ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ଚେନ୍ନାଇ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଦୌଡରୁ ହେଲା ବାହାର, ରାଜସ୍ଥାନ ମୁମ୍ବାଇକୁ କଲା ପରାସ୍ତ ।

IPL 2020 Chennai out of playoff race Rajasthan defeated Mumbai, IPL 2020, CSK, MI, RR, Cricket, Nitidina

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ୨୦୨୦ ର ୪୫ ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ କୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ୨୦ ଓଭରରେ ୫ ହରାଇ ୧୯୫ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏବଂ ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ବଡ ଇନିଂସ ଯୋଗୁ ଏତେ ବଡ଼ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ୧୮.୨ ଓଭରରେ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ରାଜସ୍ଥାନ ମାତ୍ର ୨ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ମୁମ୍ବାଇକୁ ୮ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ୧୨ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୫ମ ବିଜୟ ପଞ୍ଜିକରଣ କରିଛି । ଏଥି ସହିତ ମୁମ୍ବାଇ ୧୧ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା ।

IPL 2020: Rajasthan defeated Mumbai, Chennai out of playoff race
Google

ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ମୁମ୍ବାଇ ଵିପକ୍ଷେରେ ଏହି ବିଜୟ ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଦୌଡରୁ ବାହାର ହେବାକୁ ପଡିଛି । ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଶେଷ ଆଶା ଥିଲା ଯଦି ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ହାରିବା ତାହାଲେ ତାଙ୍କ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଆଶା ଟିକେ ଉଜ୍ୱଳ ହେଇଥାନ୍ତା କିନ୍ତୁ ଏହା ବହୁତ କଷ୍ଟକର ହେଲେ ଅସମ୍ଭବ ନଥିଲା । ହେଲେ ଏବେ ଆଉ ସମ୍ଭବ ନାହିଁ ।

ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ବିଜୟର ହିରୋ:

ରାଜସ୍ଥାନର ବିଜୟରେ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ମାତ୍ର ୫୯ ବଲରେ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଅପରାଜିତ ୧୦୭ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ସଞ୍ଜୁ ସାମସନଙ୍କ ସହ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଏକ ଅପରାଜିତ ୧୫୨ ରନ୍ ପାଟନରସିପ କରିଥିଲେ । ୩୧ ବଲରୁ ସାମସନ୍ ଅପରାଜିତ ୫୪ ରନ୍ କରିଥିଲେ ।

ଏହିପରି ରାଜସ୍ଥାନ ଜିତିଲା:

୧୯୬ ରନ୍‌ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ଗୋଡ଼ାଇ ରାଜସ୍ଥାନର ଭଲ ଆରମ୍ଭ ହୋଇନଥିଲା । ରବିନ୍ ଉଥାପ୍ପା ୧୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଜେମ୍ସ ପାଟିନ୍ସନ୍ଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସ୍ମିଥ ପାଟିନ୍ସନ୍ଙ୍କୁ ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ସ୍କୋର ୧୧ ରେ ୱିକେଟ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ରାଜସ୍ଥାନ ଆଉ ପଛକୁ ଚାହିଁ ନାହିଁ । ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ କ୍ରିଜକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ବେନ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ଅଧିକ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ହୋଇଥିଲେ । ପାୱାରପ୍ଲେରେ ଉଭୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରାଜସ୍ଥାନକୁ ୫୫ ରନ୍ କରି ନେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ନିଜର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ସ୍ଥିତିକୁ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ମାତ୍ର ୨୯ ବଲରେ ନିଜର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ସଞ୍ଜୁ ସାମସନ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କ ସଟ୍ ଖେଳି ୨୭ ବଲରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକକୁ ଏକ ଶତକରେ ପରିଣତ କରିବା ପାଇଁ ବେନ୍ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମୁମ୍ବାଇ ବୋଲରଙ୍କୁ ପ୍ରହାର କରିଥିଲେ । ସେ ନିଜ ଦଳକୁ ବିଜୟ ଦେବା ପାଇଁ ୩ ଛକା ଏବଂ ୧୪ ଚୌକା ସାହାଯ୍ୟରେ ଏକ ଶତକ ମାରିଥିଲେ ।

RR vs MI, IPL 2020 Match Highlights: Ben Stokes Smashes Century As Rajasthan  Royals Complete Thrilling Chase vs Mumbai Indians | Cricket News
Google
ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ପ୍ରଦର୍ଶନ:

ଏହାପୂର୍ବରୁ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବଡ ଇନିଂସ ଯୋଗୁଁ ମୁମ୍ବାଇର ଦଳ ୧୯୫ ରନରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ୨୧ ବଲରେ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଅପରାଜିତ ୬୦ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ୨୧ ବଲ୍ ଇନିଂସରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ୭ ଛକା ଓ ଦୁଇଟି ଚୌକା ମାରିଥିଲେ । ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ୪୦ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ।

ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଇନିଂସ

ଜୋଫ୍ରା ଆର୍ଚର ନିଜେ ପ୍ରଥମ ଓଭରରେ କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡିକକ୍ଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଇଶାନ କିଶନ ଏବଂ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ଦ୍ରୁତ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ମୁମ୍ବାଇକୁ ପାୱାରପ୍ଲେରେ ୫୯ କୁ ଆଣିଥିଲେ । ପ୍ରଥମ ୧୦ ଓଭରରେ ମୁମ୍ବାଇ ସ୍କୋରକୁ ୮୯ ରନରେ ପହଞ୍ଚାଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ କାର୍ତ୍ତିକ ତ୍ୟାଗୀ ଇଶାନ କିଶନଙ୍କୁ ଆଉଟ କରି ରାଜସ୍ଥାନକୁ ଆଉ ଏକ ସଫଳତା ଦେଇଥିଲେ ।

IPL 2020: Hardik Pandya's strong performance
Google

କିଶାନଙ୍କ ସହ ସହଭାଗିତା ଭାଙ୍ଗିବା ମାତ୍ରେ ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଯାଦବ ମଧ୍ୟ ୨୬ ବଲରେ ୪୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ସୂର୍ଯ୍ୟକୁମାର ଶିକାର କରିବା ପରେ ଶ୍ରେୟାସ ଗୋପାଳ ପୋଲାର୍ଡଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବୋଲଡ଼ କରି ମୁମ୍ବାଇକୁ ଚତୁର୍ଥ ଝଟକା ଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମୁମ୍ବାଇକୁ ସୌରଭ ତିୱାରୀ ଏବଂ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଆଗକୁ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ମାତ୍ର ୩୧ ବଲରେ ୬୬ ରନ୍ ଯୋଡି ରାଜସ୍ଥାନକୁ ବଡ ସ୍କୋରର ଟାର୍ଗେଟ ଦେଇଥିଲେ । ସୌରଭ ୨୫ ବଲରେ ୩୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଏକ ଭିନ୍ନ ସ୍ତରର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଖେଳ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ୧୮ ତମ ଓଭରରେ ଅଙ୍କିତ ରାଜପୁତଙ୍କ ୬ ଟି ବଲରୁ ୩ ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଶେଷ ଓଭରରେ କାର୍ତ୍ତିକ ତ୍ୟାଗୀଙ୍କୁ ୪ ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ, ମୁମ୍ବାଇ ୧୯୫ ରନ୍ ସ୍କୋରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ରାଜସ୍ଥାନ ପାଇଁ ଏହି ସ୍କୋର ବହୁତ କମ୍ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *