ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ବଡ ଖବର ଆଇପିଏଲ୍ କୁ ବୈକଟ କର ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ।

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ବଡ ଖବର ଆଇପିଏଲ୍ କୁ ବୈକଟ କର ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଆରମ୍ଭ ହେଲା, IPL 2020 Boycott IPL Trends started after bcci chooses to retains chinese sponsor, UAE, Dubai, IPL 2020, Cricket, Indian Cricket, Virat Kohli, MS Dhoni,, Sourav Ganguly

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ବିସିସିଆଇ ଚାଇନାର ପ୍ରାୟୋଜକଙ୍କୁ ରଖିବା ପାଇଁ ଚୟନ କରିବା ପରେ ଆଇପିଏଲ୍ କୁ ବୈକଟ କର ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଆରମ୍ଭ ହେଲା । ଭାରତ ଏବଂ ଚୀନ୍ ମଧ୍ୟରେ ତିକ୍ତତା ଏବେ ବି ଚାଲିଥିଲା ବେଳେ ଆଇପିଏଲ୍ ପରିଚାଳନା ପରିଷଦ ରବିବାର ଦିନ ଚାଇନା ଭିତ୍ତିକ ମୋବାଇଲ୍ ଫୋନ୍ କମ୍ପାନୀ ଭିଭୋକୁ ସେମାନଙ୍କ ଟାଇଟଲ୍ ପ୍ରଯୋଜକ ଭାବରେ ଜାରି ରଖିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ।

ପୂର୍ବ ଲଦାଖରେ ଜୁନ୍ ୧୫ ରେ ହୋଇଥିବା ହିଂସା ପରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଟିକ୍ ଟକ୍ ସମେତ ୫୯ ଟି ଚାଇନା ଆପ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଥିଲେ । ଜୁନ୍ ୧୫ ଘଟଣାର କିଛି ସମୟ ପରେ, ବିସିସିଆଇ କହିଛି ଯେ ଆଇପିଏଲ୍ ପ୍ରାୟୋଜକଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା ହେବ ।

a large city: IPL 2020: Boycott IPL Trends After BCCI Chooses to Retain Chinese Sponsors
Google

ଆମର ସାହସୀ ଯବାନଙ୍କ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ସୀମା ବିବାଦକୁ ଧ୍ୟାନରେ ରଖି ଆଇପିଏଲ୍ ପରିଚାଳନା ପରିଷଦ ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରେ ଏକ ବୈଠକ ଡକାଇ ଆଇପିଏଲର ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରାୟୋଜକ କାରବାରର ସମୀକ୍ଷା କରିବ ବୋଲି ଆଇପିଏଲର ସରକାରୀ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲ କହିଛି ।

ତେବେ, ଭିଭୋ ସହିତ ଟାଇଟଲ୍ ପ୍ରଯୋଜକ ଭାବରେ ରହିବାକୁ ଥିବା ବିସିସିଆଇର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଅନେକ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲା କାରଣ ସୋମବାର ସକାଳେ ଟ୍ୱିଟରରେ # ବୈକଟଆଇପିଏଲ୍ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା । ନିମ୍ନରେ କିଛି ସର୍ବୋତ୍ତମ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଖନ୍ତୁ ।

ପୂର୍ବ ଲଦାଖର ଗାଲୱାନ୍ ଭ୍ୟାଲିରେ ଚୀନ୍ ପିପୁଲ୍ସ ଲିବରେସନ୍ ଆର୍ମି ସେନାଙ୍କ ସହ ଅଦୃଶ୍ୟ ହିଂସାତ୍ମକ ସଂଘର୍ଷରେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସମେତ ୨୦ ଜଣ ଭାରତୀୟ ସେନାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।

କିନ୍ତୁ ବୋର୍ଡ ଏହି ଡିଲର ସମୀକ୍ଷା କରିବାର ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ସ୍ୱୀକାର କରିବା ପରେ, କୌଣସି ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ ନାହିଁ ଯେ ବିଶେଷ କରି ଯଦି ଆର୍ଥିକ ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ବୋର୍ଡକୁ ପସନ୍ଦ ନକରେ ତେବେ ସେମାନେ ଡିଲରୁ ବାହାରକୁ ଆସିବେ ।

IPLT20.com - Indian Premier League Official Website
Google

“ଆମେ କହିଛୁ ଯେ ଆମେ ପ୍ରାୟୋଜକ ସମୀକ୍ଷା କରିବୁ । ସମୀକ୍ଷାର ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଯେ ଆମକୁ ଚୁକ୍ତିନାମାର ସମସ୍ତ ମୋଡାଲୀ ଯାଞ୍ଚ କରିବାକୁ ପଡିବ । ଯଦି ‘ଏକ୍ଜିଟ୍ କ୍ଲଜ୍’ VIVO କୁ ଅଧିକ ପସନ୍ଦ କରେ, ତେବେ ଆମେ କାହିଁକି ବାର୍ଷିକ ୪୪୦ କୋଟି ଟଙ୍କା ଚୁକ୍ତିନାମା ବନ୍ଦ କରିଦେବା । ବୋର୍ଡ ଅଧିକାରୀ ପିଟିଆଇକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଏକ୍ଜିଟ୍ କ୍ଲଜ୍ ଆମ ସପକ୍ଷେରେ ଯିବ, ଆମେ କେବଳ ବନ୍ଦ କରିଦେବୁ ।”

ଚୁକ୍ତିନାମା ହଠାତ୍ ରଦ୍ଦ ହେବା ଦ୍ୱାରା କେବଳ ବୋର୍ଡ ପ୍ରାୟୋଜକ ଭାବରେ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଟଙ୍କା ହରାଇବ ନାହିଁ ବରଂ ସେମାନଙ୍କୁ ଭିଭୋକୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ମଧ୍ୟ ଦେବାକୁ ପଡିବ ।

ସେହି ସମୟରେ ବିସିସିଆଇ ସେହି ପରିମାଣର ଅର୍ଥ ସହିତ ମେଳ ଖାଇବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଏକ ପ୍ରଯୋଜକ ପାଇବ କି ନାହିଁ ଏଥିରେ ମଧ୍ୟ ସନ୍ଦେହ ଥିଲା ଯେତେବେଳେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଅର୍ଥନୀତିକୁ କ୍ଷତି ପହଞ୍ଚାଇଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଏମିତି ସବୁବେଳେ ସମସ୍ତ ଖବର ପ୍ରତିଦିନ ପାଇବା ପାଇଁ ଆମର ଏହି ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଏହି ଖବର ଟି ଆପଣଙ୍କ ମନକୁ ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ସାଙ୍ଗ ମାନଙ୍କୁ ଶେୟର କରନ୍ତୁ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.