ଆଇପିଏଲ୍ 2020 DC vs RCB: ଷ୍ଟୋଇନିସ୍ ଏବଂ ରାବାଡାଙ୍କ ଆଗରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଶୋଚନୀୟ ପରାଜୟ ।

IPL 2020 DC vs RCB Marcus Stoinis, Kagiso Rabada help Delhi Capitals thrash Royal Challengers Bangalore by 59 runs, DC vs RCB, IPL 2020, Cricket, Nitidina

ଦୁବାଇ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଚାଲିଥିବା ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ୍) ର ୧୩ ତମ ସିଜନର ସୋମବାର ମ୍ୟାଚ୍ ୧୯ ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) କୁ ୫୯ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିବାରେ ମାର୍କସ୍ ଷ୍ଟୋନିସ୍ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଓ କାଗିସୋ ରାବାଡାଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲା । ଏହି ବିଜୟ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଆଇପିଏଲ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଥିବାବେଳେ କୋହଲିଙ୍କ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଆଇପିଏଲ୍ ଟେବୁଲରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ଟସ୍ ଜିତି ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ କହିଥିଲେ । ଓପନର ପୃଥିବୀ ଶ୍ୱ (୨୩ ବଲ ୪୨ ରନ) ଏବଂ ଶିଖର ଧାୱନ (୨୮ ବଲ ୩୨ ରନ) ଓପନିଂ ୱିକେଟ୍ ପାଇଁ ୬୮ ରନ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ କରି ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳକୁ ଏକ ଉପଯୁକ୍ତ ଆରମ୍ଭ ଦେଇଥିଲେ ।

IPL 2020 DC vs RCB Marcus Stoinis, Kagiso Rabada help Delhi Capitals thrash Royal Challengers Bangalore by 59 runs
Google

ଦୁଇ ଓପନର୍ ଆଉଟ ପରେ ଅଧିନାୟକ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର, ଯିଏକି କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) ବିପକ୍ଷ ଶେଷ ମ୍ୟାଚରେ ୮୮ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ କ୍ଲିକ୍ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ୧୧ ରନ୍ ପାଇଁ ଶସ୍ତା ଚାଲିଯାଇଥିଲେ ।

ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ, ଷ୍ଟୋଇନିସ୍ (୨୬ ବଲ୍ ୫୩ ରନ) କେବଳ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ହାସଲ କରିନଥିଲେ ବରଂ ୱିକେଟ୍ କିପର-ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ରିଷଭ ପନ୍ତ (୩୭ ରନ)ଙ୍କ ସହ ୮୯ ରନ୍‌ର ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାଗିଦାରୀକୁ ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ ଚାରିଟି ପାଇଁ ୧୯୬ ସ୍କୋର କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

ଆରସିବି ପାଇଁ ମହମ୍ମଦ ସିରାଜ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବାବେଳେ ଇସୁରୁ ଉଦାନା ଏବଂ ମୋଏନ୍ ଅଲି ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ।

IPL 2020 DC vs RCB Marcus Stoinis, Kagiso Rabada help Delhi Capitals thrash Royal Challengers Bangalore by 59 runs
Image Credits: Twitter/@IPL

ଏହାର ଜବାବରେ, କାଗିସୋ ରାବାଡା ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ପାଇଁ ବିଜୟର ରାସ୍ତା ସଫା କରିଥିଲେ, ସେ ୨୪ ରନ ଦେଇ ୪ଟି ଚମତ୍କାର ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଆରସିବିକୁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୩୭ ସ୍କୋରରେ ସୀମିତ ରଖିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରିଥିଲେ । ସେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି)ର ବ୍ୟାଟିଂ ମେରୁଦଣ୍ଡକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଥିଲେ ।

ରାବାଡା ବ୍ୟତୀତ ଅନ୍ରିଚ୍ ନର୍ଟେଜେ ଏବଂ ଆକ୍ସର ପଟେଲ ଦୁଇଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବାବେଳେ ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ମଧ୍ୟ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ୩୯ ବଲ ୪୩ ରନ ସହ ଆରସିବି ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ସ୍କୋରର ହୋଇଥିଲେ । କୋହଲି ପ୍ରଥମ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ହୋଇ ଟି-୨୦ରେ ୯,୦୦୦ ରନ୍ ମାର୍କରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ।

IPL 2020 DC vs RCB Marcus Stoinis, Kagiso Rabada help Delhi Capitals thrash Royal Challengers Bangalore by 59 runs
Image Credits: Twitter/@IPL

ଏହି ବିଜୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଆଇପିଏଲ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂରେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନକୁ ଉନ୍ନୀତ ହୋଇଛି । ଆୟର ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ପାଞ୍ଚଟି ମ୍ୟାଚରୁ ଚାରିଟି ବିଜୟ ସହ ଡିଫେଣ୍ଡିଂ ଚାମ୍ପିଅନ୍ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଆଗରେ ଛିଡା ହୋଇଛି । ଅନ୍ୟପକ୍ଷରେ କୋହଲିଙ୍କ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ ଆଇପିଏଲ୍ ଟେବୁଲରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନ ଅଧିକାର କରିଛି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *