ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦: ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ସୃଷ୍ଟି କଲେ ଇତିହାସ, ଏହି ରେକର୍ଡ କରି ହେଲେ ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି । ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକର ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କୁ କଲେ ପ୍ରଶଂସା ।

IPL 2020 Ben Stokes created history by making in IPL became the first player to do this feat, Ben Stokes, Sachin Tendulkar, IPL 2020< Cricket, Nitidina

ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ କେବଳ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ୧୦୭ ରନ୍ ଇନିଂସ ଖେଳି ସମାଲୋଚକମାନଙ୍କୁ ଉପଯୁକ୍ତ ଉତ୍ତର ଦେଇନାହାଁନ୍ତି ବରଂ ଏକ ବିଶେଷ ସ୍ଥାନ ମଧ୍ୟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।

IPL 2020: Ben Stokes created history by making second century in IPL
Google

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ର ୧୩ ତମ ସିଜନରେ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏକ ଶତକ ସହିତ ଫର୍ମକୁ ଫେରିଛନ୍ତି । ରବିବାର ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ୧୯୬ ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ୧୦୭ ରନର ଅପରାଜିତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଆଇପିଏଲରେ ତାଙ୍କର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶତକ ସହିତ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ମଧ୍ୟ ଏକ ବିଶେଷ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।

ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ଚେଜିଙ୍ଗ ସମୟରେ ଦୁଇ ଶତକ ସ୍କୋର କରିଥିବା ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏକମାତ୍ର ଖେଳାଳି । ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଏଠାରେ ୧୬ ଜଣ ଖେଳାଳି ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଆଇପିଏଲରେ ଚେଜିଙ୍ଗ ସମୟରେ ଗୋଟିଏ ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ।

ରବିବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏକକ ଭାବରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଜିତାଇଥିଲେ । ଷ୍ଟୋକ୍ସ ୬୦ ବଲରୁ ଅପରାଜିତ ୧୦୭ ସ୍କୋର କରି ୧୪ ଚୌକା ଓ ୩ ଛକା ସହାୟତାରେ କରିଥିଲେ । ଶତକ ସହିତ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏହି ସିଜିନ୍ ରେ ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ଭୂମିକାରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ:

ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲରେ ୪୦ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ହାରାହାରି ୨୫.୮୨ ରେ ୮୫୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଷ୍ଟୋକ୍ସ କିନ୍ତୁ ଦୁଇ ଶତକ ବ୍ୟତୀତ ଆଇପିଏଲରେ ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି । ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲରେ ୨୬ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ।

Indian Premier League 2020: Sachin Tendulkar lavishes praise on Ben Stokes after match-winning ton
Google

ଷ୍ଟୋକ୍ସ ମଧ୍ୟମ କ୍ରମରେ ସର୍ବୋତ୍ତମ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ମାନ୍ୟତା ପାଇଲେ । କିନ୍ତୁ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଏହି ସିଜିନ୍ ରେ ତାଙ୍କର ଭୂମିକା ବଦଳାଇଛି । ଆଇପିଏଲର ୧୩ ତମ ସିଜନରେ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଓପନର୍ ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଛନ୍ତି ।

ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକର ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା:

କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ସଚିନ୍ ତେନ୍ଦୁଲକର ରବିବାର (ଅକ୍ଟୋବର ୨୫) ରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଉପରେ ୮ ୱିକେଟ୍ ଜିତିବା ପରେ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କୁ ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ଶତକୀୟ ଇନିଂସ ପାଇଁ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତି ଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ପ୍ରତି କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଥିବାରୁ ସେ କୌଣସି ପଥ ଛାଡି ନାହାଁନ୍ତି ।

Indian Premier League 2020: Sachin Tendulkar lavishes praise on Ben Stokes after match-winning ton
Google
ତେନ୍ଦୁଲକର, ତାଙ୍କ ଅଫିସିଆଲ୍ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ଯେଉଁଠାରେ ସେ ନିମ୍ନଲିଖିତ ପୋଷ୍ଟ କରିଥିଲେ:

“ବଡ ଖେଳାଳି, ବଡ ପ୍ରଭାବ! ଏହି ଗୋଡକୁ ଅତି ଆରାମଦାୟକ ଦେଖାଇବା ପାଇଁ @ benstokes38 ଦ୍ୱାରା ଉଜ୍ଜ୍ୱଳ ୧୦୦ @IamSanjuSamson ମଧ୍ୟ ସମାନ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ଏବଂ ସେ ଷ୍ଟୋକ୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଜଣେ ଉପଯୁକ୍ତ ଅଂଶୀଦାର ଥିଲେ । ”

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.