ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ସାହା-ୱାର୍ଣ୍ଣରଙ୍କ ରନ୍‌ ବର୍ଷା ଏବଂ ରସିଦଙ୍କ ସ୍ପିନରେ ପରାସ୍ତ ଦିଲ୍ଲୀ, ପ୍ଲେ ଅଫ ଦୌଡରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ।

IPL 2020 Delhi defeated by Rashid's spin after Saha-Warner's storm, SRH live for play off, SRH vs DC, IPL 2020, Cricket, Nitidina

ଆଇପିଏଲର ୧୩ ତମ ସିଜନର ୪୭ ତମ ମ୍ୟାଚ୍ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିଜୟ ହୋଇଛି । ସନରାଇଜର୍ସ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ (ଡିସି) କୁ ୮୮ ରନରେ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ୨୨୦ ରନ୍‌ର ଏକ ବଡ଼ ଲକ୍ଷ୍ୟ ସାମ୍ନାରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଦଳ ୧୯ ଓଭରରେ ୧୩୧ ରନ୍‌ରେ ଅଲଆଉଟ ହୋଇଯାଇଥିଲେ । ଏହା ତାଙ୍କର କ୍ରମାଗତ ତୃତୀୟ ପରାଜୟ । ପ୍ରଥମେ ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହା (୮୭ ରନ୍) ଏବଂ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନର (୬୬) ଙ୍କ ଇନିଂସ ଏବଂ ଏହା ପରେ ରସିଦ ଖାନଙ୍କ ସ୍ପିନ ବୋଲିଂ (୪-୦-୭-୩) ଦିଲ୍ଲୀକୁ ପରାଜୟକୁ ଠେଲି ଦେଲା । ସାହା ମ୍ୟାନ୍ ଅଫ୍ ଦି ମ୍ୟାଚ୍ ଥିଲେ ।

Ravi Shastri lauds Wriddhiman Saha knock vs DC: Outstanding performance by  the best gloveman - Sports News
Google

ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୫ମ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ୧୨ ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୧୦ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି | ତାଙ୍କର ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଆଶା ଏବେ ବି ଜୀବିତ ଅଛି । ଏହା ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀର ୫ମ ପରାଜୟ ଥିଲା ଏବଂ ସେମାନେ ୧୨ ଟି ମ୍ୟାଚରୁ ୧୪ ପଏଣ୍ଟ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ଆସିଛନ୍ତି । ନେଟ ରନ୍ ହାରକୁ ଆଧାର କରି ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (MI) ୧୪ ପଏଣ୍ଟ ସହ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବାବେଳେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ୧୪ ପଏଣ୍ଟ ସହ ବର୍ତ୍ତମାନ ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି । ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୧ ଟି ଲେଖାଏଁ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳିଛନ୍ତି ।

୨୨୦ ରନ୍‌ର ପର୍ବତ ସଦୃଶ ଟାର୍ଗେଟକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦିଲ୍ଲୀର ପ୍ରଥମ ଝଟକା ଇନିଂସର ତୃତୀୟ ବଲରେ ଆସିଥିଲା ​​ଯେତେବେଳେ ସନ୍ଦୀପ ଶର୍ମା ଶିଖର ଧାୱନ (୦) କୁ ମାତ୍ର ୧ ସ୍କୋରରେ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ମାର୍କସ୍ ଷ୍ଟୋନିସ୍ ଶାହାବାଜ ନାଡିମଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ଉଭୟଙ୍କ କ୍ୟାଚ୍ ଅଧିନାୟକ ଡେଭିଡ୍ ୱାର୍ଣ୍ଣର ଧରିଥିଲେ । ୧୪ ରନ୍ ସ୍କୋର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ଖସି ଯାଇଥିଲା ।

ରସିଦ ଖାନ୍ ସପ୍ତମ ଓଭରରେ ଶିମ୍ରନ୍ ହେଟମାଟର (୧୬)ଙ୍କୁ ବୋଲଡ଼ କରିଥିଲେ । ସେହି ଓଭରରେ ଓପନର୍ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ (୨୬) ସ୍କୋରରେ lbw ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ବିଜୟ ଶଙ୍କର କ୍ୟାପଟେନ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର୍ ପାଇଁ ପାଭିଲିଅନର ରାସ୍ତା ଦେଖାଇଥିଲେ । ଅଧା ଦଳ ୭୮ ସ୍କୋରରେ ଆଉଟ ହୋଇ ସାରିଥିଲେ ।

ଅକ୍ଷାର ପଟେଲ (୧) ରସିଦ ଖାନଙ୍କର ତୃତୀୟ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ଟି ନଟରାଜନ୍ କାଗିସୋ ରାବାଡା ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ୧୦୩ ସ୍କୋର ବେଳେ ଋଷଭ ପନ୍ତ (୩୬)ଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ସନ୍ଦୀପ ଶର୍ମା ନେଇଥିଲେ । ଆର ଅଶ୍ୱିନ ଜେସନ ହୋଲ୍ଡରଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ନଟରାଜନ୍ ଏନ୍ରିକ୍ ନର୍ଥଜେ (୧) ର ଶେଷ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ । ତୁଷାର ଦେଶପାଣ୍ଡେ (୨୦) ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ ।

ଦିଲ୍ଲୀ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିପାରି ନାହିଁ:

ପ୍ରଥମ ଓଭରର ତୃତୀୟ ବଲରେ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ବଡ ଝଟକା ଲାଗିଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଇନ-ଫର୍ମ ଶିଖର ଧାୱନଙ୍କୁ ସନ୍ଦୀପ ଆଉଟ କରିଥିଲେ । ଦ୍ୱିତୀୟ ଓଭରରେ ନାଦିମ ମାର୍କସ ଷ୍ଟୋଇନିସକୁ ପାଭିଲିୟନକୁ ପଠାଇ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଅବରୋଧ କରିଦେଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ରସିଦ ସପ୍ତମ ଓଭରରେ ଦିଲ୍ଲୀକୁ ଦୁଇଟି ଝଟକା ଦେଇଥିଲେ । ଶିମ୍ରନ୍ ହେଟମିୟର ପ୍ରଥମ ବଲରେ ବୋଲଡ଼ କରିଥିବାବେଳେ ଅଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ପଞ୍ଚମ ବଲରେ lbw କରିଥିଲେ । କ୍ୟାପଟେନ୍ ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟର ମଧ୍ୟ ଚାଲିପାରିଲେ ନାହିଁ ଏବଂ ୭ ରନ୍ ପରେ ବିଜୟ ଶଙ୍କରଙ୍କ ବଳରେ କେନ୍ ୱିଲିୟମ୍ସନ୍ ଙ୍କୁ କ୍ୟାଚ ଦେଇ ଧରାପଡିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ମ୍ୟାଚକୁ ଫେରିବାର ସମସ୍ତ ମାର୍ଗ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା ।

IPL 2020, SRH vs DC Highlights: Sunrisers Hyderabad defeat Delhi Capitals  by 88 runs - cricket - Hindustan Times
Google
ହାଇଦ୍ରାବାଦର ସାହା-ଶଙ୍କର ଉଭୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି:

ମ୍ୟାଚ୍ ବେଳେ ଉଭୟ ସାହା ଏବଂ ଶଙ୍କର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି । କ୍ୟାପଟେନ ୱାର୍ଣ୍ଣର କହିଛନ୍ତି ଯେ ସାହା groin ରେ ଆଘାତ ପାଇଛନ୍ତି । ବିଜୟ ଶଙ୍କରଙ୍କ ଆଘାତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜଣା ପଡିନାହିଁ ।

ସନରାଇଜର୍ସ ୨୧୯/୨ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ:

୪୫ ବଲରୁ ରିଦ୍ଧିମାନ ସାହାଙ୍କ ୮୭ ଏବଂ ଅଧିନାୟକ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନରଙ୍କ ଆକ୍ରମଣାତ୍ମକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ସହାୟତାରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୨୧୯ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରୁଥିବା ୱାର୍ଣ୍ଣର ଏବଂ ସାହା ଦିଲ୍ଲୀ ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ବର୍ଷିଥିଲେ ।

ଓପନିଂ ଯୋଡି ପ୍ରଥମ ୬ ଓଭରରେ ୭୭ ରନ୍ ଥିଲା, ଯେଉଁଥିରେ ୧୧ ଚୌକା ଓ ୨ଟି ଛକା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ହୋଇଥିଲା, ୱାର୍ଣ୍ଣର କାଗିସୋ ରାବାଡା (ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା) ଷଷ୍ଠ ଓଭରରେ ୪ ଚୌକା ଓ ୧ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ୮.୪ ଓଭରରେ ସନରାଇଜର୍ସ ୧୦୦ ରନ୍ ସ୍କୋର କରିଥିଲା ।

IPL 2020: Saha-Warner's storm, SRH won by 88 runs
Google
‘ଜନ୍ମଦିନ’ରେ ଡେଭିଡ ୱାର୍ନରଙ୍କ ଷ୍ଟେଡି ଇନିଂସ:

ୱାର୍ଣ୍ଣର କ୍ରିଜରେ ସାହା ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀ ଭୂମିକାରେ ଥିଲେ । ୨୫ ବଲରେ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ପୂରଣ କରି ୱାର୍ଣ୍ଣର ତାଙ୍କର ୩୪ ତମ ଜନ୍ମଦିନ ପାଳନ କରିଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ ୨ ଟି ଛକା ଓ 8 ଚୌକା ମାରିଥିଲେ । ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ ଭାଗିଦାରୀ ଭାଙ୍ଗିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ୱାର୍ଣ୍ଣର କଭରରେ ଆକ୍ସର ପଟେଲଙ୍କୁ କ୍ୟାଚ୍ ଦେଇ ଫେରିଥିଲେ ।

ସାହାଙ୍କ ରନ୍ ବର୍ଷା:

ୱାର୍ଣ୍ଣର ଚାଲିଯିବା ପରେ ସାହା ରନ୍ ବର୍ଷା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । ସେ ପଡ଼ିଆରେ ଗୁଳି ଚଳାଇ ନିଜର ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ (୨୭ ବଲ) ହାସଲ କରିଥିଲେ । ସେ ତାଙ୍କ ଇନିଂସରେ ୧୨ ଚୌକା ଓ ୨ ଟି ଛକା ମାରିଥିଲେ । ଏନ୍ରିକ୍ ନର୍ଟେଜେ ତାଙ୍କୁ ୧୫ ଓଭରରେ ପାଭିଲିୟନକୁ ପଠାଇଥିଲେ । ମନୀଷ ପାଣ୍ଡେ ୪୪ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିଲେ ଏବଂ କେନ ୱିଲିୟମସନ ୧୧ ରନରେ ଅପରାଜିତ ରହିଥିଲେ ।

IPL 2020: Saha-Warner's storm, SRH won by 88 runs
Google

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *