ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦, CSK vs KKR: ଶେଷ ବଲକୁ ଛକା ମାରି ଜାଡେଜା ଏକ ନିଆରା ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି!

IPL 2020 CKS vs KKR Jadeja made a unique record with a six off the last ball, Ravindra Jadeja, CSK, KKR, Mumbai Indians, IPL, IPL 2020, Nitidina

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ର ପ୍ଲେ ଅଫ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଦ୍ୱାର ପ୍ରାୟ ବନ୍ଦ । କିନ୍ତୁ ତଥାପି ଦଳ ପାଇଁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ମ୍ୟାଚ୍ ସହିତ କିଛି ନୂଆ ଏବଂ ପଜିଟିଭ୍ ବାହାରକୁ ଆସୁଛି । ଦଳର ତାରକା ସାର୍ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ମଧ୍ୟ ସିଜନ ୧୩ ରେ ଧୋନିଙ୍କ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଦଳରେ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଜାରି ରଖିଛନ୍ତି । ତାଙ୍କର ୨୫୦ ତମ ଟି -୨୦ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ଜାଡେଜା କେକେଆର୍ ବିପକ୍ଷରେ ଏପରି ଚମତ୍କାର ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ମାରିଥିବା ଛକା ମଧ୍ୟ ଏକ ନିଆରା ସ୍ଥିତିରେ ପରିଣତ ହୋଇଥିଲା ।

IPL 2020: This one was for the fans, says Ravindra Jadeja after starring in  CSK's 6-wicket win vs KKR
Google

କୋଲକାତା ବିପକ୍ଷ ଶେଷ ଓଭରରେ ଜାଡେଜା ଶେଷ ୨ ଟି ବଲରୁ ୨ ଟି ଛକା ମାରି ମ୍ୟାଚ ଶେଷ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଏହି ଦୁଇଟି ଛକା ସହିତ ସେ ତାଙ୍କର ୨୫୦ ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ସ୍ମରଣୀୟ କରିପାରିଥିଲେ ।

ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା ସେ ୨ଟି ଛକା ସହିତ CSK ର ବିଜୟ କଣ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି:

ପ୍ରଥମ ରେକର୍ଡ- ଜାଡେଜା ଆଇପିଏଲର ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହ ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ମ୍ୟାଚର ଶେଷ ବଲରେ ଛକା ମାରି ମ୍ୟାଚ ଜିତାଇଛନ୍ତି । ଏହି ବିଶେଷ ରେକର୍ଡ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ନାମରେ ଅଧିକ ଅଛି । ରୋହିତ ଆଇପିଏଲରେ ଶେଷ ବଲକୁ ୩ ଥର ମାରି ମ୍ୟାଚ ଜିତାଇଛନ୍ତି ।

ଦ୍ୱିତୀୟ ରେକର୍ଡ – ଚେନ୍ନାଇ ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ରଥମ ଦଳ ହୋଇପାରିଛି । ଯାହାର ଖେଳାଳିମାନେ ଶେଷ ବଲକୁ ଛକା ମାରି ସବୁଠୁ ଅଧିକ ଥର ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତାଇଛନ୍ତି । ଚେନ୍ନାଇ ଖେଳାଳିମାନେ ଏହି ସଫଳତା ୬ ଥର କରିଛନ୍ତି | ଦ୍ୱିତୀୟ ନମ୍ବରରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଅଛନ୍ତି, ଯେଉଁମାନେ ଶେଷ ବଲରେ ଛକା ମାରି ୫ ଥର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତାକୁ ଜିତିଛନ୍ତି ।

IPL 2020: Jadeja made a unique record with a six off the last ball
Google

ତୃତୀୟ ରେକର୍ଡ – କେକେଆର ବିପକ୍ଷରେ କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ସିଜନ ପାଇଁ ଜାଡେଜା ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଯେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ଦଳ ପାଇଁ ଶେଷ ଓଭରରେ ଛକା ମାରି ମ୍ୟାଚ୍ ଶେଷ କରିଥିଲେ । ୨୦୧୮ ରେ ସେ ବିନୟ କୁମାରଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଛକା ମାରି ଜିତାଇଥିଲେ । ୨୦୧୯ ରେ ପୀୟୁଷ ଚାୱଲାଙ୍କ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଏବଂ ବର୍ତ୍ତମାନ ୨୦୨୦ ରେ ନାଗେରକୋଟ୍କୁ ଛକା ମାରି ଜିତାଇଛନ୍ତି ।

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଜାଡେଜା ୧୧ ଟି ବଲରେ ୩୧ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ କେକେଆର୍ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୧୭୨ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । CSK ୪ ଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ଶେଷ ଓଭରର ଶେଷ ବଲରେ ଜାଡେଜାଙ୍କ ଛକା ସହିତ ମ୍ୟାଚ ଜିତିଯାଇଥିଲେ । ଆଉ ମଧ୍ୟ ଚେନ୍ନାଇ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତି ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସକୁ ପ୍ଲେ ଅଫ କ୍ୱାଲିଫାଏ କରାଇଦେଇଛି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *