ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ ଏଥର ଭାଙ୍ଗିପାରେ ଆଇପିଏଲର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ରେକର୍ଡ, ଅମିତ ମିଶ୍ରା ସବୁଠୁ ଆଗରେ ।

IPL 2020 IPL's biggest record can be broken this time Amit Mishra leads the race, ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ ଏଥର ଭାଙ୍ଗିପାରେ ଆଇପିଏଲର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ରେକର୍ଡ, ଅମିତ ମିଶ୍ରା ସବୁଠୁ ଆଗରେ, Amit Mishra, Delhi Capitals, IPL 2020, IPL, Cricket, Indian Cricket, Cricket News, Nitidina

ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ ଅମିତ ମିଶ୍ରା ଅଧିନାୟକ ମାନଙ୍କର ସେହି ଭରସା ଯୋଗ୍ୟ ଵୋଲର ଯିଏକି ଖରାପ ପରିସ୍ଥିତିରେ ମଧ୍ୟ ସଙ୍କଟ ମୋଚନ ଭଳି ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥାନ୍ତି । ଏଥର ଅମିତ ମିଶ୍ରାଙ୍କ ପାଖରେ ଅଛି ମୌକା ଆଇପିଏଲର ଅନେକ ବଡ଼ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ।

ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ ଓ ଭାଙ୍ଗିଥାଏ ଏଥର ମଧ୍ୟ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ଉପରେ ଖେଳାଳୀଙ୍କ ନଜର ରହିବ । ୩୯ ବର୍ଷୀୟ ଅମିତ ମିଶ୍ରା ଏହି ବର୍ଷ ଆଇପିଏଲର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ଦୌଡ଼ରେ ସବୁଠୁ ଆଗରେ ଅଛନ୍ତି । ପୂର୍ଵ ୧୨ ବର୍ଷରୁ ନିଜ ସ୍ପିନ ବୋଲିଂ ଦ୍ଵାରା ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନଙ୍କୁ ନଚାଉଥିବା ଅମିତ ମିଶ୍ରା ଏଥର ‘ଦିଲ୍ଲୀ କ୍ୟାପିଟାଲ’ ଟିମରେ ଖେଳିବେ । ସେ ଆଇପିଏଲରେ ଅନେକ ଚମତ୍କାର ଦେଖାଇଛନ୍ତି ।

3 Records Amit Mishra can break in IPL 2020
Google

ଆଇପିଏଲ ଇତିହାସରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ରେକର୍ଡ ଲସିଥ ମାଲିଙ୍ଗାଙ୍କ ନାମରେ ଅଛି । ସେ ୧୨୨ ମ୍ୟାଚରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ୧୭୦ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଏହି ଲିଷ୍ଟରେ ଅମିତ ମିଶ୍ରା ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ସେ ୧୪୭ ମ୍ୟାଚରେ ୧୫୭ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ଅମିତ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ୧ ନମ୍ବର ସ୍ଥାନ ପାଇଁ ମାତ୍ର ୧୩ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେବାକୁ ପଡିବ । ଏହି ବର୍ଷ ମାଲିଙ୍ଗା ଆଇପିଏଲ ଖେଳିବେ ନାହିଁ । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଅମିତ ମିଶ୍ର ଏହି ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିବା ପାଇଁ ଏକ ସୁବର୍ଣ୍ଣ ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ।

Mumbai Indians retain Lasith Malinga for IPL2020
Google

ଅମିତ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲରେ ସବୁଠୁ ସଫଳ ଓ ଭରସା ଯୋଗ୍ୟ ବୋଲର ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣନା କରାଯାଏ । ଅମିତ ମିଶ୍ରା ଆଇପିଏଲରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ତିନିଥର ହାଟ୍ରିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ସେ ଏହି କାମ ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ଦିଲ୍ଲୀ ପାଇଁ କରିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସେ ଏହି କାମ ୨୦୧୧ ରେ ‘ଡେକାନ ଚାର୍ଜର୍ସ’ ପାଇଁ କରିଥିଲେ । ତୃତୀୟ ଥର ଅମିତ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ହାଟ୍ରିକ ବର୍ଷ ୨୦୧୩ ରେ ମିଳିଥିଲା ଯେବେ ସେ ‘ହାଇଦ୍ରାବାଦ’ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଖେଳୁଥିଲେ ।

ଅମିତ ମିଶ୍ରା ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେବା ଭଳି କାମ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏହା ୨୦୦୮ ରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଟିମରେ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଡେକାନ ଚାର୍ଜର୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ୪ ଓଭରରେ ୧୭ ରନ ଦେଇକି ୫ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ।

Most Wickets in IPL history | list of highest wicket-takers in IPL 2020
Google

ଏହା ଛଡା ଅମିତ ମିଶ୍ରା ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚରେ ୪ ୱିକେଟ୍ ନେବା ଭଳି କାମ ୪ ଥର କରିଛନ୍ତି । ସେ ଏହି କାମ ବର୍ଷ ୨୦୦୮, ୨୦୧୧, ୨୦୧୩ ଓ ୨୦୧୬ ରେ କରିଥିଲେ । ଏହି ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କଠୁ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀ ବଡ଼ ରେକର୍ଡର ଆଶା କରିଛନ୍ତି । ଶେଷରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ଅପେକ୍ଷା ଆଇପିଏଲକୁ ଯାହା ୧୯ ସେପ୍ଟେମ୍ବରକୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *