IPL 2020: କାଗିସୋ ରାବାଡା ଆଇପିଏଲ୍ ରେ ଭାଙ୍ଗିଲେ ଏହି ଖେଳାଳିଙ୍କ ରେକର୍ଡ ।

IPL 2020 Kagiso Rabada breaks Vinay Kumar's IPL record, Kagiso Rabada, Delhi Capitals, IPL 2020, Cricket, Nitidina, IPL

କାଗିସୋ ରାବାଡା ଶାରଜାଠାରେ ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ର ମ୍ୟାଚ୍ ଦିନ ଷ୍ଟିଭ୍ ସ୍ମିଥ୍ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ (ଆରଆର) ବିପକ୍ଷରେ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀର ବିଜୟରେ ବିନୟ କୁମାରଙ୍କ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗିଛନ୍ତି ।

ଲଗାତାର ୨୦ ଟି ଇଣ୍ଡିଆନ୍ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ କ୍ରମାଗତ ଅତି କମରେ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ନେଇ କାଗିସୋ ରାବାଡା ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଇତିହାସରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ବୋଲର ହୋଇପାରିଛନ୍ତି । ଏହା କରି ବାଇଗଣୀ କ୍ୟାପ୍ ଧାରକ ଟି -୨୦ ଲିଗରେ ଆର ବିନୟ କୁମାରଙ୍କ ରେକର୍ଡକୁ ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି ।

IPL 2020 Kagiso Rabada breaks Vinay Kumar's IPL record
Google
ଆଇପିଏଲରେ କ୍ରମାଗତ ଇନିଂସ ଅତି କମରେ ଗୋଟିଏ ୱିକେଟ୍ ବୋଲର:

୨୭ ଡୱେନ ବ୍ରାଭୋ (୨୦୧୨-୧୫)

୨୦ କାଗିସୋ ରାବାଡା (୨୦୧୭-ବର୍ତ୍ତମାନ)

୧୯ ଆର ବିନୟ କୁମାର (୨୦୧୨-୧୩)

୧୭ ଲାସିଥ୍ ମାଲିଙ୍ଗା (୨୦୧୫-୧୭)

ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ ୬ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୧୫ ଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ କାଗିସୋ ରାବାଡା ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଫର୍ମରେ ରହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁଥିରେ ୨୪/୪ ର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ବୋଲିଂ ସାମିଲ ଅଛି, ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ପାଇଁ ୭.୫୦ ହାରରେ ହାରାହାରି ୧୨.୩୩ ରହିଛି । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର ପେସର୍ ବାଇଗଣୀ କ୍ୟାପ୍‌ର ଧାରକ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଲିକାର ଦ୍ୱିତୀୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ସ୍ଥାନ ହେଉଛି ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ପେସର୍ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମ୍ରା ଏହି ସିଜନରେ ୧୧ ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି ।

ଶୁକ୍ରବାର ଦିନ ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସ ବିପକ୍ଷରେ ୪୬ ରନ୍ ବିଜୟ ସହ ଦିଲ୍ଲୀ ରାଜଧାନୀ ଆଇପିଏଲ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂରେ ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନ ହାସଲ କରିଛି । ଦିଲ୍ଲୀ ୧୮୪ /୮ ସ୍କୋର କରିଥିଲା, ଚଳିତ ସିଜନରେ ଶାରଜା ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ସର୍ବନିମ୍ନ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ, ଶିମ୍ରନ୍ ହେଟମିୟରଙ୍କ ୨୪ ବଲ ୪୫ ଏବଂ ଷ୍ଟୋଇନିସ ୩୦ ଟି ବଲରୁ ୩୯ ରନ କରିଥିଲେ ।

DC pacer Kagiso Rabada broke Vinay Kumar's IPL record - IPL 2020, RR vs DC  : कगिसो रबाडा ने तोड़ा विनय कुमार का ये दिलचस्प IPL रिकॉर्ड - India TV  Hindi News
Google

ପରେ କାଗିସୋ ରାବାଡା (୩/୩୫) ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବାବେଳେ ଷ୍ଟୋଇନିସ୍ (୨/୧୭), ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ୍ ଅଶ୍ୱିନ୍ (୨/୨୨) ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ, ଦିଲ୍ଲୀ ୧୯.୪ ଓଭରରେ ରାଜସ୍ଥାନକୁ ୧୩୮ ରନ୍ ଅଲଆଉଟ କରି ୬ ଟି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ପଞ୍ଚମ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଥିଲା । ରାଜସ୍ଥାନ କେବେ ଚେଜ କରି ଜିତିବା ରେକର୍ଡ ନାହିଁ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ ସହିତ ଶେଷ ହୋଇଥିଲା ।

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.