ଆଇପିଏଲ୍ ୨୦୨୦ KKR vs KXIP: ପଞ୍ଜାବ ହାତରୁ ମ୍ୟାଚ ଛଡେଇ ନେଲା ମାତ୍ର ଏକ ଇଞ୍ଚ, ୨ ରନ୍ ରେ ଜିତିଲା କୋଲକାତା ।

IPL 2020: KKR snatch two-run win over KXIP in Abu Dhabi thriller, KKR, KXIP, KL Rahul, IPL 2020, Cricket, Nitidina

ଶନିବାର ଦିନ କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ (କେକେଆର୍) ଶେଖ ଜାଏଦ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ (KXIP)କୁ ବିଜୟ ମୁଁହରୁ ମ୍ୟାଚ ଛଡ଼ାଇ ନେଇଛି । ୧୬୫ର ଏକ ଟାର୍ଗେଟକୁ କେକେଆର୍ ଶେଷ ଦୁଇ ଓଭରରେ ତିନୋଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇ ମାତ୍ର ୧୩ ରନ୍ ଦେଇ ମ୍ୟାଚ୍କୁ ୨ ରନ୍ ରେ ଜିତିଯାଇଛି ।

ଅଧିନାୟକ କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ଏବଂ ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ୧୧୫ ରନ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଓପନିଂ ଷ୍ଟାଣ୍ଡ ଯୋଗୁଁ KXIP ର ସ୍ଥିତି ମଜଭୁତ ଥିଲା ଏବଂ ୧୮ ତମ ପ୍ରାରମ୍ଭରେ ୧୪୩/୧ ଥିଲା, ୧୮ ଟି ବଲରୁ ଜିତିବା ପାଇଁ ମାତ୍ର ୨୨ ର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିଲା ।

IPL 2020: KKR snatch two-run win over KXIP in Abu Dhabi thriller
Google

ସୁନୀଲ ନାରିନ (୨/୨୮) ମାତ୍ର ଦୁଇଟି ରନ୍ ଦେଇ ବିପଜ୍ଜନକ ନିକୋଲାସ୍ ପୁରାନ୍ (16) ଙ୍କ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଯାହା ପରେ ପ୍ରସାଦ କୃଷ୍ଣ (3/29) ରାହୁଲ (74) ଙ୍କ ସମେତ ଦୁଇଟି ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିଲେ ଏବଂ ୧୯ ତମ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୬ ରନ ହୋଇଥିଲା ।

ନାରିନ ବୋଲିଂ କରିଥିବା ଶେଷ ଓଭରରେ ଜିତିବା ପାଇଁ KXIP କୁ ୧୪ ଆବଶ୍ୟକ କରିଥିଲା । ଗ୍ଲେନ୍ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ (୧୦) ଦ୍ୱିତୀୟ ବଳରେ ଚୌକ ମାରି ଏକ ସିଙ୍ଗିଲ ରନ ନେଇଥିଲେ । ଶେଷ ଦୁଇଟି ବଲ୍ ରେ ଆଉ ୭ ରନ ଥିଲା ଜିତିବା ପାଇଁ ।

ତେବେ ମନଦୀପ ସିଂ (୦) ମିଡୱିକେଟ୍ ରେ ଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲେ, ଜିତିବା ପାଇଁ ୭ ରନ ଦରକାର ଥିଲା ହେଲେ ମ୍ୟାକ୍ସୱେଲ ସୁପର ଓଭରକୁ ନେବା ପାଇଁ ଶେଷ ବଲରେ ଛକା ମାରିଥିଲେ । ସେ ବଲ୍ କଭର ଉପରେ ମାରିଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସୀମା ସାମ୍ନାରେ ଆଉ ମାତ୍ର ଏକ ଇଞ୍ଚ ପାଇଁ ମ୍ୟାଚଟି ହାତରୁ ଚାଲି ଗଲା ଏବଂ ଅମ୍ପାୟାର ଚୌକ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଯଦି ଆଉ ଏକ ଇଞ୍ଚ ଆଗକୁ ବଲ ପଡିଥାନ୍ତା ତାହାଲେ ମ୍ୟାଚ ସୁପର ଓଭରକୁ ଯାଇଥାନ୍ତା । ଶେଷ ଆଶା ଥିଲା ମ୍ୟାଚକୁ ସୁପର ଓଭରକୁ ନେବା ପାଇଁ ଏବଂ ଜିତିବା ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ସୁଯୋଗ ମିଳିଥାନ୍ତା ପଞ୍ଜାବକୁ । ହେଲେ ସେଇ ଏକ ଇଞ୍ଚ ପଞ୍ଜାବ ହାତରୁ ମ୍ୟାଚ ଛଡେଇ ନେଲା ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ କେକେଆର ଅଧିନାୟକ ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ଶେଷରେ ଫର୍ମ ପାଇଥିଲେ କାରଣ ସେ ୨୯ ଟି ବଲରୁ ୫୮ ମାରି କିଙ୍ଗସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ବିପକ୍ଷରେ ୧୬୪/୪ ସ୍କୋର ପାଇଁ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

IPL 2020: KKR snatch two-run win over KXIP in Abu Dhabi thriller
Google

ଚାଲିଥିବା ଆଇପିଏଲ୍ ସିଜିନରେ ଏହା କାର୍ତ୍ତିକଙ୍କର ପ୍ରଥମ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଥିଲାବେଳେ ଶୁଭମାନ ଗିଲ (୫୭) ମଧ୍ୟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ ଥିଲା ।

ସଂକ୍ଷିପ୍ତ ସ୍କୋର:

KKR ୧୬୪/୬ ୨୦ ଓଭର (ଦୀନେଶ କାର୍ତ୍ତିକ ୫୮, ଗିଲ ୫୭, ଅର୍ଶଦୀପ ସିଂ ୧/୨୫) ବନାମ

KXIP ୧୬୨/୫ (କେ.ଏଲ୍ ରାହୁଲ ୭୪, ମାୟାନକ ଅଗ୍ରୱାଲ ୫୬; ପ୍ରସାଦ କୃଷ୍ଣ ୩/୨୯)

ବନ୍ଧୁଗଣ ଆପଣ ଏହିପରି ଦେଶବିଦେଶ ଖବର, ଓଡ଼ିଶା ଖବର, କରୋନା ଅପଡେଟ, ମନରୋଞ୍ଜନ୍ ଧର୍ମୀ ବିଷୟ, ଜ୍ୟୋତିଷ ଶାସ୍ତ୍ର, ବାସ୍ତୁଶାସ୍ତ୍ର ବିଷୟରେ ଅଧିକ ଜାଣିବା ପାଇଁ ଆମ ପୋର୍ଟାଲ କୁ ଲାଇକ କରନ୍ତୁ ଓ ଫୋଲୋ କରନ୍ତୁ । ଯଦି ଆପଣଙ୍କୁ ଏହି ଖବରଟି ପସନ୍ଦ ଆସିଲା ତେବେ ଏହାକୁ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ସାଙ୍ଗସାଥୀ ଙ୍କୁ ସେୟାର କରନ୍ତୁ ଯାହାଫଳରେ ସେ ମଧ୍ୟ ଏ ବିଷୟରେ କିଛି ଜାଣି ପାରିବେ ।

About admin

Blog sharing Information & Tips about Travelling Tips, Health Tips, Daily Living Life, Life Style, Trends and more to help people to Enjoy the beautiful Life.

View all posts by admin →

Leave a Reply

Your email address will not be published.