ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଏହି ରେକର୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଡେଭିଡ୍ ୱାର୍ଣ୍ଣର, ପ୍ରଥମ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି ଭାବେ ୱାର୍ଣ୍ଣର ରଚିଲେ ଇତିହାସ ।

IPL 2020 David Warner broke Virat Kohli's record created history becoming first foreigner to do this, David Warner, Virat Kohli, Suresh Raina, Rohit Sharma, IPL Record, IPL 2020, Nitidina

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ SRH vs KKR: ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଆଇପିଏଲର ୧୩୫ ତମ ମ୍ୟାଚର ୧୩୫ ତମ ଇନିଂସରେ ୫୦୦୦ ରନ୍ ପୂରଣ କରିଛନ୍ତି । ବିରାଟ କୋହଲି ୧୫୭ ଇନିଂସରେ ୫୦୦୦ ରନ୍ ପୂରଣ କରିଥିଲେ । ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସୁରେଶ ରାଇନା ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲରେ ୫୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି ।

IPL 2020: David Warner breaks Virat Kohli's record, becomes fastest to 5000  runs
Google

ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ର ୩୫ ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) ବିପକ୍ଷରେ ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଆଉ ଏକ ରେକର୍ଡ ଛୁଇଁଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲରେ ୫୦୦୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିବା ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଅଧିନାୟକ ୱାର୍ଣ୍ଣର ପ୍ରଥମ ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି ହୋଇଛନ୍ତି । ୩୩ ବର୍ଷୀୟ ୱାର୍ଣ୍ଣର ହେଉଛନ୍ତି ଚତୁର୍ଥ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯିଏକି ଆଇପିଏଲରେ ୫୦୦୦ ରନ୍ ମାର୍କରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । କୋଲକାତା ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ୧୦ ରନ୍ କରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତାଙ୍କର ୫୦୦୦ ରନ୍ ପୂରଣ କରିଥିଲେ । ସେ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ୪୭ ରନ୍ କରି ଅପରାଜିତ ଥିଲେ ।

ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର ୧୪ ତମ ଓଭରରେ ପ୍ୟାଟ୍ କମିନ୍ସଙ୍କ ଓଭରରେ ସିଙ୍ଗିଲ ରନ ସହ ୫୦୦୦ ରନ୍ ପୂରଣ କରିଥିଲେ । କେବଳ ଏତିକି ନୁହେଁ, ଆଇପିଏଲର ସର୍ବନିମ୍ନ ଇନିଂସରେ ୫୦୦୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ରେକର୍ଡ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ମାମଲାରେ ସେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲର ୧୩୫ ତମ ମ୍ୟାଚର ୧୩୫ ତମ ଇନିଂସରେ ୱାର୍ଣ୍ଣର ୫୦୦୦ ରନ୍ ପୂରଣ କରିଥିଲେ । ବିରାଟ କୋହଲି ୧୫୭ ଇନିଂସରେ ୫୦୦୦ ରନ୍ ପୂରଣ କରିଥିଲେ । ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ସୁରେଶ ରାଇନା ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲରେ ୫୦୦୦ ରୁ ଅଧିକ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ସୁରେଶ ରାଇନା ୧୭୩ ଇନିଂସରୁ ୫୦୦୦ ରନ୍ ଏବଂ ୧୮୭ ତମ ଇନିଂସରେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଏହି ମାଇଲ କୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଥିଲେ ।

IPL 2020 David Warner broke Virat Kohli's record created history becoming first foreigner to do this
Google

ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର ହୁଏତ ଏହି ବଡ ସଫଳତା ହାସଲ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିବେ, କିନ୍ତୁ ସୁପର ଓଭରରେ ତାଙ୍କ ଦଳ କୋଲକାତା ବିପକ୍ଷରେ ପରାଜୟର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା । ଆଇପିଏଲରେ ସୁପର ଓଭରର ପ୍ରଥମ ବଲରେ ଶୂନରେ ଆଉଟ ହୋଇ ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଆଉ ରେକର୍ଡ କରିଥିଲେ । ୨୦୧୩ ରେ ମଧ୍ୟ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବିପକ୍ଷ ସୁପର ଓଭରର ପ୍ରଥମ ବଲରେ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଶୂନ ପାଇଁ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ।

ଆଇପିଏଲରେ ସର୍ବାଧିକ ଶତକ ମାମଲାରେ ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୪ ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ୧୨୭ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଗେଲ ୬ ଟି ଶତକ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ବିରାଟ କୋହଲି ୧୮୬ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୫ ଟି ଶତକ ସହିତ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ଆଇପିଏଲରେ ବିରାଟ କୋହଲି ୫୭୫୯ ରନ୍ କରି ଏକ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି ।

IPL 2019: David Warner Becomes First Batsman To Score 500+ on the Trot
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.