ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଉପରେ ବର୍ଷିଲେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ।

IPL 2020: Gautam Gambhir shocking demand for Virat Kohli's captaincy, Virat Kohli, Nitidina, IPL 2020

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ବିରାଟ କୋହଲି ୨୦୧୧ ଠାରୁ RCB ର ଅଧିନାୟକ ଅଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଥମ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତି ପାରିନାହିଁ । ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବାର ସ୍ୱପ୍ନ ପୁଣି ଅସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇ ଯାଇଛି । ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ, ଆରସିବି ୧୩ ତମ ସିଜିନକୁ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷ ଏଲିମିନେଟର ମ୍ୟାଚରେ ୬ ୱିକେଟ୍ ପରାଜୟ ସହ ସମାପ୍ତ କରିଛି । ଭାରତ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଓପନର୍ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଆରସିବି ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ହଟାଯିବା ଉଚିତ ।

IPL 2020: Royal Challengers Bangalore must look beyond Virat Kohli for  captaincy says Gautam Gambhir
Google

ଆଇପିଏଲରେ ଅଧିନାୟକ ଭାବରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ନେଇ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ଖୁସି ନୁହଁନ୍ତି । ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି, “ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରୁ ହଟାଇବା ଉଚିତ୍ । ୮ ବର୍ଷ ଧରି ବିରାଟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ଏବଂ ସେ ଟାଇଟଲ୍ ପାଇବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇନାହାଁନ୍ତି । ୮ ବର୍ଷ ଏକ ଦୀର୍ଘ ସମୟ । ”

ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ବିଷୟରେ ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀର ବହୁତ ଗମ୍ଭୀର ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି । ସେ କହିଥିଲେ, ମୋତେ ଜଣେ ଅଧିନାୟକ ବିଷୟରେ କୁହନ୍ତୁ, ଯଦିଓ ତୁମେ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ଛାଡିଦିଅ, ତେବେ କୌଣସି ଖେଳାଳିଙ୍କ ବିଷୟରେ କୁହ, ଯିଏ ୮ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତି ନାହାଁନ୍ତି ।

ରୋହିତ ବହୁତ ଭଲ ଖେଳାଳି:

ଗୌତମ ଗମ୍ଭୀରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ ୨୦୧୨ ଏବଂ ୨୦୧୪ ରେ ଆଇପିଏଲ୍ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିଥିଲା । ଗମ୍ଭୀର କହିଛନ୍ତି, କୋହଲି ନିଜେ ବାହାରକୁ ଆସିବା ଉଚିତ୍ ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସ କରିବା ଉଚିତ୍ ଯେ ତାଙ୍କ ଅଧିନାୟକତ୍ୱରେ ଅଭାବ ଅଛି ଏବଂ ସେ ବିଜୟ ପାଇପାରିବେ ନାହିଁ ।

IPL 2020: From Virat Kohli to Rohit Sharma – Here are the captains of all  teams and their respective salaries
Google

ଅଧିନାୟକ ମାମଲାରେ ଗମ୍ଭୀର କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବର ଉଦାହରଣ ଦେଇଛନ୍ତି । ପୂର୍ବତନ ଖେଳାଳି କହିଛନ୍ତି, କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବକୁ ଦେଖ, ଅଶ୍ୱିନ ଦୁଇଟି ସିଜିନ ଜିତିପାରିନଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ହଟାଇ ଦେଇଥିଲେ । ରୋହିତ ଶର୍ମା ପଞ୍ଚମ ଥର ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ ଟାଇଟଲ ଜିତିବାକୁ ନିକଟତର, ତେଣୁ ସେ ଅଧିନାୟକ ପଦରେ ଛିଡା ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଦୟାକରି କୁହନ୍ତୁ ଯେ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ଦଳ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଆଇପିଏଲର ଗୋଟିଏ ଟାଇଟଲ୍ ଜିତିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇ ପାରିଛି କି ? ଆରସିବି ବ୍ୟତୀତ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଏବଂ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଥମ ଟାଇଟଲ ବିଜୟକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *