ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ଧୋନି ପରାଜୟ ସତ୍ୱେ ରଚିଲେ ଇତିହାସ, ଏହି ରେକର୍ଡ କରିବାରେ ହେଲେ ପ୍ରଥମ ଖେଳାଳି ।

IPL 2020 Dhoni made history despite defeat became the first player for this record, MS Dhoni, IPL 2020, Mahi, Cricket, Nitidina

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ଧୋନି କେକେଆର ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ବ୍ୟାଟ୍ ସହିତ ଏକ ବିଫଳତା ପ୍ରମାଣିତ କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ମାହି ମଧ୍ୟ ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ଏକ ବଡ଼ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଥିଲେ ।

ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ସିଜନ ୧୩ ରେ ବୁଧବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ୧୦ ରନରେ ହରାଇଥିଲା । ଏହି ଲିଗରେ ଇତିହାସ ସୃଷ୍ଟି କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି । ଆଇପିଏଲରେ ସର୍ବାଧିକ କ୍ୟାଚ୍ ଧରିବା ପାଇଁ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ୱିକେଟ୍ କିପର ହୋଇଛନ୍ତି ।

IPL 2020: Dhoni made history despite defeat, became the first player
Google

ଧୋନି ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୦୪ କ୍ୟାଚ୍ ଧରିଛନ୍ତି । ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ କେକେଆର ଅଧିନାୟକ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି । ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ୱିକେଟ୍ କିପର ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଆଇପିଏଲରେ ସର୍ବାଧିକ କ୍ୟାଚର ହୋଇଥିଲେ । ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୱିକେଟ୍ ପଛରେ ଆଇପିଏଲରେ ୧୦୩ ଟି କ୍ୟାଚ୍ ନେଇଛନ୍ତି ।

କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚରେ ୱିକେଟ୍ ପଛରେ ୧୦୦ ତମ କ୍ୟାଚ୍ ଧରି ଧୋନିଙ୍କ ଚମତ୍କାର ଥିଲା । ଧୋନି ଏବଂ କାର୍ତ୍ତିକ ହେଉଛନ୍ତି ଏକମାତ୍ର ଖେଳାଳି ଯିଏ ୱିକେଟ୍ କିପର ଭାବରେ ଆଇପିଏଲରେ ୧୦୦ ରୁ ଅଧିକ କ୍ୟାଚ୍ ନେଇଛନ୍ତି ।

IPL 2020: Dhoni made history despite defeat, became the first player
Google

 

ଧୋନି ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ:

କେକେଆର ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବାବେଳେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ । ଧୋନି ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ ଯେତେବେଳେ ୪୭ ଟି ବଲରେ ଜିତିବା ପାଇଁ ଦଳ ୬୯ ରନ୍ ଆବଶ୍ୟକ କରୁଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଧୋନି ୧୨ ବଲରୁ ମାତ୍ର ୧୧ ରନ୍ ସ୍କୋର କରି ଆଉଟ ହୋଇ ଯାଇଥିଲେ ।

IPL 2020: Mahendra  Singh Dhoni made history
Google

ଶେଷ ଓଭରରେ କେକେଆର ଦଳ ଏକ ଜବରଦସ୍ତ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲା । କେକେଆର୍ ୨୦ ଓଭରରେ ୧୫୭/୫ ରନ୍ ରେ CSK ର ଦଳକୁ ସୀମିତ ରଖି ୧୦ ରନରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.