IPL 2020 SRH vs KXIP: ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଆଇପିଏଲ୍ ରେ ରଚିଲେ ଇତିହାସ, ଏହି ରେକର୍ଡ କରିବାରେ ସେ ହେଲେ ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି ।

IPL 2020 David Warner creates IPL record hits 50th 50+ score in SRH’s win vs KXIP, David Warner, IPL 2020, Cricket, Nitidina, KXIP, Punjab, IPL

ଦୁବାଇ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ମୁକାବିଲାରେ ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ୱାର୍ଣ୍ଣର ୪୦ ଟି ବଲରୁ ୫୨ ରନ କରିଥିଲେ ଏବଂ ଏହା କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ବିପକ୍ଷରେ କ୍ରମାଗତ ନବମ ଥିଲା ।

ଅବଶ୍ୟ, ଏହା ଏକ ବୃହତ ସଫଳତା ଭାବରେ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହା ଥିଲା ଡେଭିଡ ୱାର୍ନରଙ୍କ ୪୬ ତମ ଆଇପିଏଲ୍ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଏବଂ ସେ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ ଯେହେତୁ ସେ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବରେ IPL ରେ ୫୦ ଥର ୫୦+ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ୪୬ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ବ୍ୟତୀତ ୪ ଟି ଶତକ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ।

IPL 2020, CSK vs SRH, Match 14: Chennai Super Kings vs Sunrisers  Hyderabad
Google

ୱାର୍ଣ୍ଣର ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଯିଏକି ଆଇପିଏଲ୍ ଇତିହାସରେ ୫୦+ ସ୍କୋର ୫୦ ଥର କରିଛନ୍ତି, ବିରାଟ କୋହଲି ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ୪୨ ଥର ୫୦+ ସ୍କୋର ଏବଂ ସୁରେଶ ରାଇନା ଏବଂ ରୋହିତ ଶର୍ମା ମିଳିତ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହି ୩୮ ଟି ୫୦+ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ୬ ଟି ସର୍ବାଧିକ ଶତକ ହାସଲ କରିଥିବାବେଳେ ବିରାଟ କୋହଲି ୫ ଟି ଶତକ ସହିତ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି, କେବଳ 2016 ରେ ସଂସ୍କରଣରେ ଚାରିଟି ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ।

ବ୍ୟାଟିଂ ମାଷ୍ଟରକ୍ଲାସ୍:

ଓପନିଂ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୧୬୦ ରନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ହୋଇଥିବାରୁ ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଏବଂ ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ ଆଉ ଏକ ବ୍ୟାଟିଂ ମାଷ୍ଟରକ୍ଲାସ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ବେୟାରଷ୍ଟୋ ତାଙ୍କ ଶତକରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଥିଲା କାରଣ ସେ ରବି ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ୯୭ ରନ୍ ରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ୱାର୍ଣ୍ଣର ମଧ୍ୟ ୫୨ ରନରେ ସେହି ଓଭରରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ମ୍ୟାଚ୍ ପରବର୍ତ୍ତୀ ଉପସ୍ଥାପନାରେ ୱାର୍ଣ୍ଣର ବେୟାରଷ୍ଟୋଙ୍କ ସହ ବ୍ୟାଟିଂ କିପରି ଉପଭୋଗ କରିଥିଲେ ସେ ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ ।

IPL 2020: Nicholas Pooran 77 not enough for KXIP, Johnny Bairstow, David  Warner help SRH return to winning ways
Google

“ଆମେ ପରସ୍ପର ସହ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଭଲପାଉ । ୱିକେଟ୍ ମଧ୍ୟରେ କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କରି ଆମେ ନିଜକୁ ଗର୍ବିତ । ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ମୁଁ ତାଙ୍କ ପାଇଁ (ବେୟାରଷ୍ଟୋ) ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରୁଛି ବୋଲି ୱାର୍ଣ୍ଣର କହିଛନ୍ତି ।

ଯଦିଓ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏକ ବୃହତ ୨୦୧/୬ ସ୍କୋର କରିଥିଲା, ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ ସହଜରେ ବଲ ସୀମାକୁ ମାରୁଥିବାରୁ ୱାର୍ଣ୍ଣର ନର୍ଭସ ଅନୁଭବ କରୁଥିଲେ । ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ୍ ଖେଳାଳି ପୁରାନ୍ ଅବଦୁଲ ସମାଦଙ୍କ ବୋଲିଂରେ ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ୨୮ ରନ୍ ମାରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ଆକର୍ଷଣୀୟ ୧୨/୩ ବୋଲିଂ ନେତୃତ୍ୱରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ସେମାନଙ୍କୁ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବକୁ ପରାଜୟ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା ।

IPL 2020: Rashid Khan Spins SunRisers Hyderabad To Big Win Vs Kings XI  Punjab After Warner-Bairstow Show
Google

“ନିକୋଲାସ ସୀମା ଉପରେ ମାଡ କରୁଥିବାବେଳେ ମୁଁ ଟିକେ ନର୍ଭସ ଥିଲି । ମୋର ସବୁବେଳେ ସେହି ପିଲାଟିର ଉଚ୍ଚ ଆଶା ଥାଏ । ମୁଁ ତାଙ୍କ ସହ ବାଂଲାଦେଶରେ ଖେଳିବାର ସୌଭାଗ୍ୟ ପାଇଥିଲି । ତୁମେ ସବୁବେଳେ ଭାବୁଛ, ‘ମୁଁ କ’ଣ କରିପାରିବି, ମୁଁ ତାଙ୍କୁ କିପରି ତାଙ୍କୁ ଆଉଟ କରିବି ?’, ୱାର୍ଣ୍ଣର କହିଛନ୍ତି । ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି, ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ରଶିଦ ଖାନଙ୍କ ଧନ୍ୟବାଦ ଥିଲା ଯେ ତାଙ୍କର ୧୨/୩, ପୁରାନ୍ ୱିକେଟ୍ ସମେତ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦକୁ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ବୃଦ୍ଧି କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *