ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସଙ୍କ ଦଳ ପରିବର୍ତ୍ତନ ନେଇ ଆଶିଷ ନେହେରାଙ୍କ ବଡ ବୟାନ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ଏହା କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

IPL 2020 Ashish Nehra's advice to Royal Challengers you can't change the entire team every season, Ashish Nehra, Virat Kohli, IPL 2020, RCB, Cricket, Nitidina

ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ଦଳ ପୁଣି ଥରେ ଆଇପିଏଲରେ ଟାଇଟଲ ଜିତିପାରି ନାହିଁ । ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଏହି ଦଳ ଏଥର ପ୍ଲେ ଅଫରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ​​କିନ୍ତୁ ଏଲିମିନାଟର ମ୍ୟାଚରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ (SRH) ଠାରୁ ହାରିଥିଲା । ଏହି ପରାଜୟ ପରେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ତଥା କ୍ରିକେଟ୍ ସମୀକ୍ଷକ ଆଶିଷ ନେହେରା ଆରସିବିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ଥର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦଳ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

IPL 2020: Ashish Nehra's advice to Royal Challengers - you can't change the entire team every season
Google

ବିନା ଟାଇଟଲରେ କ୍ରମାଗତ ୧୩ ସିଜିନ ପରେ, ଏହି ଦଳ ପୁଣି ଥରେ ପ୍ରଶଂସକ ଏବଂ କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ ଆସିଛି । ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରୁ ହଟାଇବାକୁ ଅନେକ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି । ବିରାଟ ଗତ ୮ ସିଜିନ୍ରୁ ଏହି ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ନେଉଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ସେ ଥରେ ମଧ୍ୟ ଦଳକୁ ଆଇପିଏଲ ଟ୍ରଫି ପାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି ।

୪୧ ବର୍ଷୀୟ ନେହେରା କହିଛନ୍ତି, ‘ଆରସିବି ଦଳ ଦୁଇ କିମ୍ବା ତିନି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସର୍ବଦା ସେମାନଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଦଳ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରନ୍ତି । ଏହି ସମାନ ଅଭ୍ୟାସ ହେତୁ ଦଳ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଥରେ ଟାଇଟଲ୍ ନାମକରଣ କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ନାହିଁ ।

ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋର୍ଟସର ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନେହେରା ଇରଫାନ ପଠାନଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରୁଥିଲେ । ଉଭୟ ପୂର୍ବତନ କ୍ରିକେଟର କହିଥିଲେ ଯେ କୌଣସି ଦଳ ନିଜ ଭିତରେ ଏତେ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ । ଏହା ଖେଳାଳୀମାନଙ୍କୁ ସମାଧାନ କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇନଥାଏ । ଅତିକମରେ ଦୁଇରୁ ତିନି ସିଜିନ ପାଇଁ ଦଳ ପରିଚାଳନାରେ ସେମାନଙ୍କ ୭ ରୁ ୮ ଖେଳାଳି ଏକାଠି ରହିବା ଉଚିତ୍ ।

IPL 2020: Ashish Nehra's advice to Royal Challengers - you can't change the entire team every season
Google

ନେହେରା କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ଦଳ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କ ଉପରେ ଅତ୍ୟଧିକ ନିର୍ଭର କରନ୍ତି । ଉଭୟ ପୁରା ଦଳ ଏବଂ ଦଳ ପରିଚାଳନା ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ, ଦଳ ପରିଚାଳନା ବୁଝିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ଏହା ୧୧ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଖେଳ, ତେଣୁ ୨ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବା ଠିକ୍ ନୁହେଁ ।

ଦିଲ୍ଲୀର ପୂର୍ବତନ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆରସିବି ନିୟମିତ ୨-୩ ଖେଳାଳିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଆଉ ୨-୩ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ରଖିବା ଉଚିତ ।

ସେ କହିଛନ୍ତି, ବିରାଟ କୋହଲି, ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ଏବଂ ୟୁଜବେନ୍ଦ୍ର ଚହଲ ସବୁବେଳେ ଦଳ ସହିତ ଅଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଯଦି ପ୍ରତିବର୍ଷ ୨-୩ ରୁ ଅଧିକ ଖେଳାଳି ଦଳ ସହିତ ରହନ୍ତି ତେବେ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନରେ ସ୍ଥିରତା ରହିବ ।

Royal Challengers Bangalore on Twitter: "Presenting to you, the RCB Jersey  design for Vivo IPL 2020. We are excited to welcome @MuthootIndia as our  title sponsor. #PlayBold #NewDecadeNewRCB… https://t.co/0nMhwZh66X"
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.