ଆଇପିଏଲ୍ 2020: ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ର 8 ଟି ଆକର୍ଷଣୀୟ ରେକର୍ଡ, ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଇଯିବେ ।

IPL 2020 8 interesting things of Mumbai Indians and Chennai Super Kings, ଆଇପିଏଲ୍ 2020: ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ର 8 ଟି ଆକର୍ଷଣୀୟ ରେକର୍ଡ, ଜାଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଇଯିବେ, CSK, MI, IPL 2020, IPL, Cricket, Nitidina, Ms Dhoni

ଆଇପିଏଲର 13 ତମ ସିଜିନ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଆଉ ମାତ୍ର ଦୁଇ ଦିନ ବାକି ଅଛି ଏବଂ ଏହି ସିଜିନର ଉଦଘାଟନୀ ମ୍ୟାଚ୍ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧୯ ରେ ଆଇପିଏଲର ଦୁଇ ସଫଳ ଦଳ, ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯିବ । ମୁମ୍ବାଇ ସର୍ବାଧିକ ୪ ଥର ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇରେ ୩ ଥର ଏହି ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛି ।

ଆଇପିଏଲର ପ୍ରଥମ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ ସିଜନରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଟିଭିରେ ସର୍ବାଧିକ ଦେଖାଯାଇଥିବା ଦଳ ଥିଲା । ଏହି ଦଳର ଦର୍ଶକ ୨୩୯ ନିୟୁତ ଥିଲେ ।

Indian Premier League 2019: Mumbai Indians — team, matches, and statistics - The Hindu
Google

ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଏକମାତ୍ର ଦଳ ଯିଏ ଏକ ହଜାରରୁ ଅଧିକ (୧୦୩୫) ୱିକେଟ୍ ନେଇଛି । ଏହି ଦଳ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ୧୦୪ ଟି ନୋ ବଲ୍ ଫିଙ୍ଗିବାର ଏକ ଲଜ୍ଜାଜନକ ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ ରଖିଛି ।

ଆଇପିଏଲ୍ ନିୟମ ଅନୁଯାୟୀ, କେବଳ ଚାରିଜଣ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି ଗୋଟିଏ ଦଳରେ ଖେଳିପାରିବେ, କିନ୍ତୁ ୨୦୧୧ ଆଇପିଏଲ୍ ସମୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ୫ ଜଣ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ଫିଲ୍ଡ କରିଥିଲେ ।

Mumbai Indians
Google

ଶେଷ ଥର ପାଇଁ ୨୦୧୪ ରେ, ଯେତେବେଳେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ୟୁଏଇ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଖେଳିବା ଆରମ୍ଭ କଲା, ସେତେବେଳେ ସେମାନେ ସମସ୍ତ ପାଞ୍ଚଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଗଲେ ।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ଦଳ ଯିଏକି ଆଇପିଏଲର ଗୋଟିଏ ସିଜନରେ ସମସ୍ତ ଘରୋଇ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଛି । ସେ ୨୦୧୧ ରେ ଏହି ଚମତ୍କାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।

IPL 2020 CSK
Google

ଚେନ୍ନାଇ ଏକମାତ୍ର ଦଳ ଯିଏ ସର୍ବାଧିକ ୮ ଥର ଆଇପିଏଲ୍ ରେ ଫାଇନାଲ୍ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିବା ଦଳ, ଯେଉଁଥିରୁ ସେମାନେ ତିନିଥର ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଛନ୍ତି ।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର ଦଳ ଯାହାକି ପ୍ରତ୍ୟେକ ସିଜନରେ ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ।

Hidden secrets of Chennai Super Kings, their strengths
Google

ଚେନ୍ନାଇ ହେଉଛି ଏକମାତ୍ର ଦଳ ଯେଉଁଥିରେ ୨୦୦୮ ରେ ଆଇପିଏଲ ଆରମ୍ଭ ହେବା ପରଠାରୁ କେବଳ ଜଣେ ଅଧିନାୟକ ଏମଏସ ଧୋନି ଅଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.