ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ DC vs KXIP: ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ଐତିହାସିକ ଶତକ ପଡିଲା ପାଣିରେ, ପଞ୍ଜାବ ସହଜରେ ଦିଲ୍ଲୀକୁ କଲା ପରାସ୍ତ ।

IPL 2020 DC vs KXIP Dhawan's historic hundred goes in vain as Kings XI Punjab outplay Delhi Capitals, DC vs KXIP, Shikhar Dhawan, IPL 2020, KL Rahul, IPL, Cricket, Nitidina

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ DC vs KXIP: କେ ଏଲ ରାହୁଲ (କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ)ଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ ୫ ୱିକେଟରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ ଶତକ ହେଲା ବୃଥା । ଏହା ହେଉଛି ପଞ୍ଜାବର କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ବିଜୟ । ପଞ୍ଜାବ ଶେଷ ତିନିଟି ମ୍ୟାଚରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ତିନି ଦଳକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । କେବଳ ଧାୱନଙ୍କ ବ୍ୟାଟ୍ରୁ ଦିଲ୍ଲୀ ପାଇଁ ରନ ଆସିଥିଲା । ତାଙ୍କର ଶତକୀୟ ଇନିଂସ ଆଧାରରେ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ବିଜୟ ପାଇଁ ୧୬୫ ରନ୍ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରିଥିଲା, କିନ୍ତୁ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍, ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍, ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲଙ୍କ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ବ୍ୟାଟିଂ ଯୋଗୁଁ ପଞ୍ଜାବ ସହଜରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା ।

KXIP vs DC: Dhawan's historic hundred goes in vain as Kings XI Punjab  outplay Delhi Capitals
Google

ଟାର୍ଗେଟକୁ ଚେଜ କରୁଥିବା ପଞ୍ଜାବର ଆରମ୍ଭ ମଧ୍ୟ ବିଶେଷ ନଥିଲା । ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲଙ୍କୁ ଆଉଟ କରି ଦିଲ୍ଲୀ ପ୍ରଥମ ଝଟକା ଦେଇଥିଲା । ରାହୁଲ ମାତ୍ର ୧୫ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ୍ ୧୩ ବଲରୁ ୨୯ ରନ୍ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ପଞ୍ଜାବର ୫୨ ରନରେ ଆଉ ଏକ ଝଟକା ଲାଗିଲା ଗେଲ୍ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ ।

ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆଉଟ କରାଯାଇଥିଲା । ୫୬ ରନ୍ ରେ ୩ ୱିକେଟ୍ ଖସିଯିବା ପରେ ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ ଏବଂ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଏକ ଉତ୍କୃଷ୍ଟ ଭାଗିଦାରୀ କରି ସ୍କୋରକୁ ୧୨୫ ରନ୍କୁ ନେଇଥିଲେ । ୫୩ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ପୁରାଣ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ଦାୟିତ୍ ଗ୍ରହଣ କଲେ । ଦଳ ୧୪୭ ରନ୍ ବେଲେ ସେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ୱିକେଟ୍ ଖସିଯିବା ପରେ ଦୀପକ ହୁଡା ଏବଂ ଜିମି ନିଶାମ କିଛି ବଡ ସଟ୍ ଲଗାଇ ଦଳକୁ ବିଜୟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ । ନିଶାମ ବିଜୟୀ ଛକା ମାରିଥିଲେ ।

IPL 2020 highlights, KXIP vs DC Match Today: Kings XI Punjab beat Delhi  Capitals by 5 wickets - cricket - Hindustan Times
Google
ଦିଲ୍ଲୀ ଧାୱନ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରୁଥିଲା:

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଫର୍ମ ଓପନର୍ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କ କ୍ରମାଗତ ଦ୍ୱିତୀୟ ଶତକ ସହାୟତାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ବିପକ୍ଷରେ ପାଞ୍ଚଟି ପାଇଁ ୧୬୪ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ଧାୱନ ୬୧ ବଲରୁ ଅପରାଜିତ ୧୦୬ ରନ୍ କରିଥିଲେ । ଦିଲ୍ଲୀର ତାଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ୟ କେହି ୨୦ ରନ୍ ସ୍କୋରରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିନଥିଲେ ।

ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ମହମ୍ମଦ ଶାମି (୨୮/୨) ଏବଂ ସ୍ପିନର ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ (୩୧/୧), ମୁରୁଗାନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ (୩୩/୧) ଏବଂ ରବି ବିଷ୍ଣୁ (ତିନି ଓଭରରେ ୨୪ ରନ୍), ବାକି ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ମାନେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ପିଚ୍‌ର ଅନୁକୂଳ ମନେ ହେଉଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ ଭାବରେ ଖେଳିବାକୁ ଦିଆଯାଇନଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ଧାୱନଙ୍କ ଆଗରେ କିଛି କରି ନଥିଲେ ।

ଧାୱନ ଇନିଂସ ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ:

କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ମ୍ୟାଚରେ ପୃଥ୍ୱୀବ ସ୍ଵ ଦୁଇ ଅଙ୍କରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ସେ ଏହି ମ୍ୟାଚଗୁଡିକରେ ମାତ୍ର ୧୧ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଜିମି ନିଶାମଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ, ତାଙ୍କ ସମୟ ଠିକ୍ ନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଧାୱନ ଆରମ୍ଭରୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିଥିଲେ । ସେ ପଞ୍ଜାବର ସବୁଠାରୁ ପ୍ରଭାବଶାଳୀ ବୋଲର ଶାମିଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଓଭରରେ ତିନି ଚୌକା ସହ ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଇଥିଲେ ।

IPL 2020 Live Score, KXIP vs DC Match Today: Shikhar Dhawan's historic  hundred leads Delhi Capitals to 164 for 5 against KXIP - cricket -  Hindustan Times
Google

ଅନ୍ୟ ପ୍ରାନ୍ତରୁ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ୱିକେଟ୍ ପଡୁଥିବା ବେଳେ ଧାୱନ ଏହି ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । କ୍ୟାପଟେନ୍ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର (୧୨ ବଲରୁ ୧୪) ତାଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ଦେଇଥିଲେ । ଆଘାତରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ଋଷଭ ପନ୍ତ (୨୦ ବଲରୁ ୧୪ ରନ୍), ସେ କ୍ରିଜରେ ରନ୍ କରିବାକୁ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା । ମାର୍କସ୍ ଷ୍ଟୋନିସ୍ (୯) ଡେଥ ଓଭରରେ ଧାୱନଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ କରିପାରିନଥିଲେ । ଶେଷ ବଲରେ ଶିମ୍ରନ୍ ହେଟମିୟର (୧୦) ପାଭିଲିୟନକୁ ଫେରିଥିଲେ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.