IPL 2020, CSK vs KKR: ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ଚେନ୍ନାଇକୁ ଦେଲେ ବିଜୟ, କୋଲକାତା ପରାସ୍ତ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ କ୍ୱାଲିଫାଏ ।

IPL 2020 CSK vs KKR Chennai beat Kolkata Ruturaj Gaikwad played match winning innings Mumbai qualify playoff, CSK, KKR, IPL 2020, Mumbai Indians, Playoff, Nitidina

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ର ୪୯ ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସକୁ ୬ ୱିକେଟ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଏହି ପରାଜୟ ସହିତ କୋଲକାତାର ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ରେ ପହଞ୍ଚିବାର ଆଶା ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଏଥି ସହିତ ଚେନ୍ନାଇର ବିଜୟ ସହିତ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ କ୍ୱାଲିଫାଏ କରିଛି । ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପ୍ରଥମ ଦଳ ଯିଏ କି ପ୍ଲେ ଅଫ୍ କ୍ୱାଲିଫାଏ କରିଛି ।

IPL 2020: CSK vs KKR  IPL 2020, Chennai Super Kings vs  Kolkata Knight Riders: Playing XI,
Google

ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ପାଞ୍ଚଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ କୋଲକାତା ୨୦ ଓଭରରେ ୧୭୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । ଏହାର ଜବାବରେ ଚେନ୍ନାଇ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡଙ୍କ ଆକର୍ଷଣୀୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଏବଂ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜାଙ୍କ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଇନିଂସ ଯୋଗୁଁ ଅନ୍ତିମ ବଲରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲେ । ଏକ ସମୟ ଥିଲା ଏମିତି ଲାଗୁଥିଲା ଯେ, କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଏହି ମ୍ୟାଚ ଜିତିଯିବା ହେଲେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ମ୍ୟାଚ ଛଡେଇ ଆଣିଥିଲେ । ନୀତିଶ ରାଣାଙ୍କ ୮୭ ରନର ଆକର୍ଷଣୀୟ ଇନିଂସ ପାଣିରେ ପଡିଗଲା ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ନୀତୀଶ ରାଣା ଏବଂ ଶୁବମାନ ଗିଲ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସଙ୍କ ଟସ୍ ହରାଇବା ପରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ବାହାରିଥିଲେ । ଉଭୟ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୭.୨ ଓଭରରେ ୫୩ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ । ଚାରି ଚୌକା ସହାୟତାରେ ୧୭ ଟି ବଲରୁ ଗିଲ ୨୬ ରନ କରି ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଏଥି ସହିତ ତିନି ନମ୍ବରରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିବା ସୁନୀଲ ନାରିନ ସାତୋଟି ବଲରେ ମାତ୍ର ସାତ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ପରେ ରିଙ୍କୁ ସିଂ ମଧ୍ୟ ୧୧ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ ।

CSK vs KKR Live Score, IPL 2020 Latest Match updates: Nitish Rana's fifty  guides KKR to 172/5 - cricket - Hindustan Times
Google

ଅବଶ୍ୟ, ନୀତୀଶ ରାଣା ଗୋଟିଏ ପଟେ ନିଜର ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଜାରି ରଖିଥିଲେ ଏବଂ ପଡିଆରେ ରନର ବର୍ଷା କରିଥିଲେ । ୬୧ ବଲରେ ରାଣା ୮୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ୧୦ ଚୌକା ଓ ଚାରି ଛକା ବାହାରିଥିଲା । କ୍ୟାପଟେନ ଇଏନ୍ ମୋର୍ଗାନ୍ ୧୨ ଟି ବଲରେ ମାତ୍ର ୧୫ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ । ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ୧୦ ଟି ବଲରେ ୨୧ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବା ପରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ ।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପାଇଁ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଲୁଙ୍ଗି ନାଗିଡି ତାଙ୍କ କୋଟାର ଚାରି ଓଭରରେ ୩୪ ରନ୍ ଦେଇ ୨ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ମିଚେଲ ସାଣ୍ଟନର୍, ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ଏବଂ କରଣ ଶର୍ମା ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ସଫଳତା ପାଇଛନ୍ତି ।

ଏହା ପରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ୧୭୩ ରନ୍ ଟାର୍ଗେଟକୁ ଲକ୍ଷ କରି ଋତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ଏବଂ ସେନ ୱାଟସନଙ୍କ ଏକ ଭଲ ଆରମ୍ଭ ଦେଇଥିଲେ । ଉଭୟ ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୭.୩ ଓଭରରେ ୫୦ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ । ୱାଟସନ ୧୯ ଟି ବଲରୁ ୧୪ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଏବଂ ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ।

CSK vs KKR IPL 2020 Highlights: Ruturaj Gaikwad Fifty, Ravindra Jadeja  Flourish Power Chennai Super Kings To 6-Wicket Win vs Kolkata Knight Riders  | Cricket News
Google

ପ୍ରଥମ ୱିକେଟ୍ ୫୦ ରନରେ ଖସିଯିବା ପରେ ଗାଇକୱାଡ୍ ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁଙ୍କ ସହ ଦ୍ୱିତୀୟ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୬୮ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ କରିଥିଲେ । ରାଇଡୁ ୨୦ ବଲରେ ୩୮ ରନର ଏକ ଦ୍ରୁତ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ୫ ଚୌକା ଓ ଗୋଟିଏ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଏଥିସହିତ ରୁତୁରାଜ ଗାଇକୱାଡ ୫୩ ବଲରେ ୭୨ ରନ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ସେ ୬ ଚୌକା ଓ ଦୁଇଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

ତେବେ ରାଇଡୁ ଏବଂ ଏମଏସ ଧୋନିଙ୍କୁ ବାରମ୍ବାର ଆଉଟ କରି କୋଲକାତା ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ନିଜର ଦୃଢ଼ତାକୁ ଦୃଢ କରିପାରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଶେଷରେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ୧୧ ଟି ବଲରେ ୩୧ ରନର ଆକର୍ଷଣୀୟ ଇନିଂସ ଖେଳି ନିଜ ଦଳକୁ ବିଜୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ତାଙ୍କର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ହାର ୨୮୧.୮୨ ଥିଲା । ଏହି ଇନିଂସରେ ଜାଡେଜା ୨ ଟି ଚୌକା ଓ ୩ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ୧୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ସାମ କରନ୍ ମଧ୍ୟ ଅପରାଜିତ ଫେରିଥିଲେ ।

କୋଲକାତା ପାଇଁ ବରୁଣ ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ ଚମତ୍କାର ବୋଲିଂ କରିଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କ କୋଟାର ଚାରି ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୨୦ ରନ୍ ଦେଇ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସ ଚାରି ଓଭରରେ ୩୧ ରନ୍ ଦେଇ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

CSK vs KKR: Live Streaming, Match Preview, Timings, Stats, Pitch Report and  more for Dream11 IPL, Match 49
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.