ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ଡି ଭିଲିୟର୍ସ – କୋହଲି ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ଏହି ବଡ ରେକର୍ଡକୁ, ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ହେଲେ ପ୍ରଥମ ଯୋଡି ।

IPL 2020: de Villiers-Kohli duo demolish these records, become 1st duo in IPL history, De Villiers, Virat Kohli, IPL 2020, IPL, Cricket, Record, Nitidina

ଡି ଭିଲିୟର୍ସର ଚମତ୍କାର ବ୍ୟାଟିଂ ଯୋଗୁଁ ସୋମବାର ଦିନ ଶାରଜା କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସକୁ ୮୨ ରନ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି ।

IPL 2020: de Villiers-Kohli duo demolish these records, name this big record
Googe

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ଆରସିବି ବନାମ କେକେଆର୍ ସୋମବାର ଦିନ ଶାରଜା କ୍ରିକେଟ୍ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ -୧୩ ରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସକୁ ୮୨ ରନ୍ ରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ୩୩ ବଲରୁ ୭୩ ରନ୍ ର ଏକ ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ଏହି ଇନିଂସ ସମୟରେ ସେ ୫ ଚୌକା ଓ ୬ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଏହି ସମୟରେ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ତାଙ୍କ ସହ କ୍ରିଜରେ ରହିଥିଲେ । ଶେଷ ୫ ଓଭରରେ କୋହଲି ଏବଂ ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ୮୩ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ । ୨୦ ଓଭରରେ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ବାଙ୍ଗାଲୋର ୧୯୪ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲା । କୋଲକାତା ପ୍ରଥମରୁ ୱିକେଟ୍ ହରାଇବା ଜାରି ରଖିଥିଲା ​​ଏବଂ ପୂରା ଓଭର ଖେଳିବା ପରେ ୯ ୱିକେଟ୍ ହରାଇବା ପରେ କେବଳ ୧୧୨ ରନ୍ କରିପାରିଥିଲା ।

ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ବିଜୟ ସହ କୋହଲି-ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ଯୋଡି ଏକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ ଏବି ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ପ୍ରଥମ ଯୋଡି ହୋଇ ଆଇପିଏଲରେ ୧୦ଟି ଶତକିୟ ପାଟନରସିପ କରିଛନ୍ତି । କୋଲକାତା ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ବିରାଟ ଏବଂ ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ୪୭ ବଲରୁ ୧୦୦ ରନ୍ ଯୋଡିଥିଲେ । ବାଙ୍ଗାଲୋର ପାଇଁ ବିରାଟ କୋହଲି ଏବଂ କ୍ରିସ୍ ଗେଲ ୯ଟି ଶତକିୟ ପାଟନରସିପ କରିଥିଲେ । ଶିଖର ଧାୱନ ଏବଂ ଡେଭିଡ ୱାର୍ଣ୍ଣର ୬ଟି ଶତକିୟ ପାଟନରସିପ ଭାଗିଦାରୀ କରି ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପାଇଁ ଏକାଠି ଖେଳିଛନ୍ତି । ବର୍ତ୍ତମାନର ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଓପନିଂ ଯୋଡି ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର ଏବଂ ଜନି ବେୟାରଷ୍ଟୋ ମଧ୍ୟ ୫ ଥର ଶତକିୟ ପାଟନରସିପ ଭାଗିଦାରୀ ବାଣ୍ଟିଛନ୍ତି । ଅର୍ଥାତ୍ କୋହଲି ଭାଗିଦାରୀ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ନିଜର ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗି ତାଙ୍କ ନାମରେ ଏକ ନୂଆ ରେକର୍ଡ ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ ।

IPL 2020: de Villiers-Kohli duo demolish these records, name this big record
Google
୩୦୦୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିବାରେ ପ୍ରଥମ ଯୋଡି:

କୋହଲି ଏବଂ ଡି ଭିଲିୟର୍ସ ମଧ୍ୟ ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଯୋଡି ଭାବରେ ୩୦୦୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଛନ୍ତି । ଏହି ରେକର୍ଡରୁ, ଆପଣ ଅନୁମାନ କରିପାରିବେ ଯେ କ୍ରିଜରେ ଉଭୟ ଖେଳାଳି ପରସ୍ପରକୁ କେତେ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । କୋହଲି ଏବଂ ଗେଲ ଏକାଠି ୨,୭୮୨ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଧାୱନ ଏବଂ ୱାର୍ଣ୍ଣର ୨,୩୫୭ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୨୮ ବଲରୁ କୋହଲି ୩୩ ରନ୍ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିଲେ । ସୁପର ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ଡି ଭିଲିୟର୍ସଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.