ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୪,୦୦୦ ଟପିଲା ।

ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୪,୦୦୦ ଟପିଲା, corona death case crossed 4000, Nitidina, Odisha, News, Real Story, Health Tips, Life style, Daily Living, Tips, Job Updates, Yoga, Meditation, Stay Healthy, Save Tree, Save Life, Extended Lockdown

ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୪,୦୦୦ ଟପିଲା ।

ଆଜି ହେଉଛି ଭାରତର ଦେଶବ୍ୟାପୀ ଲକଡାଉନ୍ ର ଷାଠିଏ ଦିନ, ଯାହା କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରୟାସ । ମେ ୩୧ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଲକଡାଉନ୍ ବୃଦ୍ଧି କରାଯାଇଛି । ନୂତନ ନିର୍ଦ୍ଦେଶାବଳୀ ଅନୁଯାୟୀ ବିଶେଷକରି କରୋନାରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇନଥିବା ଜୋନ୍ ରେ ଅନେକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକକୁ କୋହଳ କରାଯାଇଛି ।

ଭାରତରେ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିବା କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ମାମଲା 1,୩୯,୦୪୯ କୁ ପହଂହିଛି । ଭାରତରେ କରୋନା ମହାମାରୀରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା 4,024 କୁ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଛି । ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ତାମିଲନାଡୁ, ଗୁଜୁରାଟ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀରେ ସର୍ବାଧିକ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିବା ରିପୋର୍ଟ ରହିଛି ।

ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଖବର:

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଦ୍ୱାରା ପ୍ରକାଶିତ ସର୍ବଶେଷ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ, ଗତ 24 ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ପ୍ରାୟ ୬,୯୭୭ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ଏବଂ ୧୫୪ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

India has few coronavirus cases, but the country is unprepared for ...
Google

ଭାରତରେ ମୋଟ୍ କରୋନା ଅଙ୍କ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧,୩୯,୦୪୯ ରେ ପହଁଚିଲା । ୭୭,୩୧୬ ଜଣ ଚିକିତ୍ସାଧୀନରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ୫୭,୭୦୦ ଜଣ ଭଲ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଥିବା ବେଳେ ୪,୦୨୪ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।

ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଖବର:

୫୦,୨୩୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସହିତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ରାଜ୍ୟ ହୋଇଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସଦ୍ୟତମ ତଥ୍ୟ ଅନୁଯାୟୀ ରାଜ୍ୟରେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧,୬୩୫ କରୋନାରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପ୍ରାୟ ୧୪,୬୦୦ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ।

କରୋନାରେ ୫୦,୨୩୧ ନିଶ୍ଚିତ ମାମଲା ସହିତ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଦେଶର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ରାଜ୍ୟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ତାମିଲନାଡୁରେ ୧୬,୨୭୭ ଏବଂ ଗୁଜୁରାଟରେ ୧୪,୦୫୬ ରହିଛି ।

ଭାରତରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୫୭,୭୨୧ ରୋଗୀ ଆରୋଗ୍ୟ ହୋଇ ଡିସଚାର୍ଜ ହୋଇଛନ୍ତି ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ସୂଚନା ଦେଇଛି ।

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ସକ୍ରିୟ COVID-19 ମାମଲା ବର୍ତ୍ତମାନ ୭୭,୧୦୩ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ।

ଉପନ୍ୟାସ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଭାରତରେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୪,୦୨୪ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ବୋଲି କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ।

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟର ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ଭାରତରେ ସମୁଦାୟ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିବା କରୋନା ପଜିଟିଭ ମାମଲା ୧,୩୮,୮୪୫ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଏହି ସଂଖ୍ୟାରେ ବିଦେଶୀ ନାଗରିକ, ପୁନରୁଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ରୋଗୀ ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ।

No, COVID-19 Coronavirus Was Not Bioengineered. Here's The ...
Google
ଦିଲ୍ଲୀର କରୋନା ଖବର:

କରୋନା ମହାମାରୀରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୬୧ ରେ ପହଞ୍ଚିଛି, ମୋଟ୍ କରୋନା ଅଙ୍କ୍ରାନ୍ତ ମାମଲା ୧୩,୪୧୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି ।

ଗତକାଲି ଦିଲ୍ଲୀରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨୬୧ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିବାବେଳେ ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୧୩,୪୧୮ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ୫୦୮ ଟି ନୂଆ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ମାମଲା ରହିଛି ବୋଲି ଦିଲ୍ଲୀ ସରକାର କହିଛନ୍ତି ।

ଏହା କ୍ରମାଗତ ଷଷ୍ଠ ଦିନ ଯେତେବେଳେ ଜାତୀୟ ରାଜଧାନୀରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୫୦୦ କିମ୍ବା ଅଧିକ ତାଜା ମାମଲା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି।

ଦିଲ୍ଲୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କହିଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ୬,୫୪୯ ରୋଗୀ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି କିମ୍ବା ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହୋଇଛନ୍ତି ।

କରୋନା ଭାଇରସ୍ ରେ ସର୍ବାଧିକ ସୁନିଶ୍ଚିତ ମାମଲା ଥିବା ଦେଶ:

ଯୁକ୍ତରାଷ୍ଟ୍ର ଆମେରିକା: ୧୬,୪୩,୦୯୮ ନିଶ୍ଚିତ ହୋଇଥିବା ମାମଲା
ବ୍ରାଜିଲ: ୩,୬୩,୨୧୧ ମାମଲା
ରୁଷିଆ: ୩,୪୪,୪୮୧ ମାମଲା
ଯୁକ୍ତରାଜ୍ୟ: ୨,୬୦,୯୧୬ ମାମଲା
ସ୍ପେନ୍: ୨,୩୫,୭୭୨ ମାମଲା
ଇଟାଲୀ: ୨,୨୯,୮୫୮ ମାମଲା
ଫ୍ରାନ୍ସ: ୧,୮୨,୭୦୯ ମାମଲା
ଜର୍ମାନୀ:୧,୮୦,୩୨୮ ମାମଲା
ତୁର୍କୀ: ୧,୫୬,୮୨୭ ମାମଲା
ଇରାନ: ୧,୩୫,୭୦୨ ମାମଲା

ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପଢିବା ପାଇଁ ତଳେ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଆମ ଫେସବୁକ ପେଜକୁ, ଏହି ପୋଷ୍ଟକୁ ଅଧିକ ଅଧିକ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.