସୁଯୋଗ ସେନାରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ ଯୁବକ ଯୁବତୀ !

ସୁବର୍ନ ସୁଯୋଗ ସେନାରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ ଯୁବକ ଯୁବତୀ, Indian Army looking to join youth for 3 years Tour of Duty, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown

ସୁବର୍ନ ସୁଯୋଗ ସେନାରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ ଯୁବକ ଯୁବତୀ !

ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ଏବେ ଯୁବକ ଯୁବତୀ ଯୋଗ କରିପାରିବେ । ସେନାରେ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ଅବଧି ୩ ବର୍ଷ ରହିବ । ଏହାକୁ କୁହାଯାଉଛି ଟୁର୍ ଅଫ ଡ୍ୟୁଟି Tour of Duty (ToD) । ସେନାରେ ସାମିଲ ହେବାପାଇଁ ସୁବର୍ନ ସୁଯୋଗ ଆସିଛି । ଏବେ ସୁଯୋଗ ମିଳିଛି ଦେଶ ପାଇଁ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଆଉ ସେନାରେ ଯୋଗ ପାଇଁ । ସୈନିକ ବନିବା ପାଇଁ ଇଛୁକ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଏକ ଖୁସିର ଖବର । ଦେଶର ସେବା କରିବା ହେଉଛି ସବୁଠୁ ବଡ କାର୍ଯ୍ୟ । ଦେଶର ସେବା କରିବା ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ଭାଗ୍ୟରେ ନଥାଏ । ଯିଏ ଭାଗ୍ୟବାନ୍ ତାଙ୍କୁ ହିଁ ମିଳିଥାଏ ଦେଶର ସେନା ବନିବ ଆଉ ଦେଶ ପାଇଁ କାମ କବିବା । ସେଥିପାଇଁ ସେନାଙ୍କୁ ସମସ୍ତେ ବହୁତ ଭଲ ପାଆନ୍ତି ଆଉ ସନ୍ନମାନ ଦିଅନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ଯୋଗ ଦେଲାପରେ ସେମାନେ ଦେଶର ରକ୍ଷା କରୁଥିବାରୁ ନିଜକ ବହୁତ ଭାଗ୍ୟବାନ୍ ମନେ କରନ୍ତି । ଦେଶର ଗର୍ବ ଓ ଗୌରବ କୁ ରକ୍ଷା କରନ୍ତି । ସେନାରେ ଯୋଗ ଦେଲାପରେ ତାଙ୍କୁ ସେନାର ଯେଉଁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ରହିଛି ତାଙ୍କୁ ଦିଅ ଯିବା ।

ସୁବର୍ନ ସୁଯୋଗ ସେନାରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ ଯୁବକ ଯୁବତୀ, Indian Army looking to join youth for 3 years Tour of Duty, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown
Google

ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବରେ ଯୁବକମାନଙ୍କ ଭାବନାକୁ ଟ୍ୟାପ୍ କରିବାକୁ ଏକ ପ୍ରୟାସ ବୋଲି କୁହାଯାଇଛି, ଯେଉଁମାନେ ସେନାରେ ବୃତ୍ତି ଭାବରେ ଯୋଗଦେବାକୁ ଚାହୁଁନାହାଁନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସାମୟିକ ଜୀବନ ପାଇଁ ସାମରିକ ଜୀବନ ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସେନାର ବରିଷ୍ଠ କମାଣ୍ଡୋମାନେ ପରୀକ୍ଷା କରୁଛନ୍ତି ।

ସାମିଲ ହେଲାପରେ ସେନାର ଯେଉଁ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ରହିଛି ତାଙ୍କୁ ଦିଅ ଯିବା । ପ୍ରଶିକ୍ଷଣରେ ଶିଖିବାକୁ ମିଳିବ ଅନୁଶାସନ, ରାଷ୍ଟ୍ରଭକ୍ତି, ଯୁଦ୍ଧନୀତି, ସେବାଭାବ ଏବଂ ଶାରୀରିକ ବିକାଶ । ତେବେ ୩ ବର୍ଷର ସେନାର କାର୍ଯ୍ୟ କଳାପ ପରେ ଆପଣ ଜଣେ ହୀରା ପରି ଚମକିବେ । ସେଥିପାଇଁ କାହା ଯାଏ ସେନାରେ ଭାଗ୍ୟବାନ୍ ମନେ ହିଁ ଯାଇପାରନ୍ତି । ଏବେ ଏହି ସୁବର୍ନ ସୁଯୋଗ ଆସିଯାଇଛି । ଯୁବକ ଯୁବତୀ ସାମିଲ ହେଇପାରିବେ ଭାରତୀୟ ସେନାରେ ।

ସୁବର୍ନ ସୁଯୋଗ ସେନାରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ ଯୁବକ ଯୁବତୀ !

୩ ବର୍ଷର କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ରେ ସରକାରୀ କ୍ଷେତ୍ର ରେ ଅନ୍ୟ ଚାକିରୀ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ମିଳିପାରିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ସେନା ମୁଖ୍ୟ । ୧ ବର୍ଷର ଟ୍ରେନିଂ ଏବଂ ୩ ବର୍ଷର ଟୁର୍ ଅଫ ଡ୍ୟୁଟି Tour of Duty (ToD) ସରିଲାପରେ ସେନା ମାନଙ୍କ ଠାରେ  ଆତ୍ମବିଶ୍ୱାସ, ଦଳଗତ କାର୍ଯ୍ୟ, ଦାୟିତ୍, ପଦକ୍ଷେପ, ଚାପ ପରିଚାଳନା, ନବସୃଜନ ଏବଂ ସୋସିଆଲ ସ୍କିଲ୍ ର ଉନ୍ନତି ହେବା ।

ସୁବର୍ନ ସୁଯୋଗ ସେନାରେ ସାମିଲ ହୋଇପାରିବେ ଯୁବକ ଯୁବତୀ, Indian Army looking to join youth for 3 years Tour of Duty, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown
Social Media

ଗଣମାଧ୍ୟମରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର ଅନୁଯାୟୀ ଏହି ଯୋଜନା ସେନାକୁ ଆର୍ଥିକ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଉପକୃତ କରିବ। ପ୍ରି-କମିଶନ ତାଲିମ, ଦରମା ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଖର୍ଚ୍ଚର ଆନୁମାନିକ ମୂଲ୍ୟ ପ୍ରାୟ ୫.୧୨ କୋଟି ଏବଂ ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ୬.୮୩ କୋଟି ଟଙ୍କା ଯଦି ତାଙ୍କୁ ଯଥାକ୍ରମେ ୧୦ ଏବଂ୧୪ ବର୍ଷ ପରେ ମୁକ୍ତ କରାଯାଏ । ତିନି ବର୍ଷ ପରେ ମୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସମାନ ମୂଲ୍ୟ ମାତ୍ର ୮୦ ଲକ୍ଷରୁ ୮୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ହେବ ।

ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ, ଯାହା ଫୋର୍ସ ପାଇଁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିବା ବ୍ୟାପକ ସଂସ୍କାରର ଏକ ଅଂଶ, ଭାରତୀୟ ସେନାର ବରିଷ୍ଠ କମାଣ୍ଡୋମାନଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆଲୋଚନା ହେବାକୁ ଯାଉଛି ଯାହା ପରେ ଏହାକୁ ଆଗକୁ ନିଆଯିବ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି। ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ତଳେ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ , ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଅଧିକ ଅଧିକ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.