ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦: ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିପାରିବ କି? ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି କରିପାରିବେ ।

IPL 2020 Is there any chance for CSK to qualify for IPL 2020 playoffs? know how to qualify, ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦: ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିପାରିବ କି? ଜାଣନ୍ତୁ କେମିତି କରିପାରିବେ ।, Chennai Super Kings, CSK, IPL 2020, MS Dhoni, Nitidina

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦: ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ୧୦ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ସାତୋଟି ପରାଜୟ ପରେ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ସବୁଠୁ ତଳେ ଅଛି । ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ର ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ରୁ ବାଦ୍ ପଡିବା ମାନେ ଯେକୌଣସି ଦଳ ତାର ପ୍ରଶଂସକଙ୍କୁ ନିରାଶ କରିବା ।

ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରଶଂସକଙ୍କ ମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅଧିକ ଦୁଃଖ ଆଣିଦେଇଛି । ସାତୋଟି ପରାଜୟ ପରେ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ସବୁଠୁ ତଳେ ଅଛି । ହେଲେ ପୂର୍ବ ରେକର୍ଡ ଅନୁସାରେ ସମ୍ପ୍ରତି ଏକାଦଶ ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜିନରେ ଅଧିକ ଥର ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି ।

IPL 2020: This team may have run out of juice- Stephen Fleming after CSK  suffer 7-wicket defeat vs RR - Sports News
Google

ଗତମ୍ୟାଚରେ ଆବୁଧାବିରେ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ଠାରୁ ହାରିବା ପରେ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣରୂପେ ବାଦ ପଡିନାହିଁ । ତଥାପି, ସେମାନେ ଏହି ସ୍ଥାନରୁ ଯୋଗ୍ୟତା ପାଇବା ପାଇଁ ଯାହା ଆବଶ୍ୟକ ହେଉଛି ତାହା ହେଉଛି “ଯାଦୁ” ନାମକ ଏକ ପାଞ୍ଚ ଅକ୍ଷରର ଶବ୍ଦ ।

ସାଧାରଣ ରନ ହାରରେ ଆଇପିଏଲରେ କୌଣସି ଦଳ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବାକୁ ହେଲେ ୧୪ ଟି ମ୍ୟାଚରେ ଆଠଟି ବିଜୟ ଆବଶ୍ୟକ । ପୂର୍ବରୁ ସାତୋଟି ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିସାରିଥିବା ବେଳେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଚେନ୍ନାଇ ସବୁ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ । ପୂର୍ବବର୍ଷ ପରି ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସର ଯୋଗ୍ୟତା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଦଳର ଫଳାଫଳ ଉପରେ ଆବଶ୍ୟକ କରେ ଯାହା ପରିସ୍ଥିତିରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୁଏ କିନ୍ତୁ ଅସମ୍ଭବ ନାହିଁ ।

CSK ପାଇଁ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଅଛି କି?

ଆଇପିଏଲର ୧୩ ତମ ସିଜନରେ ଆଉ କିଛି ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯିବାକୁ ବାକି ଅଛି । ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଦଳଗୁଡିକ ୪ କିମ୍ବା ସର୍ବାଧିକ ୫ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ବାକି ଅଛି । ଏହି ସମୟରେ ଚେନ୍ନାଇ ଆହୁରି ୪ ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବ । ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରାଥମିକ ମାନଦଣ୍ଡ ସେମାନଙ୍କର ଅବଶିଷ୍ଟ ଚାରିଟି ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ । ପୁଣି ବୃହତ ମାର୍ଜିନ୍ ଦ୍ୱାରା ସେମାନଙ୍କୁ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ ।

IPL 2020: You won't believe what Chennai Super Kings head coach Stephen  Fleming said after loss against Rajasthan Royals | Cricket News | Zee News
Google

ପ୍ଲେ ଅଫ ଦୌଡରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚେନ୍ନାଇ ବହୁତ ପଛରେ ଅଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ଲେଅଫକୁ ଯିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ । ସିଏସକେକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମସ୍ତ ମ୍ଯାଚ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ ତାପରେ ଭାଗ୍ୟର ସାହାରା ମିଳିଲେ ଯାଇ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୦ ର ପ୍ଲେଅଫରେ ପହଞ୍ଚି ପାରିବ ।

ସିଏସକେର ସମୀକରଣ:

୧୦ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସାତୋଟି ବିଜୟ ସହ ବର୍ତ୍ତମାନର ଟେବୁଲ୍ ଟପ୍ପର ଥିବା ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀକୁ CSK ଦଳକୁ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବା ପାଇଁ ଅବଶିଷ୍ଟ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ଜିତିବାକୁ ପଡିବ । ଶ୍ରେୟସ୍ ଆୟରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଦଳ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ହାରିବା ଉପରେ ନିର୍ଭର କରେ କାରଣ ଉଭୟ ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ସିଏସକେ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବାକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିପାରିବେ ।

ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଯଦି ରାଜସ୍ଥାନ ଏବଂ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷରେ ଜିତିବେ ଦିଲ୍ଲୀ ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଯଥାକ୍ରମେ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଦୁଇ ଦଳ ହେବେ । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୦ ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟରୁ ୭ ଟି ଜିତି ରୟାଲ୍ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଅଛି ଏବଂ CSK ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବାକୁ ହେଲେ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ ସମାନ ସ୍ଥିତି ବଜାୟ ରଖିବାକୁ ପଡିବ । ବାସ୍ତବରେ, ବାଙ୍ଗାଲୋର ଏବଂ ମୁମ୍ବାଇ ଅଦଳବଦଳ କରିପାରନ୍ତି କିନ୍ତୁ ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷରେ ବାଙ୍ଗାଲୋରର ବିଜୟ CSK ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରହିବ । ସନରାଇଜର୍ସ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ବିପକ୍ଷରେ ବାଙ୍ଗାଲୋରକୁ CSK ପାଇଁ ମ୍ୟାଚ ଜିତିବା ନିହାତି ଦରକାର ।

IPL 2020: Virat Kohli sets new record against CSK as RCB captain puts on a  masterclass in Dubai - Sports News
Google

ଚେନ୍ନାଇର ଯୋଗ୍ୟତା ପଛରେ ମୁଖ୍ୟ ଆବଶ୍ୟକତା ହେଉଛି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ତିନି ଦଳ ଯେଉଁଠାରେ ରହିଛନ୍ତି କିମ୍ବା ପରସ୍ପର ମଧ୍ୟରେ ଅଦଳବଦଳ କରିପାରନ୍ତି । ପରବର୍ତ୍ତୀ ଚାରିଟି ଦଳ ଯଥା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ, ସନରାଇଜର୍ସ ଏବଂ କିଙ୍ଗସ୍ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ପ୍ଲେ ଅଫ ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ପଏଣ୍ଟ ୧୨ ରୁ ଅଧିକ ହେବା ଉଚିତ୍ ନୁହେଁ ।

ରାଜସ୍ଥାନ, ପଞ୍ଜାବ ଓ କୋଲକାତାକୁ ହରିବାକୁ ପଡିବ:

ଯଦି ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ,, କିଙ୍ଗସ ଇଲେଭେନ ପଞ୍ଜାବ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଏବଂ କେକେଆରର ଦଳ ଅବଶିଷ୍ଟ ମ୍ୟାଚ ହାରିଯାଏ, ତେବେ ସିଏସକେ ପାଇଁ ଏକ ଆଶା ରହିବ । ସିଏସକେ ଯଦି ସେମାନଙ୍କର ଅବଶିଷ୍ଟ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ ଜିତେ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦଳଗୁଡିକ କେକେଆର, ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ,, ସନରାଇଜର୍ସ ଏବଂ କିଙ୍ଗସ ଇଲେଭେନ ପଞ୍ଜାବ ୧୨ ପଏଣ୍ଟରୁ ଅଧିକ ପଏଣ୍ଟ ପାଇ ନପାରନ୍ତି ତେବେ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ ଦଳ ପ୍ଲେ ଅଫରେ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିବ । ଧୋନିଙ୍କ ଦଳକୁ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ବ୍ୟତୀତ ଭାଗ୍ୟର ସାହାରା ନେବାକୁ ପଡିବ ।

କହିରଖୁଛୁ ଯେ, ଯଦି ଏହି ୩ ଟି ଦଳର ୧୪ ପଏଣ୍ଟରୁ ଗୋଟିଏ ବି ପଏଣ୍ଟ କୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଏ, ତେବେ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସକୁ ନେଟ୍ ରନ୍ ହାରରେ ଆଉ ଏକ ଅସୁବିଧା ହେବ ।

Chennai Super Kings vs Delhi Capitals, 7th Match, IPL 2020 Dubai Live  Streaming Details: Where to Watch
Google

ଶେଷରେ, ଏହା କହିବା ଭୁଲ୍ ହେବ ନାହିଁ ଯେ ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଅନେକଙ୍କ ଠାରୁ ମ୍ୟାଚ ଟାଣି ନେଇଥିବା ଧୋନିଙ୍କୁ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ରେ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ଯୋଗ୍ୟତା ହାସଲ କରିବାକୁ ଚେନ୍ନାଇ ପାଇଁ ତାଙ୍କର ସବୁଠାରୁ ବଡ କୌଶଳ ବାହାର କରିବାକୁ ପଡିବ । କିନ୍ତୁ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ପ୍ଲେ ଅଫ୍ ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ଦଳର ପ୍ରଦର୍ଶନ ଉପରେ ନିର୍ଭର କରିବାକୁ ପଡିବ ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *