IPL 2020, RR vs RCB: ଡି ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କ ବ୍ଲାଇଣ୍ଡର୍ ଇନିଂସ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ଦେଲା ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ବିଜୟ ।

IPL 2020 AB de Villiers blinder innings RCB’s incredible win over RR, IPL 2020, Cricket, Nitidina

ଶନିବାର ଦିନ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ୨୨ ବଲ୍ ୫୫ ଏକ ଅବିଶ୍ୱସନୀୟ ଇନିଂସ ପାଇଁ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ କୁ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ୭ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ।

IPL 2020: AB de Villiers' swashbuckling 22-ball 55 fashioned an incredible seven-wicket victory for Royal Challengers Bangalore over Rajasthan Royals in an Indian Premier League match on Saturday
Google

୧୭୮ ରନ୍ କୁ ଚେଜ କରି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ୬ ଟି ଛକା ମାରି ଆରସିବିକୁ ଖେଳ ଜିତିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଆଉଟ ହେବା ପରେ ୧୪ ତମ ଓଭରରେ ୧୦୨ ରନ ସହ ଦଳ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ବେଳେ ଦଳ ହାରିଯିବା ପରି ମନେ ହୋଇଥିଲା । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ଏହି ମାରାତ୍ମକ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ ୫୫ ର ଏକ ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲା (୨୨ ବଲରୁ; ୪X୧, ୬X୬) ଏବଂ ଶେଷରେ, ଏକକ ହାତରେ RCB କୁ ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର ବିଜୟ ଦେଇଥିଲେ ।

୧୨ ବଲରୁ ୩୫ ର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା, ରାଜସ୍ଥାନ ହାତରେ ଖେଳ ଥିଲା ଏବଂ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ମ୍ୟାଚକୁ ଛଡେଇ ନେଇଥିଲେ । ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ଜୟଦେବ ଉନାଦକାଟଙ୍କୁ ଲଗାତାର ୩ ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଦ୍ରୁତ ଅଗ୍ନି ନକ୍ ପାଇଁ ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ରାଜସ୍ଥାନର ମୋଟ ୧୭୭/୬ ରନକୁ ଗୋଡାଇ ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ୧୪ ରନ୍ ପାଇଁ ଶୀଘ୍ର ବିଦାୟ ନେଇଥିଲେ । ପଡ଼ିକାଲ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ୭୯ ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ୍ କରିଥିଲେ । ଏହି ଯୋଡି ଖେଳକୁ ମଜଭୁତ କରିବା ପାଇଁ ଭଲ ପାଟନରସିପ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଖେଳରେ ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖିବା ପାଇଁ ଉପଯୁକ୍ତ ଖେଳ ଖେଳିଥିଲେ ।

IPL 2020: Smith struck six fours and one maximum before Chris Morris bowled a brilliant final over, conceding only four runs while taking two wickets to check RR from going past 180
Google

ଶେଷରେ ଭାଗିଦାରୀ ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଯେତେବେଳେ ରାହୁଲ ତେୱାଟିୟା ୩୭ ବଲରୁ ୩୫ ରନରେ ପାଦିକ୍କାଲଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ପରବର୍ତ୍ତୀ ଓଭରରେ ବିରାଟ କୋହଲି (୩୨ ବଲରୁ ୪୩) ଯୁବକ କାର୍ତ୍ତିକ ଟାୟାଗିଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । କୋହଲିଙ୍କ କ୍ୟାଚ ଧରିବା ପାଇଁ ତେୱାଟିୟା ଏକ ରୋମାଞ୍ଚକର କ୍ୟାଚ୍ ନେଇ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲା । ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ପଦକ୍ଷେପ, ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ସହ ଇନିଂସ ଖୋଲିବାକୁ ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପାଙ୍କୁ ପଠାଯାଇଥିଲା । ୨୨ ଟି ବଲରୁ ୪୧ ରନ୍ କରି ଉଥାପ୍ପା ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିବାରୁ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସଠିକ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା ।

ମୋରିସ୍ ଆସି ବେନ ଷ୍ଟୋକକୁ ଆଉଟ କରି ଯୋଡି ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ । ଏହି ଯୋଡି ଏକ ଦୃଢ ୫୦ ରନ୍ ଓପନିଂ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଦେଇ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ୟୁଜଭେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ କ୍ରମାଗତ ବଲରୁ ବିପଜ୍ଜନକ ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପା ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ୍ଙ୍କୁ ହଟାଇ ଆରସିବିକୁ ଖେଳକୁ ଫେରାଇ ଆଣିଥିଲେ ।

ଚାହଲ, ଆରସିବିର ସବୁଠାରୁ ନିର୍ଭରଶୀଳ ବୋଲର ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ ସହିତ ତାଙ୍କ ସ୍ପେଲ ସମାପ୍ତ କରିଥିଲେ, ସେ ସ୍ପିନରମାନଙ୍କୁ କଡାକଡି କରି ମଧ୍ୟଭାଗ ଓଭରରେ ରାଜସ୍ଥାନର ସ୍କୋରକୁ ଧିମା କରିଥିଲେ ।

IPL 2020: Earlier, skipper Steve Smith's counterattacking 36-ball 57 guided Rajasthan to 177 for six.
Google

ତିନୋଟି ଶୀଘ୍ର ୱିକେଟ୍ ହରାଇବା ପରେ ଅଧିନାୟକ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ଏବଂ ଜୋସ୍ ବଟଲର କ୍ରିଜକୁ ଆସି ଲେ । ଅଭିଜ୍ଞ ଯୋଡ଼ି ମଧ୍ୟମ ଓଭରରେ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ୫୮ ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ୍ ଏକାଠି କରିଥିଲେ – ଚାହଲ, ଅହମ୍ମଦ ଏବଂ ସୁନ୍ଦରଙ୍କ ଠାରୁ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ସ୍ପିନ୍ ବୋଲିଂକୁ ଟକ୍କର ଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଭାଗିଦାରୀ ଶେଷରେ ଭାଙ୍ଗିଗଲା ଯେତେବେଳେ ବଟଲର୍ ୨୪ ରନ କରିବା ପରେ ମୋରିସ୍ ଆଉଟ କରିଥିଲେ ।

ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ୫୭ ର ଏକ ଗ୍ରୀଟ୍ ନକ୍ ସହିତ ଫର୍ମକୁ ଫେରି ଆସିଥିଲେ (୩୬ ବଲରୁ; ୪X୬, ୬X୧) ସେ ସେଟ୍ ହେବା ପାଇଁ କିଛି ସମୟ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ତା’ପରେ ନିଜକୁ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ, ରାଜସ୍ଥାନକୁ ମୋଟ ୧୭୭/୬ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ ।

ଆରସିବି ପାଇଁ କ୍ରିସ୍ ମୋରିସ୍ ୪-୦-୨୬-୪ ଅଙ୍କ ବିଶିଷ୍ଟ ସ୍ପେଲ କରିଥିଲେ – ଇନିଂସର ଅନ୍ତିମ ଓଭରରେ ସେ ମାତ୍ର ୪ ରନ୍ ଦେଇ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ନେଇଥିଲେ । ଏହି ବିଜୟ ସହିତ, ଆରସିବି ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ସେମାନଙ୍କର ତୃତୀୟ ସ୍ଥିତିକୁ ଦୃଢ କରିପାରିଛି ଏବଂ ଶୀଘ୍ର ଆଇପିଏଲ୍ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ରେ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ଥାନ ବୁକ୍ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ।

IPL 2020: Fast-medium bowler Morris finished with excellent figures of 4/26 in four overs.
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *