ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦, DC vs CSK: ‘ଗବର’ ଙ୍କ ପ୍ରଥମ ଆଇପିଏଲ୍ ଶତକ, ଜିତିବା ମ୍ୟାଚ ହାରିଲା ଚେନ୍ନାଇ । ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ ଶୀର୍ଷରେ ।

IPL 2020 DC vs CSK: Dhawan slams maiden hundred as Delhi beat Chennai by 5 wickets, Shikhar Dhawan, Delhi Capitals, Chennai Super Kings, MS Dhoni, IPL 2020, Cricket, Nitidina

ଶନିବାର ଦିନ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍)ର ୩୪ ନମ୍ବର ମ୍ୟାଚରେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ ପାଞ୍ଚ ୱିକେଟରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି ।

ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲର ଓପନର୍ ଶିଖର ଧାୱନ ନିଜର ପ୍ରଥମ ଆଇପିଏଲ୍ ଶତକ ହାସଲ କରିବା ଏବଂ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚକୁ ୫ ୱିକେଟ୍ ରେ ଜିତିବା ଏକ ନିଆରା ଅନୁଭବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ୩୪ ବର୍ଷୀୟ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେ ଦୀର୍ଘ ୧୩ ବର୍ଷ ଧରି ଆଇପିଏଲରେ ଖେଳୁଛନ୍ତି କିନ୍ତୁ ଶତକ ହାସଲ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ, ତେଣୁ ଏହି ସଫଳତା ହାସଲ କରିବା ତାଙ୍କୁ ପ୍ରକୃତରେ ଖୁସି ଲାଗୁଛି ।

IPL 2020: DC vs CSK, Match 34, Highlights: Destructive Dhawan guides Delhi Capitals to five-wicket win over Chennai Super Kings
Google

ଶିଖର ଧାୱନ ୫୭ ବଲରୁ ୧୦୦ ରନ୍ କରି ୫୮ ବଲରୁ ଅପରାଜିତ ୧୦୧ ରେ ନିଜର ଇନିଂସ ଶେଷ କରିଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଚମତ୍କାର ଇନିଂସ ୧୪ ଚୌକା ଏବଂ ଗୋଟିଏ ଛକା ଥିଲା । ବୁଧବାର ଦିନ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ (ଆରଆର) ବିପକ୍ଷରେ ଧାୱନ ୩୩ ବଲ୍ରୁ ୫୭ ରନ କରି ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଭାବରେ ଆଇପିଏଲ୍ ରେ ସର୍ବାଧିକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ କରିବା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇଥିଲେ । ଶିଖର ଧାୱନ ଆଇପିଏଲ୍ ରେ ୩୯ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ କରି ୧ ନମ୍ବର ଏବଂ ବିରାଟ କୋହଲି (୩୮) ୨ ନମ୍ବରରେ ଅଛନ୍ତି ।

ଶତକ ହାସଲ କରି ଧାୱନ ଖୁସି ମନେଇ ନଥିଲେ, କାରଣ ଅନ୍ତିମ ଓଭରରୁ ୧୭ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ ଥିଲା, ଏହା ଏକ ପୁଙ୍ଖାନୁପୁଙ୍ଖ ଦଳର ଖେଳାଳି ଭାବରେ ତାଙ୍କର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଏକ ଅଡୁଆ । ଫାଇନାଲ ଓଭରରେ ଆକ୍ସାର ପଟେଲ ତିନିଟି ଛକା ମାରି ବିଜୟ ପରେ ସେ କେବଳ ହେଲମେଟ ଉଠାଇ ଥିଲେ ।

Image
Twitter

CSK ର ମୋଟ ୧୭୯/୬ କୁ ପଛରେ ପକାଇ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ ମ୍ୟାଚକୁ ଜିତିନେଇଥିଲା । ପୃଥ୍ୱୀବ ଏବଂ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ଶୀଘ୍ର ଆଉଟ ପରେ, ଧାୱନ ଗୋଟିଏ ପଟେ ସମ୍ବଳି ଥିଲେ ଏବଂ ରନ୍ ହାର ହ୍ରାସ କରିବାକୁ ଦେଇନଥିଲେ । ସେ ଖେଳରେ ନିଜ ପକ୍ଷ ରଖିବା ପାଇଁ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର (୨୩ ବଲରୁ ୨୩) ଏବଂ ପରେ ମାର୍କସ ଷ୍ଟୋଇନିସ (୧୪ ବଲରୁ ୨୪) ଙ୍କ ସହ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ସହଭାଗିତା ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ।

ଅନ୍ତିମ ବାଧାବିଘ୍ନରେ ରାଜଧାନୀକୁ ବିଜୟ ପାଇଁ ଆକ୍ସର ପଟେଲ ଆକ୍ରମଣ କରିଥିଲେ ଯାହା ସେ ଧୱନଙ୍କ ଆଙ୍କରିଂ ଇନିଂସକୁ ବୃଥା ହେବାକୁ ଦେଇନଥିଲା ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଏମଏସ ଧୋନି ଟସ୍ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ । ଫାଫ୍ ଡୁ ପ୍ଲେସିସ୍ (୫୮ ରନ ୪୭ ବଲ) ଏବଂ ଅମ୍ବାତି ରାୟୁଡୁ (୨୫ ବଲରୁ ୪୫ ରନ) ଇନିଂସକୁ ଲଙ୍ଗର କରିଥିବାବେଳେ ରବିନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା (୧୩ ବଲରୁ ୩୩) ଦ୍ରୁତଗତିରେ ରନ କରି CSK କୁ ଏକ ବଡ଼ ସ୍କୋରକୁ ନେଇଥିଲେ ।

Image
Twitter

ଧାୱନ ଏବେ ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୯ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ସେ ହାରାହାରି ୫୧.୨୮ ଏବଂ ଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ରେଟ୍ ୧୪୩.୦୨ ରେ ୩୫୯ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅରେଞ୍ଜ କ୍ୟାପ୍ ଦୌଡରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛନ୍ତି ଏବଂ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ ସହିତ ତାଙ୍କ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ବର୍ଥ ବୁକିଂ କରିବାର ସୁଯୋଗରେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ ସହିତ ତାଙ୍କର ସଫଳତାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିବେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.