ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦: ଆହତ ରୋହିତ ପୁଣି ଫେରିବେ, ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ‘ହିଟମ୍ୟାନ୍’ । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯିବ ।

IPL 2020 Injured Rohit can play in IPL again can also be selected for Australia tour, Rohit Sharma, IPL 2020, Cricket, Nitidina

ଭାରତର ସୀମିତ ଓଭର ଉପ-ଅଧିନାୟକ ତଥା ଭେଟେରାନ ଓପନର୍ ରୋହିତ ଶର୍ମା ସୋମବାର ଦିନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ତିନି ଫର୍ମାଟ୍ ଦଳରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏକ ସପ୍ତାହ ମଧ୍ୟରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇ ପାରିବେ । ଫିଟନେସ୍ ପ୍ରମାଣ କରିବା ପରେ ସେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତରେ ଯାଇପାରନ୍ତି ।

IPL 2020 Injured Rohit can play in IPL again can also be selected for Australia tour
Twitter

‘ହିଟମ୍ୟାନ୍’ ରୋହିତଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଟି -୨୦ ଏବଂ ODI ରେ ଉପ-ଅଧିନାୟକ ଭୂମିକାରେ ରହିବେ । ବହୁତ ସମୟ ପରେ ସେ ଟେଷ୍ଟ ଦଳକୁ ମଧ୍ୟ ଫେରିବେ । ଟେଷ୍ଟ ଦଳରେ ସେ ନିଜର ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଥିବା ବେଳେ ୱିକେଟ୍ କିପର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ଋଷଭ ପନ୍ତ ସୀମିତ ଓଭର ଫର୍ମାଟରୁ ବାହାରେ ଅଛନ୍ତି ।

ଭାରତୀୟ ଦଳର ଷ୍ଟାର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ତଥା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ (MI) ର ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମା ବର୍ତ୍ତମାନ ହାମଷ୍ଟ୍ରିଂ ଆଘାତରେ ପୀଡିତ ଅଛନ୍ତି । ଗତ ରବିବାର କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ (KXIP) ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଏବଂ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ପଡ଼ିଆ ନେଇ ନଥିଲେ ।

ରୋହିତ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି – କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡିକକ୍:

‘ହିଟମ୍ୟାନ୍’ ରୋହିତଙ୍କ ଫିଟନେସ୍ ଉପରେ ସାଥୀ ଖେଳାଳି କ୍ୱିଣ୍ଟନ୍ ଡିକକ୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତ ବହୁତ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହେଉଛନ୍ତି । ତେବେ ତାଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନର ପ୍ରକୃତ ସମୟ କହିବା କଷ୍ଟକର । ସେ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହେବେ ଏବଂ ଦଳ ସହିତ ପଡ଼ିଆରେ ନଜର ଆସିବେ । ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଅଧିନାୟକ ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କ ଏକ ଭିଡ଼ିଓ ସେୟାର କରିଛି ଯେଉଁଥିରେ ସେ ବ୍ୟାଟିଙ୍ଗ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି ।

ବାସ୍ତବରେ ରୋହିତ ରାଜସ୍ଥାନ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ଫେରିପାରନ୍ତି ବୋଲି କଳ୍ପନାଜଳ୍ପନା କରାଯାଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ସେ ଏକାଦଶ ଖେଳରୁ ଦୂରେଇ ରହିଥିଲେ । ତାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଦଳକୁ ପୋଲାର୍ଡ ଅଧିନାୟକତ୍ୱ କରିଥିଲେ । କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଦଳ ପରିଚାଳନାରେ ଆଲୋଚନା ହେଉଛି ଯେ ବୁଧବାର ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ (ଆରସିବି) ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚରେ ରୋହିତ ପୁନର୍ବାର ଅଧିନାୟକତ୍ୱ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ।

Hitman in action at today’s training
Twitter

ବିସିସିଆଇ ଡାକ୍ତରୀ ଦଳ ଆହତ ଦ୍ରୁତ ବୋଲର ଇଶାନ୍ତ ଶର୍ମା ଏବଂ ରୋହିତଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛନ୍ତି । ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ଏହି ଭ୍ରମଣରେ ୩ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି -୨୦ ଏବଂ ୩ ମ୍ୟାଚ୍ ର ODI ସିରିଜ୍ ବ୍ୟତୀତ ୪ ମ୍ୟାଚ୍ ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ପଡିବ । ତଥାପି ଭ୍ରମଣ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚୂଡାନ୍ତ ହୋଇନାହିଁ । ଏହି ଯାତ୍ରା ୨୭ ନଭେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇପାରେ ।

ବିସିସିଆଇ ବିଶ୍ୱାସ କରେ ଯେ ରୋହିତ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଦଳରେ ନଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେ ନିଜ ଫିଟନେସକୁ ନିରନ୍ତର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି । ରୋହିତ ୩ ନଭେମ୍ବରରେ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ (SRH) ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳିପାରିବେ, ଯାହା ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଆରମ୍ଭ ପୂର୍ବରୁ ଶେଷ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ହେବ ।

କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ନିକଟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ ଯଦି ରୋହିତ ଆଇପିଏଲର ବୁଧବାର ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଖେଳିପାରନ୍ତି, ତେବେ ଏହା ତାଙ୍କ ଫିଟନେସକୁ ପରୀକ୍ଷା କରିବେ ଏବଂ ତା’ପରେ ଚୟନକର୍ତ୍ତାମାନେ ତାଙ୍କୁ ଦଳକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରିପାରନ୍ତି । ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ସେମାନଙ୍କ ବିବୃତ୍ତିରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ରୋହିତଙ୍କ ଆଘାତରେ କ୍ରମାଗତ ଉନ୍ନତି ହେଉଛି ।

IPL 2020 Injured Rohit can play in IPL again can also be selected for Australia tour
Google

ମୁମ୍ବାଇର ପରବର୍ତ୍ତୀ ତିନୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ୨୮ ଅକ୍ଟୋବରରେ (ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ବିପକ୍ଷରେ), ୩୧ ଅକ୍ଟୋବର (ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ) ଏବଂ ୩ ନଭେମ୍ବର (ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ) ରେ ଅଛି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *