IPL ୨୦୨୦: ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ଲାଗିଲା ସବୁଠୁ ବଡ ଝଟକା । ପୁରା ଆଇପିଏଲ ସିଜିନରୁ ବାହାର ହେଲେ ଏହି ସୁପରଷ୍ଟାର ।

IPL 2020 Big shock srh this big superstar out of entire IPL, Sunrisers Hyderabad, Bhuvneshwar Kumar, IPL 2020, Cricket, Nitidina

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଖେଳରେ ହୋଇଥିବା ଆଘାତ ଯୋଗୁଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୁମାରଙ୍କୁ ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗର ଅବଶିଷ୍ଟାଂଶରୁ ବାଦ୍ ଦିଆଯାଇଛି । CSK ର ୧୯ ତମ ଓଭରରେ ଭୁବନେଶ୍ୱର ମାତ୍ର ଗୋଟିଏ ବଲ ପରେ ଅଟକି ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ଖାଲିଲ ଅହମ୍ମଦ ତାଙ୍କ ଓଭରର ଶେଷ ଭାଗ ଶେଷ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଆଘାତର ପ୍ରକୃତି ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଛି ।

ଭୁବନେଶ୍ୱର ସିଜିନର ପ୍ରଥମ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚରେ ୬.୯୮ ହାରରେ ତିନିଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲା । ସେମାନଙ୍କର ସମୃଦ୍ଧ ବୋଲିଂ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ଭୁବନେଶ୍ୱର SRH ପାଇଁ ଏକ ବଡ ଝଟକା ହେବ । ଯଦିଓ SRH ସେହି ରାତିରେ CSK ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳ ଜିତିଥିଲା, ତଥାପି ସେମାନେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ମ୍ୟାଚରେ ହାରି ଥିଲେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ଟେବୁଲର ଦ୍ୱିତୀୟାର୍ଦ୍ଧରେ ଅଛନ୍ତି । ଭୁବନେଶ୍ୱରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ମଧ୍ୟ ଏହି ସିଜିନରେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଅଧିକ କଷ୍ଟକର ହେବ ।

IPL 2020: Bhuvneshwar Kumar Ruled Out of Tournament With Hip Injury
Google

ଆହତ କାରଣରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷର ଆଇପିଏଲ୍ ହରାଇବାକୁ କୁମାର ତୃତୀୟ ଖେଳାଳି ଏବଂ ସନରାଇଜର୍ସଙ୍କ ପାଇଁ ଦ୍ୱିତୀୟ । ଆଇପିଏଲର ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ଗୋଡରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିବାରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମିଚେଲ ମାର୍ଶ ପ୍ରଥମ ହୋଇଥିଲେ । ଏଥିସହ ସୋମବାର ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଘୋଷଣା କରିଛି ଯେ ଲେଗ୍ ସ୍ପିନର ଅମିତ ମିଶ୍ର ତାଙ୍କ ବୋଲିଂ ହାତରେ ରିଙ୍ଗ ଆଙ୍ଗୁଠିରେ ଆଘାତ ଦେଇ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟରେ ଅଧିକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ନାହିଁ ।

ସନରାଇଜର୍ସ ସେମାନଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ଅଭିଜ୍ଞ ତଥା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ବୋଲର କୁମାରଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତି ଅନୁଭବ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ । ଯଦିଓ ସେ ଏହି ଆଇପିଏଲରେ ତିନିଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ସବୁଠାରୁ ସମୃଦ୍ଧ ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିଲେ, ମାତ୍ର ୬.୯୮ ରନ୍ ଓଭରରେ ଦେଇଥିଲେ ।

IPL 2020 | Advantage Mumbai Indians as SRH fear Bhuvneshwar Kumar's absence  | Cricket News – India TV
Google

ପେସରର ବୋଲିଂରେ ଆଘାତ ନୂଆ ନୁହେଁ । ବ୍ୟାକ୍ ଅସୁବିଧା ହେତୁ ସେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୧୮ ରେ ଥିବା ୧୭ ଟି ଖେଳ ମଧ୍ୟରୁ ୫ ଟିରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ସେହି ବର୍ଷ ଇଂଲଣ୍ଡ ଗସ୍ତରେ ସେ ସମାନ ସମସ୍ୟା ହେତୁ ତୃତୀୟ ଟି -୨୦ ଏବଂ ପ୍ରଥମ ଦୁଇଟି ଦିନିକିଆରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ଶେଷରେ ସେ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ମଧ୍ୟଭାଗରେ ଘରକୁ ଫେରିଥିଲେ । ବର୍ଷ ଶେଷରେ ଯେତେବେଳେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଭାରତ ଗସ୍ତ କଲା, ସେତେବେଳେ ତାଙ୍କୁ ପାଞ୍ଚ ମ୍ୟାଚ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜର ଦୁଇଟି ODI ଖୋଲିବା ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଯିବା ସହିତ କାର୍ଯ୍ୟଭାର ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ବିଶ୍ରାମ ଦିଆଗଲା ।

ଯଦିଓ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଶତପ୍ରତିଶତ ଫିଟ୍ ନଥିଲେ, ସେ ୨୦୧୮-୧୯ ରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଭାରତ ଦଳର ଏକ ଅଂଶ ହୋଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଖେଳ ପାଇ ନଥିଲେ । ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟ୍ ବିଶ୍ୱକପ୍ ୨୦୧୯ ରେ ତାଙ୍କ ପାଇଁ ହାମଷ୍ଟ୍ରିଂ ଅସୁବିଧା ହୋଇଥିଲା, ଯେଉଁଠାରେ ସେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ, ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷରେ ତିନୋଟି ଖେଳରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ ।

Bhuvneshwar Kumar out for next 2-3 games: Virat Kohli
Google

ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ର ଟେଷ୍ଟ୍ ଟୁର୍ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇ ନଥିଲା ଏବଂ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷ ତିନି ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-ଟ୍ୱେଣ୍ଟି ସିରିଜ୍କୁ ହରାଇଥିଲେ । ବର୍ଷ ଶେଷ ଆଡକୁ ଯେତେବେଳେ ବାଂଲାଦେଶ ଭାରତରେ ଥିଲା, ସେ ଆଘାତ ସହ ତିନିଟି ଟି-୨୦ରୁ ବଞ୍ଚିତ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ଅଂଶ ହୋଇନଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ବିପକ୍ଷ ଟି-୨୦ ସିରିଜ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଇନ୍ଦୋର ଏବଂ କୋଲକାତାରେ ଦଳରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.